nawysokichobcasach
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 23 sty 2017, 12:30

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

26 cze 2017, 12:59

kawa bezkofeinowa lub rooibos

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

23 lip 2017, 14:21

Mi bezkofeinowa nie podchodzi... Nie wiem, niedobrze mi po niej. Po zbożowej wszystko jest ok. A rooibos też czasem bardzo lubię wypic.

tuuby
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2017, 16:54

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

29 lip 2017, 16:55

czy tą kawę warto pić takze podczas karmienia piersią czy j€ż wtedy wracacie do zwykłej kawy?

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

09 sie 2017, 21:32

nie ma jednoznacznych badań czy kawa jest bezpieczna, najlepiej unikać, jak szukasz smacznej alternatywy to w rossmanie można kupić mama coffee, w kilku smakach. Jest bez kofeiny i z witaminami, piję ją ze smakiem :) nawet dodałam kiedyś do ciasta zamiast kawy, też było bardzo dobre, nikt si nie poznał że to nie ze zwykłą kawą

moninka84
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2017, 09:16

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

10 sie 2017, 09:25

Dla wszystkich fanek kawy, które nie wyobrażają sobie dnia bez małej czarnej polecam sklep z kawą - Kraina Aromatów
Moja przyjaciółka, karmiąca mama zaserwowała mi kawę bezkofeinową belgijskie pralinki

kraina-aromatow.pl/pl/p/Belgijskie-Pralinki-kawa-bezkofeinowa/404


Zakochałam się w niej od pierwszego łyczka.
Zapewniam, że smak kawy zachwyci nie jedną z Was:)
Szkoda, że nie odkryłam jej jak sama karmiłam...

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

23 sie 2017, 16:39

Powiem tak, ja w czasie karmienia piersią nie rezygnowałam ze zbożowej. To była podstawa. Choć przyznam się, że raz na kilka dni kofeinową też wypiłam, małą filiżankę. Ale generalnie mama coffee mi wystarczała.

Awatar użytkownika
jankastrzela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:33

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

29 sie 2017, 17:17

Odkąd powiedziałam siostrze o tej zbożowej kawie i kiedy ją razem piłyśmy, to zaczęła ograniczać kawę z kofeiną i teraz piję już tylko mama coffee. Cieszę się, bo jest ona trochę choleryczką i po kawie czasem wybuchała, więc tak będzie mieć trochę spokoju ;)

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

01 wrz 2017, 16:04

Bo ta kawa jest zwyczajnie smaczna. Ja lubię też ten cały rytuał picia kawy. A tej zbożowej mogę wypić i 4 filiżanki i nic się nie dzieje, bo przecież dostarczam organizmowi kwas foliowy i błonnik zamiast kofeiny.

Awatar użytkownika
jankastrzela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:33

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

19 wrz 2017, 20:12

Bo ta kawa jest zwyczajnie smaczna. Ja lubię też ten cały rytuał picia kawy. A tej zbożowej mogę wypić i 4 filiżanki i nic się nie dzieje, bo przecież dostarczam organizmowi kwas foliowy i błonnik zamiast kofeiny.
To prawda, rzeczywiście jest smaczna. Wiem, że siostra to jakieś ciasta z nią też robi. Ja to sobie piję raz na jakiś czas, ale pewnie, jeśli kiedyś będę w ciąży, to będę pić tylko ją.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

29 wrz 2017, 09:04

Jakie ciasta? Daj jakiś przepis. Ja wciąż ją piję, bo karmię, a a zbożówka świetnie wpływa na laktację. Ale jeśli na przykład dałoby się na jej bazie zrobić na przykład tiramisu to byłabym wniebowzięta :P

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość