Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

07 mar 2013, 12:44

U nas problem. Filip ma zabarwionego na różowo pampersa. Mocz z krwią? Nie wiem, robimy badanie moczu póki co. No i problemy ze skórą, ale z tym sobie radzimy.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

07 mar 2013, 14:49

Kasi skad ta krew? ze skóra to i my mamy problem mamy skaze i tez troche przezyc lekarka mi nie chce go przez to oszczepic mial duzy odczyn po gruzlicy szczepieniu wyslala mnie na zakazny nie pojechalam ide do neantologa zobaczymy co powie

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

07 mar 2013, 14:51

O jacie dziewczyny przegapiłam kiedy wasze maleństwa przyszły na świat :ico_wstydzioch:

Gratulację spóźnione ale szczere :ico_brawa:

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

07 mar 2013, 19:03

Witajcie dziewczyny,dopiero teraz do Was zagladam,jeszcze nie jestesmy do konca zgrani z malym.
ja w pierwszym tygodniu bylam tak padnieta ze od razu i deprechy dostalam,chodzilam i plakalam dzien w dzien.
Rasper spadl z wagi po 5 dniach,bylam wystraszona ze bede musiala z nim do szpitala jechac no ale juz terz lepiej ije i przybral na wadze,jeszcze nie wrocil do swojej wagi,no ale jest lepiej anizeli bylo,jest na piersi,dlatego tez boje sie jesc wszystkiego.
W piatek przyjechala do mnie siostra,wiec jest mi zupelnie inaczej,troszke odpoczelam,ale ona juz odjezdza w sobote i znow zostaniemy sami,i moj maz wraca do pracy w niedziele wiec cale dnie bedziemy spedzac sami! :ico_placzek:
mam nadzieje ze wszystko bedzie nam szlo jak skladka!!
Porod opisze Wam jak juz bede miala wszystko opanowane i wiecej czasu dla siebie,ale w skrocie to calosc trwala 9.5h :ico_brawa_01:

Mam prosbe do Kasi moglabys zmienic wage mojego Rasperka bo sie pomylilam jak pisalam pierwszego posta wtedy ze szpitala.Rasper jak sie urodzil wazyl 3970g, ale miary nie mamy bo tu nie mierza,tylko obwod glowki mierza.

kasia,milutka,viomil zycze duzo zdrowka dla Waszyh pociech zeby szybciutko wyzdrowialy.
pozdrawiam Was cieplutko i jeszcze raz duzo zdrowka dla maluszkow

Awatar użytkownika
viomil29
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 160
Rejestracja: 10 maja 2012, 11:52

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

16 mar 2013, 13:19

cześć dziewczyny:)
my juz w domku, czujemy się dobrze:) na szczęście juz po chorobie!!:))

ale mamy cały czas ASZ- atopowe zapalenie skóry!! ja caly czas na ekstremalnej diecie, która Danielowi tez nie pomaga!!
całe ciałko ma czerwone skóra sie luszczy i ma rany na ciele, na brodzie i szyjce...
bylismy u 3 lekarzy i stwierdzili ostre zapalenie skóry( potocznie nazywane skaza białkową)....
u mnie w rodzinie nie mam żadnych alergików u męża tez nie ma... takich dzieci jest coraz więcej...

jak bylismy w szpitalu na zapalenie oskrzeli to miał antybiotyk i leki przeciw uczulenie wiec skóra była piekna, zdrowa:)
nadal karmiłam go piersia w szpitalu,
jak wróciliśmy do domu, leki przestaly dzialać i znowu całe cialo uczulone... na co???
dowiedziałam sie ze: na mój pokam!!!:(((( a tak bardzo chce karmic piersią!! juz tak ładnie nam to szło, ładnie pił:))

Ale teraz przez 2 tygodnie musze odstawić piers i przejść na bebilon pepti i musze małego obserwować, żeby sprawdzic dokładnie czy to rzeczywiście mój pokarm go uczula
Cay czas mam nadzieje ze wrócimy do cycusia:)))
trzymajcie kciuki!!!

milutka -jak u Ciebie z pokarmrm, odciągasz czy tabletkami stopujesz laktacje??
jak Wiktorek i jego skaza? jak zaakceptował mleko w proszku?

Kasia jak Filipek? jak samopoczucie?Nadal mocz z krwią?? karmisz butelka ?? ile Ci Filipek wypija ml? bo mój od 2 dni na sztucznym i musze się przygladac ile pije...

martuss jak sobie radzisz z synkiem? mam nadzieje że z tygodnia na tydzień coraz lepiej, bo w rzeczywistości tak jest:)
pozdrawiam i miłego weekendu Wam zyczę
i Z D R Ó W K A!!!

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

17 mar 2013, 21:23

viomil super ze jestescie w domu i choroba minekla! co do skazy bialkowej kochana dla dobra dziecka zdecydowalam przestac karmic tabletki bralam 3 dni mimo ze mialam brac 14 dn ale czekalam na to by piersi aby nie bolaly i potem juz samo zahamowalo sie cos tam, jeszcze jest jak nacisne ale kropelki, maly bardzo dobrze zareagowal na mleko ale mamy neocate bo on mniej powoduje kolki mimo ze są nadal kolki to mniejsze niz byly ale nadal kateter uzywamy bo by sie nie obylo bez tego. skora jest piekna czysciutka jeszcze troszke sszorstka ale stosujemy cetaphil, najwazniejsze ze jest grzeczniejszy i spokojniejszy na tym mleku oby tylko juz nie dlugo te kolki poszly w zapomnienie ale nie sa takie jak byly

dlatego uwazam ze karmienie piersia nie jest tak wygodne jak butelką wiem ze jest zdrowsze ale tylko do 6 mc, mialam taki plan karmioenia ale niestety nie udalo sie;/ ale jak dziecko ma byc zdrowe to i tak bedzie!

viomil zycze by malemu to przeszlo moj rowniez byl na moj pokarm uczulony mimo ze bylam nadiecie! decyzja nalezy do ciebie bo w tej kwestii wydaje mi sie ze sztuczny pokarm bedzie dla ciebie lepszy moj pije roznie co 1,5 h co 2 h rzadko co 3 h po 70-90 ml. w nocy wstaje jeszcze 2-3 razy oszukujemy woda ale dajemy tez mleko,

dziewczyny co u was?

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

18 mar 2013, 13:26

Witajcie,
Pisze dopiero teraz bo w sumie dopiero teraz udaje mi sie znalezc troszke czasu dla siebie!
Powoli sie zaczynamy zgrywac i mamy jakis system w ciagu dnia.Rasper jest kochaniutki,caly czas go karmie piersia,w nocy wstaje co 2-3 godziny,choc juz kilka razy zdazylo sie ze przespal 4 godziny.co mnie tylko martwi to to ze ma problemy jak robi kupki,musi bardzo sie przy tym prezyc,nie jem nic takiego co by mu szkodzilo,nie sadze zeby to byly kolki,bo on sie tak meczy bez znaczenia na pore dnia,i tylko jak robi kupke,i jeszcze ma krostki,taka wysypke na twarzyczce,ale to jednego dnia ma a na drugi dzien juz mu znika?! polozne mowia ze to normalne u noworodkow,jak bedzie go wysypywac czesciec to wybiore sie do lekarza z nim.
Teraz juz ladnie przybral na wadze,bo na poczatku niewiem czy Wam pisalam ale zjechal z wagi 350g,i bardzo mnie to martwilo,ale na szczescie udalo nam sie przebic juz 4kg i juz widac po nim ze robi sie taki okraglutki!
Dziewczyny mam pytanie czy przepajacie swoje maluchy,jesli tak to ile im dajecie i czym przepajacie?sama woda?

Viomil super ze jestescie juz w domku i maly juz zdrowy teraz mam nadzieje ze szybko wam sie uda rozwiazac problem ze skaza.a napewno decyzje ciezko podjac zeby zejsc z piersi,bo ja sama chce mojego karmic jak najdluzej!
Wybaczcie musze zmykac bo Rasper mnie wzywa.
Pozdrawiam

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

18 mar 2013, 14:09

martuss, karmiąc piersią dopajać nie musisz, bo Twój pokarm to jednocześnie jedzenie jak i picie :) W upały możesz wprowadzić wodę niegazowaną, a tak nie ma potrzeby przy cycusianiu :-)

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

18 mar 2013, 14:40

Mad dzieki za odpoiedz,bo tak sie zastanawialam,ze czasem wydaje mi sie ze jak sie budzi to tak jakby spragniony byl.

Milutka jak dobrze ze juz opanowaliscie problem z kolkami,a ze musialas zrezygnowac z karmienia piersia no to trudno,ale teraz przynajmniej maluszek sie nie meczy a i ty spokojniejsza.
martuss jak sobie radzisz z synkiem? mam nadzieje że z tygodnia na tydzień coraz lepiej, bo w rzeczywistości tak jest:)
Wiesz z tygodnia na tydzien jest lepiej,ww drugim tygodniu po porodzie byla u mnie siostra na 8 dni,pomogla mi i to bardzo,bo gdyby nie ona to niewiem czy bym dala rade,zaraz tego samego dnia jak przyjechala ja dostalam wysokiej goraczki,piersi mi roznislo,zaczelo mi sie chyba robic zapalenie i wogole zmeczenie tez swoje robilo,a i jesc sie balam wszystkiego,w sumie to niewiedzialam wogole co jesc i mysle ze gdyby nie siostra to bym wyladowala w szpitalu.potem na drugi dzien jak sie kapalam wylecial ze mnie taki ogromny skrzep krwi ze az mnie przerazilo!na szczescie z jej pomoca doszlam do siebie.
jak odjechala bylo mi ciezko,bo sam fakt ze mialam towarzystwo dawal mi spokoj psychiczny,no ale teraz juz drugi tydzien spedzam cale dnie sama z malym,bo tatus 12h pracuje,i juz sie przyzwyczajam i jest mi coraz latwiej!

Jeszcze mialam Wam opisac porod,ale zrobie to nastepnym razem,bo teraz bede sie zbierac i z malym na spacer pojdziemy.

Kasia a co u Ciebie?jak wyszly badania,?

martuss
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 365
Rejestracja: 22 sie 2010, 01:04

Re: Dzieciaczki Zimowe 2012/2013 ;)

20 mar 2013, 15:50

Witajcie
Co tu tak spokojnie,gdzie sie podziewacie dziewczyny?jak Wasze maluszki?
U nas z dnia na dzien czas pomyka,Rasperek zaczyna lubiec kapiele,bo juz mniej przy nich placze.ale za to przebierac sie i zmieniac pieluszek nie lubi,bo krzyku przy tym co niemiara :ico_olaboga: mam nadzieje ze z czasem mu to przejdzie.Wnocy budzi sie roznie co 2 lub 3 godziny,poprzedniej nocy nawet przespal 4h,ale za to wczorajszy dzien byl ciezki bo maly strasznie sie prezyl przy kupce(znowu)ale tym razem to chyba ja zawinilam bo zjadlam troszke tunczyka z puszki,to juz kolejna rzecz odrzucam,dzis juz troszke lepiej jest.i wogole od wczoraj zaczelam mu dawac infacol,niewiem czy cos takiego tez jest w polsce,zeby mu pomagalo z gazami,niby mala poprawa jest ale to dopiero jeden dzien wiec poczekam na skutki,mam nadzieje ze mu to pomoze,bo nie moge patrzec jak sie meczy!!!!

Iwogole stawiam :ico_tort: za skonczony pierwszy miesiac Rasperka :ico_brawa_01:

Ide ogarnac troszke mieszkanie i pojdziemy na spacer bo od jutra znow zimno podaja wiec byc moze ze nie damy rady wyjsc w kolejne dni.

Pozdrawiam :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość