TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

10 lip 2014, 14:41

Oczywiście, że najlepiej iść do optyka ale nie każdego na to stać. Większość z nas i tak kupuje okulary w sieciówkach, ważne by wybierać te z 400UV.

Awatar użytkownika
ankasmietanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 09 lip 2014, 15:19

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

11 lip 2014, 15:36

Jak dla mnie to filtry w sieciówkach to nie filtry ;) Tak tanie okulary nie mogę chronić. Co najwyżej wyglądać ;)

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

07 sie 2014, 14:14

Zgadzam się, tanie okulary z sieciówek nie chronią przed promieniami UV, najczęściej mają wzbogacić jedynie naszą garderobę. Sama ostatnio postanowiłam zainwestować i zamówiłam sobie na http://ubutik.pl/c/1523/ray-ban-okulary ... tml,1.html okulary marki Ray-Ban. Myślę, że to była dobra inwestycja i posłużą mi lata

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

17 lis 2014, 12:03

Wiadomo, że każdy przy zakupie zwraca uwagę również na cenę, dla mnie przez długi czas to również było główne kryterium więc kupowałam jakieś za 30 - 40 zł w sieciówkach i po jednym sezonie, a nawet, krócej nadawały się jedynie do śmietnika... W tym roku postanowiłam nieco przyoszczędzić i nazbierać sobie na coś lepszego. Kupiłam sobie aviatorki z Vogue tutaj: http://ubutik.pl/okulary-vogue no i nie zawiodłam się. Na pewno przetrwają nie jeden sezon. Oczywiście nie tylko wygląd się liczył, również trwałość, wykonanie, filtr itd. Czasem lepiej kupić coś raz, a porządnie niż tak co sezon kupować nowe i ostatecznie wydać więcej niż wydaje.

Lagenko
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 905
Rejestracja: 15 wrz 2014, 13:46

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

17 lis 2014, 13:37

Ja zawsze wybieram te z wysokim stopniem polaryzacji,poniekąd wpływ ma na to także firma bo nie oszukujmy się,że te za 50zł nie dorównają w żadnym stopniu tym za 150,taka jest prawda.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

17 lis 2014, 15:38

niekoniecznie. Za 50 zł można już kupić okulary z kompletem filtrów:) Trzeba tylko dobrze poszukać

Awatar użytkownika
marita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:06

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

26 sty 2015, 15:14

Myślę, że warto zwracać uwagę nie tylko jakość wykonania okularów, a także filtry. Wiadomo, że okulary, które kupimy za 15-30zł na targu nie będą tak dobre jakościowo jak te markowe. A poza tym często przy wyborze okularów zwraca się uwagę na to, czy pasują one do kształtu twarzy. I tak dla pań o okrągłej buzi idealne będą kanciaste i kwadratowe oprawki. Dla kobiet z kwadratowymi i trójkątnymi twarzami polecane są okulary o zaokrąglonych oprawkach. Chyba najlepiej mają panie o owalnych twarzach, ponieważ większość znanych kształtów okularów będzie prezentować się dobrze.
Ja ostatnio zaszalałam i kupiłam sobie Ray Bany. Mają dobry filtr przeciwsłoneczny, są twarzowe i świetnie wykonane.
Też przymierzam się do ich kupna, ale nie wiem czy decydować się na Ray Bany, czy na Okulary Vogue, Le Tanneur bądź Oakley - http://ubutik.pl/okulary-przeciwsloneczne. Muszę jeszcze to dobrze przemyśleć :).

karolinka992
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2015, 17:23

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

29 sty 2015, 17:30

Zanim kupicie jakiekolwiek okulary to może poczytajcie sobie o technologiach oraz filtrach stosowanych w okularach? Co z tego że lubisz Ray Bany jak nie będą miały odpowiednich filtrów? Zobacz tutaj: http://www.trasymasy.pl/jakie-okulary-rowerowe-kupic/ Zapoznaj się z tym i dopiero później podejmuj decyzję o kupnie.

Celina
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 182
Rejestracja: 19 lis 2013, 21:52

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

31 sty 2015, 19:38

Niedługo się za nowymi będę rozglądać.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne

04 lut 2015, 13:13

Najlepiej wybrać się do sklepu i poprzymierzać. Ciężko kupować okulary przeciwsłoneczne "na czuja", bo nie wiemy, co pasuje do naszej twarzy.

Wróć do „Moda, makijaż i fryzury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość