szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Gdzie na wakacje?

04 sty 2016, 16:05

Wybór miejsc jest tak ogromy, ze cieżko cokolwiek wybrać. Mi chodzą po głowie ferie nad morzem w Primavera. Myślałam też o feriach nad jeziorem ale morze zdecydowanie lepiej się prezentuje zimą. Marzy mi się taki widok z balkonu - śnieg, blaża, słońce i mróz na szybach :D Ach... rozmarzyłam się :D Mam nadzieję, że w lutym pogoda będzie idealna.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Gdzie na wakacje?

04 sty 2016, 20:04

Byłam nad morzem zimą i było bardzo fajnie tyle, że zimno :)
My myślimy o Bieszczadach. Mąż pokazał mi ostatnio zamek Dubiecko - http://zamek.dubiecko.com/ i teraz namawiam go na wyjazd do tego miejsca. Historia zamku jest ciekawa, w okolicy jest co zwiedzać i można wybrać się na jednodniową wycieczkę do Lwowa, Osoby lubiące podróże, historię i czas spędzony z rodziną to powinien być zadowolony z takiego wypadu.

domi99
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:32

Re: Gdzie na wakacje?

06 sty 2016, 12:11

ja sobie fajne okazje wyszukuje na Kup Travel. Czesto sie trafia cos co przykuje moja uwage. Maja bardzo duza baze miejsc, wiec w sumie mysle ze kazdy cos dla siebie znajdzie

BurgundowaMaja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2015, 11:21

Re: Gdzie na wakacje?

06 sty 2016, 14:14

ja planuje na urlopik wyjechac do hotelu Jaworowy Dwor pod Warszawa. Uwielbiam to miejsce, jest tam cicho, spokojnie i przede wszystkim pieknie, zwlaszcza latem

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Gdzie na wakacje?

14 sty 2016, 13:28

Ja również chciałabym się tak po Polsce wybrać. Kojarzycie może taki spot reklamowy ścieżek rowerowych Polska wschodnia? Leciał w TV. Tam były super miejsca. Kiedyś może tam pojadę. Popularne są też ekrany LCD LED, które różnią się od zwykłych LCD rodzajem podświetlenia - wykorzystuje się diody LED. W mniejszych odbiornikach LED stosuje się podświetlenie ramowe, czyli diody umieszcza się tylko na brzegach matrycy. W dużych ekranach podświetla się całą matrycę i używa technologię LDT, która steruje jasnością diod. Dzięki temu można uzyskać idealną czerń i przy okazji zaoszczędzić na energii. Ekrany LED dają lepszy jakościowo obraz, są jednak znacznie droższe od zwykłych LCD.Kolejnym rodzajem telewizorów jest OLED, w których wykorzystuje się diody organiczne. Można w nich uzyskać niewiarygodnie naturalne kolory. Dzięki brakowi filtrów ograniczających świecenie, obraz zyskuje znacznie lepszą jakość w porównaniu do innych odbiorników. Nie ma też problemów z czernią, gdyż przy ciemnym ekranie diody po prostu nie świecą i w przeciwieństwie do kryształów wykorzystywanych w ekranach LCD, nie przepuszczają światła. Ekrany oferują też szeroki kąt widzenia oraz krótki czas reakcji matrycy - jedynie 10 ms, bez rozmycia i efektu smug. Wyświetlacze OLED pobierają najmniej energii z obecnych ekranów. Niestety, ekrany tego typu mają istotną wadę - są podatne na wilgoć. Żeby nie uległy zniszczeniu muszą być hermetycznie zamknięte w obudowie, co znacznie zwiększa koszty produkcji.Najnowszą technologią stosowaną w telewizorach jest użycie laserów do wyświetlania obrazu. Stosuje się lasery trójkolorowe (czerwone, niebieskie i zielone), dzięki czemu telewizor jest w stanie odzwierciedlić znacznie więcej kolorów niż inne ekrany. Dla porównania monitory LCD są w stanie wyświetlić około połowy palety kolorów, które człowiek może zobaczyć. Telewizory laserowe oferują aż 90% kolorów, które widzimy. Dodatkowo używają tylko 25% energii potrzebnej do wyświetlenia obrazu w panelach plazmowych. Są także znacznie lżejsze i trochę węższe od płaskich telewizorów. Intensywność kolorów jest taka sama przez cały okres żywotności telewizora. Niestety, obecnie jest to mało popularny typ ekranów i są bardzo kosztowne.
Ekran LCD (ekran ciekłokrystaliczny, ang. Liquid Cristal Display) zbudowany z mikroskopijnych komórek wypełnionych ciekłym kryształem oraz zatopionych w nich elektrod, które są źródłem pola elektrycznego dla ciekłego kryształu. Zmiany natężenia pola elektrycznego pomiędzy elektrodami powodują, że ciekły kryształ w komórce staje się bardziej lub mniej przeźroczysty, regulując w ten sposób ilość przepływającego przez nią światła. Matryca LCD nie świeci własnym światłem, jak to ma miejsce w ekranach CRT lub plazmowych. Jest ona zbudowana z ogromnej ilości komórek (kolorowych pikseli), które polaryzują światło, pochodzące z dodatkowego źródła. Owe źródła stanowią o rodzaju wyświetlacza, a powszechnie dostępne w telewizorach to matryce LCD CCFL i LCD LED, z czego w standardzie LED występują dwa rodzaje konstrukcji. Ekrany LCD CCFL do podświetlania wykorzystują świetlówki zasilane wysokim napięciem, wytwarzanym przez układy zwane inwerterami. Konstrukcja dość powszechna i stosowana od lat ze względu na niskie koszty produkcji, ale niestety awaryjna. W praktyce, wiele odbiorników trafia do serwisu po 2 - 3 latach użytkowania z rozmaitymi usterkami.Doskonalszą od CCFL jest koncepcja ekranów podświetlanych diodami LED. Tańsze rozwiązanie polega na umieszczeniu źródeł światła wokół matrycy (na jej obrzeżach), a na całej wewnętrznej powierzchni znajduje się specjalna lustrzana folia, której zadaniem jest rozproszenie światła dla wszystkich punktów matrycy. końcu, budowa tylnej macierzy podświetlania z rozmieszczeniem punktów LED na całej powierzchni, spowodowała, że możemy mówić o przełomie w technice produkcji ekranów LCD. Punktami LED można sterować dynamicznie, co wyraźnie przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu (zdecydowanie lepszy kontrast).Ten wariant ekranu LED, to niewątpliwie dobra jakość, trwałość i oszczędność energii, ale nie należy do rzeczy tanich.

Serwis i Naprawa RTV, bezpłatna konsultacja i naprawy dokonuje doświadczony fachowiec, Naprawa, serwis telewizorów LCD, LED, plazma, kineskopowe, Naprawa wszystkich marek: Samsung, Sharp, Panasonic, Sony, LG i inne, Uczciwość, wieloletnie doświadczenie i fachowość, Bezpłatny dojazd do klienta, Obszar działalności: Wrocław i do 15 km na południe od Wrocławia. 90% napraw odbywa się w ciągu 3 do 24 godzin od zgłoszenia, diagnoza awarii gratis lub 50 zł w przypadku rezygnacji z naprawy. Naprawa wszystkich awarii, M.in. zanik obrazu, niedziałające podświetlenie, niekontrolowane wyłączanie, linie i szumy, problemy z pilotem, uszkodzenia poburzowe itd. Podaj typ telewizora i objawy awarii. Umów się na ten sam lub na następny dzień. Fachowiec dokona naprawy w Twoim domu lub jeśli wolisz przywieź telewizor do warsztatu. Specjalizujemy się w naprawach domowych odbiorników telewizyjnych, zarówno tych starszej daty, jak i najnowszych. Zajmujemy się naprawą telewizorów LCD. Korzystamy z najnowszych urządzeń diagnozujących, dzięki czemu bezbłędnie diagnozujemy przyczynę awarii i szybko ją eliminujemy. Każda zrealizowana przez nas usługa objęta jest gwarancją serwisową. W przypadku awarii telewizora oferujemy naszym Klientom dojazd na miejsce. Na czas prac serwisowych proponujemy telewizor zastępczy. Oferujemy: naprawę sprzętu RTV, naprawę i serwis telewizorów LCD, plazma, naprawę sprzętu audio-video, kamer, serwis i naprawę aparatów cyfrowych, naprawę laptopów, notebooków, naprawę monitorów komputerowych. Zajmujemy się serwisem TV. Oferujemy szeroki zakres usług związanych z naprawą telewizorów – w tym także LCD – aparatów i kamer cyfrowych oraz laptopów. Nasza firma działa na rynku serwisów sprzętu elektronicznego od roku 1999. W tym czasie zdobyliśmy nie tylko cenne doświadczenie, ale też pozyskaliśmy grono zadowolonych i stałych Klientów. Wieloletnie doświadczenie i pasja, jaką jest elektronika, pozwalają nam działać szybko i sprawnie. Na przestrzeni lat działalności nasza firma zdobyła certyfikaty zaświadczające o kompetencjach i jakości usług jakie świadczymy. Urządzenia elektroniczne, choć technologicznie zaawansowane, są niezwykle podatne na wszelkiego rodzaju usterki. Doskonale rozumiejąc niedogodności związane z niemożnością korzystania z ulubionego wyposażenia domu, oferujemy kompleksowe usługi serwisowe oraz naprawcze. Jeśli mają Państwo awarię sprzętu RTV. Zajmujemy się także naprawą laptopów oraz serwisem aparatów cyfrowych. Wykonujemy wszelkie prace naprawcze związane z wadliwą elektroniką maszyny. Korzystamy jedynie ze sprawdzonych, markowych podzespołów. Wykorzystujemy zarówno materiały własne, jak i zasoby dostarczone przez Klienta. Do każdego zlecenia staramy się podchodzić możliwie kompleksowo, by nie tylko wyeliminować zaistniały problem ale zabezpieczyć powierzone urządzenie przed ewentualnymi, przyszłymi usterkami. Jesteśmy profesjonalistami, sumiennie realizującymi przyjęte zlecenie. Przed przystąpieniem do serwisu sporządzamy wstępny kosztorys prac naprawczych oraz niezbędnych podzespołów. Na każdym etapie prac Klient ma pełen wgląd w dokumentację oraz aktualny stan realizacji zamówienia. Serwis RTV działający na wrocławskim rynku nieprzerwanie od ponad 40 lat, oferujący naprawy na miejscu u klienta. Nie naciągamy Ciebie na wymiane niepotrzebnych części, lecz naprawiamy i wymieniamy tylko te elementy , które faktycznie tego wymagają. Naszym atutem jest szerokie zaplecze techniczne części oraz wieloletnie doświadczenie w naprawach telewizorów i sprzętu RTV. Naprawiamy: Telewizory kineskopowe (starego typu CRT), Telewizory LCD, Plasma, LED, FullHD, HD, 3D - Wszystkich marek SAMSUNG, PHILIPS, SONY, TOSHIBA, LG, PANASONIC, Kina domowe, Odtwarzacze DVD, Magnetowidy.Masz starszy telewizor lub LCD bez obsługi DVB-T (darmowej, cyfrowej telewizji naziemniej)? To nie problem! Oferujemy nowe sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów dekodery, wraz z jego całkowitym ustawieniem i montażem. Przywiozłeś telewizor z Niemiec, czy Anglii ale nie masz głosu? Oferujemy pełne przestrojenie, tak abyś mógł go odbierać już u nas.

Przekątna ekranu. Kolejną ważną, jeśli nie najważniejszą rzeczą jest rozmiar naszego ekranu. Nie możemy się sugerować tylko tym, że im większy wyświetlacz, tym lepiej. Jeśli będzie za duży, to oglądanie stanie się bardzo męczące. Jeśli za mały, to dużo na nim nie zobaczymy. Wszystko zależy od odległości oglądającego od ekranu - musimy więc zmierzyć, jak daleko będziemy siedzieć od telewizora. Na każdy cal przekątnej obrazu przypada średnio około 3,85 cm odległości od nowych ekranów, jeśli jednak używamy telewizorów CRT, to odległość powinna być przynajmniej dwukrotnie większa.Czas reakcji matrycy. Czas przejścia pikseli ze stanu zapalonego do zgaszonego i ponownego zapalenia jest bardzo ważną cechą telewizorów. Od tego zależy między innymi nieprzyjemny efekt smużenia. Ten problem występuje głównie w monitorach LCD, przy których czas reakcji nie powinien być zbyt duży. Obecnie rzadko kiedy mamy do czynienia z tym efektem, gdyż matryce reagują przeważnie w czasie mniejszym niż 8 ms. Lepsze ekrany LCD osiągają nawet 2 ms.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:41 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

Tosia01
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 28 paź 2015, 11:11

Re: Gdzie na wakacje?

14 sty 2016, 20:27

Ja co roku z mężem jesteśmy gdzieś na wakacjach w Polsce, i nagle zachciało nam się ciepła więc spontanicznie zorganizowaliśmy wyjazd i za dwa tygodnie mamy wylot. Teraz jeszcze zostaje mam załatwić walutę, bardzo dobre ceny są w kantorach internetowych i bardzo poważnie zastanawiamy się nad wymianą u https://ekantor.pl/ kantor zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Gdzie na wakacje?

15 sty 2016, 13:11

Ja chciałabym pojechać w tym roku do Toskanii. Nie wiem tylko czy przekonam do tego znajomych.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Gdzie na wakacje?

18 sty 2016, 12:16

Toskania? W sumie bardzo dobry kierunek. Nie myślałam o tym.

lucja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:04

Re: Gdzie na wakacje?

10 mar 2016, 17:11

Nad polskie morze. Do Sopotu na przykład. Latem dużo się tam dzieje. Poza tym można też zwiedzić piękną starówkę gdańską albo wybrać się kolejką trójmiejską do Gdyni. Noclegi polecam zarezerwować w Apartamentach Joasia na stronie: http://www.joasia.com.pl/

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Gdzie na wakacje?

16 mar 2016, 23:05

A ja nie. Wolę gdzieś za granicę - tam pewna pogoda.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość