Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

14 lis 2007, 11:18

Emka pisze:Można zabezpieczać się czosnkiem


o mój mały prawie codziennie rano zjada kawałeczek czosnku ;) No ale słodycze taż je :(

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

14 lis 2007, 20:55

dostałam skierowanie na badanie w kirunku pasożytów i lamblii x2 zobaczymy...

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

16 lis 2007, 12:30

Izunia dzisiaj byłam u dwóch lekarzy i podpytywałam w międzyczasie co myślą o odrobaczaniu dzieci zapobiegawczo, i oboje powiedzieli, że dopóki nie ma podejrzeń że dziecko ma robaki to nie powinno się odrobaczać na zapas

[ Dodano: 2007-11-16, 11:31 ]
a o ziolowych lekarstwach na robaki nie słyszałam, ale jak są to chętnie usłysze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

06 sty 2008, 13:35

odświezam wątek
ziołowych lekarstw na robale to raczej nie ma
ale ponoć sok z kapusty kiszonej,ogórki kiszkone,żurawiny,pestki dyni i czosnek działaja wspomagająco przy leczneniu robaków

my mamy ten problem
we wrześniu wyszło nam ze KAcper ma gliste,udało ja sie wyleczyć za pierwszym razem :ico_sorki: ,badania zrobiliśmy bo stracił apetyt (nie miał innych objawó,nie chorował wcale) ,a poza tym znajoma zrobiła swojej córce z którą sie Kacper bawił i okazało sie ze mała ma lamblie,z po zrobiniu powtórnych badań na pasożyty wyszło że ma też glistę :ico_olaboga:

Kacper lamblii nie miał :ico_sorki:
teraz znowu stracił apetet po chorobie (miał zapalenie gardła) ,zrobiłam badania i okazuje sie ze tym razem ma lamblie :ico_olaboga: pani dr powiedziała ze przy gliscie był bardziej podatny na łapanie różnych robali innych i prawdopodobnie ma to z wody nieprzegotowanej (no bo z czego?) oczywiście nie pije takiej wody,ale zęby myje i może połknął albo przy kąpieli :ico_puknij: teraz zęby myjemy tylko wodą przegotowaną

zarazić sie od kolezanki nie mógł bo sie nie spotykamy ,jej nie udało sie wyleczyc za pierwszym razem i nadal ma i lamblie i glistę :ico_olaboga: a poza tym dr mówiła ze lamblii to raczej nie zlapie sie od drugiego człowieka :ico_puknij:

wiec leczymy sie i mam nadzieje że szybko to wytępimy :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

lamblia jak czyatłam to bardzo często wystepuje wśród ludzi,nawet co 20 polak ją ma :ico_szoking: i czesto o tym nie wie
a jak dziecko często choruje ,przeziebia sie to należałoby zrobić badanie na pasożyty bo to moze byc przez gliste własnie :ico_noniewiem:

piszcie o waszych doświadczeniach związanych z robalami i ich tępieniem

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

06 sty 2008, 13:51

Jakie objawy ma dziecko które na to choruje?

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

06 sty 2008, 13:58

objawy moga byc różne
u nas był to głównie brak apatytu,a przy gliscie jeszcze był taki jakby nadpobudliwy,niespokojny,marudny od rana do wieczora,czasem też niespokojny sen i nie wiadomo było o co mu chodzi,jak wyleczyliśmy od razu było widać zmiane w zachowaniu
po buzi widać było też że tak troche zmarniał,sińce pod oczami,na szczęście nie schudł co czesto idzie z robalami w parze

poczytaj sobie tu np

http://www.noni.com.pl/pacjent_lamblie.html

http://www.pfm.pl/u235/navi/199263

[ Dodano: 2008-01-06, 12:59 ]
glista bardzo łatwo jest sie zarazić od drugiego,bo lamblią to podobno nie :ico_puknij: tak mówi nasza dr

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

10 lut 2008, 12:16

Kurczę...dobrze że znalazłam ten temat...Hania od prawie miesiaca nie chce jeść nic innego tylko mleko z butli. Kiedyś wręcz pochłaniała obiadki, desery...a teraz nic. Robi też luźne kupy...i często jej się odbija, niespokojnie śpi...popłakuje...W dzień czasem też marudzi. Na szczęście nie ma gorączki i nic innego. Lekarka nic nie stwierdziła, podajemy debridat..i lakcid...i na katar, który trwa już 2 tygodnie clemastin. Sama dałam jej kał do badania, ale z tego co czytam, to może nic nie wyjść w 1badaniu. Kurczę, mam nadzieję, że szybko znajdziemy przyczynę...

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

11 lut 2008, 16:11

zborra badanie na pasożyty trzeba powtórzyc 3 razy,dopiero wtedy można byc pewnym że nic nie ma,jeśli wyniki będa dobre
a na lamblie jeśli robią test na przeciwciała to jedno badanie wystarczy :-)

życzę Wam żeby wyniki były dobre :ico_buziaczki_big:
kurcze takie świństwa sie pałętaja i czepiaja dzieciaczków :ico_zly:

jak je mleko to chyba nie jest źle,moze nie potrzebuje teraz innych rzeczy :ico_noniewiem: ,dzieci tak mają czasem,ale sprawdzic nie zaszkodzi :-)

mój znowu nie ma apetytu,ale to wina przeziebienia i mam nadzieje ze tylko tego :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: badania kontrolne na lamblie dopiero w marcu będziemy robić ,bo one długo sie wydalają z organizmu
a teżn ie wiem jak bedzie,bo nie przyjął całej dawki leku,ale zobaczymy :ico_noniewiem: te lakarstwa sa ochydne :552:

powodzenia zborra i napisz jak badania

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

11 lut 2008, 16:18

mój mały też ostatnio nie ma apetytu za to słodycze by cały czas jadł... myslicie że to może być jakieś paskudztwo? Kurcza zaczęłam się bać....

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

11 lut 2008, 23:44

Izunia nie można też wariować że kazdy brak apetytu oznacza robale ,bo dzieci raz jedzą raz nie jedzą,ale jak bardzo Cie to niepokoi lub są też inne objawy to badanie można zrobić,przecież to nie zaszkodzi

[ Dodano: 2008-02-11, 22:46 ]
moze porostu za dużo słodyczy je i nie ma miejsca juz na inne jedzenie,przestań mu dawać słodycze i zobaczysz czy apatyt wróci :ico_oczko:
mój to nic nie chciał jesć,nawet tych rzeczy które naprawde lubiał :ico_noniewiem:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość