mozecoswiem
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2015, 23:22

Re: Zdrowa i dobra żywność

18 paź 2015, 14:40

Ja stosuję obecnie -> dietę bezglutenową jako formę zdrowego żywienia. Nie szukam głównie produktów (sporo droższych) z napisem "bez glutenu" choć korzystam czasami z takich. Skupiłam się głównie na owocach i warzywach, nie jadam dań na szybko ani przetworzonych posiłków. Gotuję sama w domu, a w kwestii mięsa, to dostaję głównie od rodziny z wioski. Dieta jest świetna i dość łatwa jeśli ma się świadomość, że produkty bezglutenowe, to nie tylko te drogie z takim napisem na opakowaniu. Ogólnie mam dużo energii, spadło mi parę kilo, a przy tym pozbyłam się dość częstych bólów głowy, co dla mnie było udręką. W kwestii zdrowego żywienia zdecydowanie polecam wszystkim taką dietę ;)

adol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:19

Re: Zdrowa i dobra żywność

21 paź 2015, 10:29

Fajny blog, sama ostatnio staram się jeść zdrowiej. Na pewno skorzystam z tych porad :)

Nawijka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 21 mar 2016, 21:49

Re: Zdrowa i dobra żywność

14 cze 2016, 15:59

Dla mnie zdrowa żywność to niekoniecznie ta nazwana eko. Ja najbardziej ufam warzywom i owocom z mojego lub rodziców ogródka, a jajka i mleko od sąsiadki. Lubię też różne syropy i nalewki domowej roboty, szczególnie syropy na kaszel mokry i suchy, czy na przeziębienie.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Zdrowa i dobra żywność

16 cze 2016, 06:49

Mieszkając w dużym mieście trochę trudniej o zdrową żywność, a przede wszystkim trzeba się nieźle nakosztować. Niestety żyjemy w czasach, gdy zdrowe nieprzetworzone jedzenie jest o wiele droższe od jedzenia nafaszerowanego chemią.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Zdrowa i dobra żywność

27 cze 2016, 13:33

Dla mnie zdrowa żywność to przede wszystkim naturalne, nieprzetworzone produkty. Świetnym przykładem może być odkryta niedawno przeze mnie biała odmiana kaszy gryczanej http://melvit.pl/products/kasze/#!/kasz ... ala-4x100g. Staram się opierać dietę całej rodziny na takich produktach - przepisów w sieci jest bardzo wiele.

KuchniaLaziska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 17 gru 2014, 10:58

Re: Zdrowa i dobra żywność

08 lip 2016, 12:13

@Nova - dokładnie, ja też stosuję kaszę w gotowaniu dla całej rodziny. Kasze mają dużo wartości odżywczych, witamin, można je używać niemal do wszystkiego i na różne sposoby. Jeśli chodzi o przepisy, to ja z kolei korzystam z tego: https://www.winiary.pl/smakasze/

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Zdrowa i dobra żywność

11 sie 2016, 11:03

Tylko zauważcie, że nie każdy sklep ze "zdrową żywnością" faktycznie oferuje żywność, która jest zdrowa. Dlatego trzeba uważać na to, gdzie się kupuje. Akurat o produktach bez cukru "free" od dawna się mówi głośno, że często są dużo bardziej niezdrowe niż te z cukrem. Podobnie jest ze sklepami oferującymi "ekożywność". Właśnie dlatego wart wiedzieć, z którego sklepu warto skorzystać. Na pewno powinniście zacząć kupować w sklepie internetowym www.ekoruczaj.pl bo to sprawdzone miejsce. Na mnie wrażenie zrobiło u nich to, że mają w ofercie ponad 1300 produktów, w tym kosmetyki naturalne GoCranberry, Mikkolo i GoArgan od Nova Kosmetyki i produkty z konopii India Cosmetics. Dodając do tego fakt, że od stosunkowo niskiej kwoty jest darmowa przesyłka. ten sklep staje się świetnym miejscem. Ja już od dłuższego czasu zważam na to, co jem, ale też na to, gdzie to kupuję. Jeśli chcecie mieć pewność, że Wasze żywienie jest naprawdę zdrowe, to zwróćcie na te rzeczy uwagę.

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Zdrowa i dobra żywność

26 sie 2016, 00:37

Jasne, że da się te dwie rzeczy połączyć. Jeśli wybieracie dobre sklepy, w których faktycznie da się zrobić pożyteczne zakupy, to wtedy przekonacie się, jak smakuje zdrowa żywność. W http://www.ilovebio.com.pl/9-eko-dziecko sprawdźcie sami, co można kupić w takich miejscach. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Zdrowa i dobra żywność

26 sie 2016, 09:02

W czasach, gdy na półkach nie było nic oprócz octu, moja babcia sama robiła pyszne i zdrowe przetwory na zimę. Smak jej dżemu truskawkowych pamiętam do dzisiaj. Lubię gotować i staram się czasem a to upichcić jakieś ciasto dla rodziny, a o ulepić i zamrozić pierogi, ale na własne przetwory nie mam czasu, niestety. Co nie znaczy, że rezygnuję z ulubionych smaków, ale kupuję tylko produkty bez konserwantów, no bo po co się truć niepotrzebnie. Polecam dżemy truskawkowe (i nie tylko) herbapolu http://www.herbapol.com.pl/produkty/spo ... -klasyczne Może to truizm, ale smakują jak te u babci.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Zdrowa i dobra żywność

22 wrz 2016, 13:17

Staram się dawać całej mojej rodzinie zdrowe i nieprzetworzone produkty. Jajka kupuję za grosze od sąsiadki, która hoduje kurki. Czasami podaruje mi taką kurę na rosół :P Po mięso jeździmy raz na kilka miesięcy do jednego gospodarstwa, gdzie facet hoduje kilka świnek, daje im normalne jedzenie i jest to mięsko ekologiczne. Zawsze dzwoni i mówi, że dnia X będzie ubój świnek i mięso, które można kupić. Pół świnki wystarcza nam na kilka miesięcy :P Warzywa od maja do końca września mam swoje z ogrodu. Z kolei zimą unikam kupowania egzotycznych warzyw bo są one maksymalnie nafaszerowane chemią. Poza tym jadamy ryże, kasze, makarony razowe, zdrowe oleje, chleb sami pieczemy w wypiekaczu (przygotowanie chleba zajmuje dosłownie 2 minuty). Dzieci rzadko jedzą słodycze, nie piją gotowych, słodkich soków, tylko te domowej roboty, które robię latem i na zimę mam jak znalazł do wody czy herbaty.

A tak poza tym pracuję, mam 2 dzieci, dom na głowie i jeszcze znajduje czas dla siebie. Kwestia organizacji :P

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość