MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Leczenie osteoporozy

17 sie 2015, 09:25

Ja się też nie obrażę, jeśli przy okazji mi to puścisz :-P

Awatar użytkownika
RexMedica
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2015, 15:23

Re: Leczenie osteoporozy

01 wrz 2015, 11:01

W procesie diagnozowania osteoporozy, polecam wykonanie badania rezonansem magnetycznym, za pomocą którego można precyzyjnie ocenić kształt kości i trzon kręgu, a także zarys blaszek granicznych i brzegu przedniego. Ponadto rezonans magnetyczny umożliwia ocenę stosunków anatomicznych kanału kręgowego, otworów międzykręgowych i wykrycie ewentualnych procesów toczących się w obrębie trzonu i ich wpływu na rdzeń kręgowy, korzenie i bliższe odcinki nerwów rdzeniowych.

MartinEk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2015, 10:53

Re: Leczenie osteoporozy

02 wrz 2015, 10:55

Ja polecam konsultacje z ortopedą- http://www.rexmedicasport.pl/ortopedia. Warto się upewnić u kilku specjalistów.

Elwira88
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2014, 07:44

Re: Leczenie osteoporozy

26 lis 2015, 11:01

Nie wiecie czasem czy w domach opieki też mają taki program leczenia? Zobacz czy ktoś zapisywał bliskich do tego ośrodka tutaj?

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Leczenie osteoporozy

19 wrz 2016, 10:47

Przy osteoporozie przydatne jest wykonanie rezonansu magnetycznego, żeby sprawdzić kształt i jakość kości i ustalić potem plan leczenia. Rezonans może się wszystkim kojarzyć z drogim zabiegiem, ale nie wszędzie tak jest. Na https://cenomed.pl można znaleźć wiele placówek, gdzie ceny są bardzo przystępne. Nie ma co czekać z podjęciem leczenia - im szybciej, tym lepiej.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość