mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Rehabilitacja

18 kwie 2016, 22:27

Ja jestem zdania, że lepiej nie kombinować w domu z rehabilitacją na własną ręke bo można sobie zrobić krzywdę.
Najlepiej udać się do dobrej kliniki np DoctorBest - http://www.doctorbest.pl/ i rozpoczać fizjoterapię ze specjalistą. Wiem, ze na NFZ czas oczekiwania na wizytę ciągnie się w nieskończoność dlatego jestem jak najbardziej za prywatnymi wizytami.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Rehabilitacja

20 kwie 2016, 09:37

Z tego co wiem, jest możliwość zamówienia rehabilitacji do domu, nawet jedna z moich znajomych, z zawodu rehabilitantka ma własną firmę tym się zajmującą. Ja sama również często poddaje się rehabilitacjom ze względów zdrowotnych, ale jeżdżę wtedy na specjalne turnusy rehabilitacyjne do kliniki rehabilitacyjnej, przeważnie do Zakopanego.

Ewecka85
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:43

Re: Rehabilitacja

21 kwie 2016, 11:52

Biorąc skierowanie od specjalisty można udać się na 3 tygodniowy turnus rehabilitacji do szpitala. Minusem takiego rozwiązania jest czas oczekiwania, jeśli uraz jest świeży do pół roku lub jeśli jest się bezpośrednio po operacji wówczas trafia eis do tzw. uprzywilejowanej kolejki i czas oczekiwania jest nawet do dwóch tygodni. Uprzywilejowani są również zasłużeni honorowi dawcy krwi. Dla pozostałych osób nie pozostaje nic innego jak czekać w kolejce. Warto wówczas złożyć skierowanie do kilku szpitali wówczas będąc na jednej rehabilitacji można już czekać w kolejce na następną. Często jedna rehabilitacja nie wystarczy, a kolejki są średnio rok czasu. Inną alternatywą są rehabilitacje ambulatoryjne, gdzie jeśli lekarz kierujący napisze, że pilne to też można dość szybko dostać się na zabiegi. Mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą. Pozdroawiam

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: Rehabilitacja

25 lip 2016, 17:51

Niektórzy zamawiają rehabilitanta do domu - mój dziadek tak robił.
Musiał tylko wynająć odpowiedni sprzęt ale z tym z reguły nie ma problemu. Np tutaj http://sklepzdrowie.pl/ można kupić lub wynajać sprzęt rehabilitacyjny, medyczny i ortopedyczny.

agati877
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2016, 09:13

Re: Rehabilitacja

07 wrz 2016, 10:27

Jeśli w Kielcach to tylko http://reactivekielce.pl/!! Moja znajoma odwiedziła chyba z 5 rehabilitantów, tyko oni skutecznie ją wyleczyli z bólów kręgosłupa. Dzięki temu nawet zaczęła biegać :)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Rehabilitacja

20 wrz 2016, 10:49

Zobacz sobie ventus natural spa rehabilitacja kręgosłupa. Możesz sie tam wybrać jeśli masz z nim problemy. Ja od jakiegoś czasu mam problem właśnie z kręgosłupem i kolanami. Poważnie zastanawiam się nad rehabilitacja.

Jewellinnkaa1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2016, 11:35

Re: Rehabilitacja

15 lis 2016, 15:52

Mi lekarz nie pozwolił ćwiczyć w domu, bo mam poważne schorzenie, jak się źle ruszę, albo zbyt gwałtownie to mnie od razu boli odcinek lędźwiowy. Kazał mi znaleźć dobrego fizjoterapeutę, kierując mnie od razu do http://rehapro.com.pl/. I tu pojawia się moje pytanie - czy ktoś korzystał z ich usług w Krakowie?

martonios
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2016, 13:05

Re: Rehabilitacja

06 gru 2016, 13:06

:ico_brawa_01:

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Rehabilitacja

18 gru 2016, 21:27

Do mojego taty także rehabilitant dojeżdża do domu, z warszawskiej placówki Medikar Home Care. Nie wyobrażam sobie inaczej, tata jest po udarze, porusza się z ogromną trudnością. Fizjoterapeuta z bardzo dużym doświadczeniem się zajmuje tatą, sama jakiś czas chodziłam na rehabilitację i z tak wysokim poziomem pracy i zaangażowania się nie spotkałam. Zamawiamy także usługi pielęgniarskie z tego samego miejsca.

dott
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 09 gru 2012, 20:35

Re: Rehabilitacja

07 sie 2017, 17:50

ja tak dobrze nie miałam, musiałam chodzić do przychodni

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość