MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Jaki Tran

22 wrz 2016, 12:50

Ważne, że wypija :) U mnie syn na początku przepijał mlekiem, "przegryzał" danonkami, chlebem, herbatą, dosłownie wszystkim. Po jakimś czasie przyzwyczaił się i teraz niczym nie przepija. Stosuję tran norweski do picia na zmianę z żelkami galusiami, bo te z kolei woli córka. Tak więc, aby wszyscy byli pogodzeni kupuję suplementy na zmianę.

Awatar użytkownika
Radek4921
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2016, 19:51

Re: Jaki Tran

08 paź 2016, 15:25

Dzienna dawka składników aktywnych jest porównywalna w obu rodzajach preparatów, więc wybór uzależniony jest od osobistych preferencji.
Dla małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących najkorzystniejsze są preparaty płynnego tranu (zwłaszcza te o smaku naturalnym lub cytrynowym, np. LYSI, MOLLER?S) i w miarę możliwości warto jest przy nich pozostać. Nie zawierają one sztucznych domieszek (poza płynnymi tranami o smaku lub aromacie owocowym) i są łatwo wchłaniane z układu pokarmowego. Płynny tran jest również wskazany dla osób starszych, mających problemy z przełykaniem.
Interesującą alternatywą są preparaty tranu i oleju z wątroby rekina w żelkach (MIO BIO ALASKAN) oraz produkty zawierające olej rybi w postaci kapsułek do żucia (KIDABION, OMEGA KINDER) dostępne dla dzieci od 3 roku życia.

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Jaki Tran

21 paź 2016, 17:53

Nam starej daty lekarka zaleciła obniżyć temperaturę w domu do max 20 stopni Celsjusza i wychodzić z domu z dziećmi nie zważając na warunki pogodowe panujące za oknem. Poleciła pić tran i suplementować dodatkowo witaminę D3. Pijemy tran (norweskiego Gala cytrynowego), kropelki z witaminą D3, po domu chodzimy grubo ubrani, bo jednak przy 20 stopniach jest dosyć chłodno i wychodzimy na zewnątrz. I wiecie co? Nie chorujemy!

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Jaki Tran

14 gru 2016, 20:30

Ale po jakim czasie organizm przyzwyczaił się do takiego zimna w domu? Ja mam 23 stopnie w domu i przyznaje, że chodzę w grubym swetrze. Jestem ciepłolubna i najlepiej czuje się w lecie w temperaturze 26-27 stopni - wtedy mam komfort termiczny. No, ale każdy jest inny.
Aktualnie ja i mąż mamy Tranvit z czosnkiem, co wydaje mi się być dobrym pomysłem zwłaszcza o tej porze roku (tran + czosnek).

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość