filigranowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, 14:32

Re: sposoby na zatkany nos

31 paź 2016, 14:44

Ja się zaopatrzam zawsze w taki mały sztyfcik do nosa i "zaciągam się" w razie potrzeby, możliwe że od tego czasem trochę boli głowa ale wolę to niż zatkany nos

Ewelina5
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2016, 18:32

Re: sposoby na zatkany nos

31 paź 2016, 19:16

Inhalacja najszybciej i trwale pomaga.

katia39
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2016, 19:38

Re: sposoby na zatkany nos

07 lis 2016, 19:40

:ico_papa:

Jewellinnkaa1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2016, 11:35

Re: sposoby na zatkany nos

13 lis 2016, 13:45

A próbowałyście takiego preparatu co się wstrzykuje do nosa jedną dziurką, a drugą wylatuje? To na zatoki, ale bardzo podobno oczyszcza.

Awatar użytkownika
karotka17
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:56

Re: sposoby na zatkany nos

30 wrz 2017, 15:11

W zasadzie rzecz biorąc, można też płukać zatoki w domu. Trzeba tylko wiedzieć jak dobrze to robić, żeby nie zrobić sobie jakichś dodatkowych trudności. Oczywiście najlepiej byłoby popytać o to lekarza, ponieważ wówczas będziemy mieli stu procentową pewność co do bezpieczeństwa. Ale można też poczytać dobre artykuły w Internecie, choćby tutaj http://wylecz.to/pl/choroby/laryngologia/kiedy-i-jak-plukac-zatoki-w-domu.html Myślę, że jest tam naprawdę bardzo dużo dobrych informacji na ten temat :) Z całą pewnością się one przydadzą.

MalinaN
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 wrz 2017, 11:31

Re: sposoby na zatkany nos

03 paź 2017, 10:40

Ja przy katarze równiez stosuję inhalator. Ale tylko z sola morska. Czy moge do niego wlewac cos innego?

xszpileczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2017, 17:34

Re: sposoby na zatkany nos

03 paź 2017, 17:37

A istnieje jakiś sposób na pożegnanie się z katarem raz na zawsze? Mam go cały rok i zaczyna to być frustrujące uczucie...

Myszkor
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:24

Re: sposoby na zatkany nos

03 paź 2017, 21:08

Polecam coś co stosuję sama i usłyszałam od wiekowej przedwojennej Pani. Stosuję dziecku, polecałam znajomych, nikogo nie zawiodło. Odtyka zatkane nosy i pomaga w chorobie zatok.
Kompresy z SOLI BOCHEŃSKIEJ - do kupienia w aptece. Wsypać 3-4 duże łyżki Soli Bocheńskiej na gorącą, suchą patelnię. Mieszać, aż sól będzie sucha, sypka i bardzo ciepła. Sól sama w sobie jest wilgotna. Następnie wsypać ją do lnianego, bawełnianego woreczka np. przy pomocy lejka. Ja wsypuję do bawełnianej skarpetki - zawiązuję. I taki kompres kładę na czoło. Uwaga, aby się nie poparzyć. Przykryć jeszcze ręcznikiem, szalikiem, aby nie traciło szybko ciepła. Leżeć ok. 20-30 min. Ważne - nie wolno wychodzić na zewnątrz przez 2 godz. Najlepiej zrobić wieczorem. Sól do jednorazowego użytku - po zabiegu wyrzucić. POLECAM! Jak boli gardło - to to samo robimy na gardło.

A jak ktoś więcej chce poczytać o ziołowych sposobach na chore zatoki to tutaj ..... ziola-na.net/zatoki/

Myszkor
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:24

Re: sposoby na zatkany nos

04 paź 2017, 09:39

A istnieje jakiś sposób na pożegnanie się z katarem raz na zawsze? Mam go cały rok i zaczyna to być frustrujące uczucie...
A była konsultacja z lekarzem? Może to alergia lub niedoleczone zatoki. Katar cały rok to nie jest to normalny objaw. Poczytaj jak można pomóc sobie przy katarze stosując zioła w domu https://ziola-na.net/katar/
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 15:48 przez Myszkor, łącznie zmieniany 2 razy.

xszpileczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2017, 17:34

Re: sposoby na zatkany nos

04 paź 2017, 12:50

A istnieje jakiś sposób na pożegnanie się z katarem raz na zawsze? Mam go cały rok i zaczyna to być frustrujące uczucie...
A była konsultacja z lekarzem? Może to alergia lub niedoleczone zatoki. Katar cały rok to nie jest to normalny objaw. Poczytaj jak można pomóc sobie przy katarze stosując zioła w domu ziola-na.net/?s=katar
Nigdy jakoś specjalnie się tym nie przejmowałam, więc i wizyty u lekarza nie było, ale teraz zaczyna się to robić irytujące. ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość