Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

14 mar 2007, 13:51

kilolek a czy to nie jest tak, ze jak powiesz przed ukonczeniem trzeciego miesiaca ciazy, to moze cie zwolnic zachowujac jedynie okres wypowiedzenia? bo cos mi sie takiego obilo o uszy....moze jeszcze poczekaj?

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

14 mar 2007, 20:19

Witam kochane!!W prawdzie termin porodu dostanę dopiero w piatek, ale myśle ze juz dzis mogę spokojnie dłączyć do listopadowych cieżarówek :ico_ciezarowka:

Czekam z niecierpliowścia na kolejną wizytę u pani doktor i mam nadzieję zobaczyć swoje maleńswo pierwzy raz na monitorze, a kto wie, moze nawet usłysze jak bije jego serduszko!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

14 mar 2007, 20:49

Zirca, mnie nie można zwolnić. Jestem nauczycielem mianowanym i zwolnić mnie można tylko wyrokiem sądu. A przestępstwa żadnego nie popełniłam (na razie :ico_haha_02: ) więc o to się nie martwię. Poza tym ja musiałam powiedzieć jak najwcześniej, żeby mnie zdjęli z siatki dyżurów na korytarzach w czasie przerw. Żebym mogła między lekcjami odpocząć zamiast się z bachorkami użerać.
Martwiłam się tylko, że może mi teraz uprzykrzyć życie. Ale nie było tak źle.
Słyszałam, że prawo chroni kobietę cężarną, nawet wtedy kiedy ta jeszcze nie wie, że jest w ciąży i można w razie czego dochodzić swoich praw w sądzie.

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

15 mar 2007, 08:15

Witajcie. FAJNIUTKO, że są już nowe przyszłe mamy w listopadzie. Serdecznie witamy :ico_haha_02: . Kilolek jak pierwsza wizyta wypadła. Pewnie obeszło się bez nerwów. Ja mam już 3 wizytę 26 marca i muszę dostarczyć wszystkie podstawowe badania. Ostatnio dużo razy mnie kuli. Co do pracki, jeszcze nie powiedziałam szefowi i nadal nie mam na to sposobu. Nie wiem jak mam to zrobić, tym bardziej, że ost. otrzymałam awans na stanowisko kierownika :ico_olaboga: .Pracuje 8 godz. przy komputerze, z tego co wiem jest to dla mnie nie wskazane. Lekarze raczej zalecają max 4 godz. dziennie. Nie wiem sama co mam zrobić. A tak w ogóle tonie orientujecie się jak to jest jak kobieta jest w ciąży i w trakcie jej trwania mowa o prace przechodzi na czas nieokreślony. Jestem takim przypadkiem. W październiku moja umowa ma przejeść na czas nie określony i teraz nie wiem czy mam się martwić tym, że mogą mnie zwolnić czy nie .... Jak coś świta w główce to proszę o pomoc. Miłego dzionka życzę. :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

15 mar 2007, 08:19

mambii ciebie nikt teraz nie moze zwolnic bo jestes pod ochrona moja droga :ico_nienie: :ico_nienie: ja jestem ksiegowa i tez jestem na zwolnieniu ze wzgledu na kompytery faksy drukarki

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

15 mar 2007, 10:50

mambi wydaje mi się, że zwolnić cię nie mogą, ale to chyba nie obejmuje wygaśnięcia umowy. Jeśli np kończy ci się ta w październiku. Nie ma cie związku zawodowego, albo takiego przedstawiciela czy coś w tym guście? Jak ich uprzedzisz to muszą cię bronić. I nic takiego się nie stanie. Z drugiej strony powinnaś wziąć od lekarza zaświadczenie o ciąży i powiedzieć w pracy. Będą mieli dużo czasu na zastanowienie, a tak jak powiesz, a potem pójdziesz od razu na zwolnienie mogą się wkurzyć. A najlepiej zapytaj lekarza jak on to widzi.
Moja wizyta wypadła fatalnie. Trafiłam do jakiegoś konowała, który nie umiał zrobić usg. Zrobił przez brzuch, więc oczywiście nic nie zobaczył więc uznał, że ciąża jest zagrożona dał leki na podtrzymanie a z fasolką kazał się pożegnać. Ale zwolnienia nie dał. Czub. Zapisałam się jeszcze do trzech innych w przyszłym tygodniu. Nie będzie mi tu mojej fasolki na wstępie skreślał, dlatego, że nie umie usg zrobić!
Już się nie martwię, bo wszyscy wytłumazyli mi że to idiota. Ale leki kontrolnie biore.

[ Dodano: 2007-03-15 ]
mambi, to co ile ty masz te wizyty u gina? Prywatnie chodzisz?

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

15 mar 2007, 12:24

Witajcie tak właściwie to sama nie wiem czy dołaczać sie do was czy raczej do pażdziernikówek, według ostatniego usg termin na 1XI wiec będe z wami

pontoniczek
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:37

15 mar 2007, 14:32

Hej dziewczynki.. mała sondę przeprowadzam :-D
1. Który tydzień
2. Jak samo poczucie
3. Jakie macie objawy
4. Kiedy była poprzednia wizyta iu gina a kiedy następna
5. W którym tygodniu (albo w dniu ) ciazy dowiedziałyscie sie o niej


Odpowiadam:
1. Przypuszczalnie 3
2. Senność, nieziemska senność, ale ogolnie spoko
3. Twarde pobolewajace podbrzusze, bolace powiekszone piersi, no i oczywiscie brak @, ciągłe odbijanie się (tak jakby coś stało mi w gardle, miałabym z wymiotowac, a tylko mi się odbija zaraz)
4. Ostatnia wizyta u ginekologa w ubiegły wtorek, pani doktor nie potwierdziła ciąży, wysłała na beta hcg i nastepna wizyta jutro (a beta hcg 15,39 :-D )
5. W sumie dowiem się jutro tak napewno, bo na poprzedniej wizycie pani doktor powiedziała tylko ze to moze byc wczesna ciąża, ale nie musi, a skoro hcg wyższe i objawy są to musi być :ico_ciezarowka: , więc czekam

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

15 mar 2007, 14:53

hej z tymi tygodniami ciąży to zależy czy liczy sie od owu, czy od ostatniej miesiączki. Ja właściwie mogę powiedzieć ze byłam pewna ciąży jak w dniu spodziewanej miesiączki miałam taki biały śluz gęstości śmietany z testem poczekałam parę dni jeszcze i wyszły piękne dwie krechy. Do lekarza poszłam tydzień później był to miej więcej wedlug wyliczeń lekarzy 5tydz i potwierdził piękna ciażę z bijącym serduszkiem, teraz byłam na wizycie kontrolnej w 7 tyg i dzidziuś rośnie

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

15 mar 2007, 17:49

:-) Witam wszystkie nowe przyszłe mamy, aż miło się robi od tego, że jest nas coraz wiecej. :ico_brawa_01: Kilolek ja mam wizyty jakoś co 3 tygodnie, teraz jak byłam 2 marca i wypisała mi moja gin skierowania na badania to kazała mi przyjśc 26 marca, poza tym u mnie nie ma problemu z wizytami, a chodze normalnie na NFZ. W przychodni maja zasadę taką, że kobieta w ciąży ma pierwszeństwo i jak bym nawet nie miała wizyty umówionej to i tak muszą mnie przyjąć. Może powinnaś zorientować się u Ciebie czy tak nie ma??? Będę 3mała kciuki. :ico_haha_02:
Co do pytań Pontoniczka to :
1 jestem w 7 tygodni9, termin mam na 3 listopada.
2 samopoczucie mam dobre, chodzę jeszcze do pracy i siedze przed tym nędznym kompem troche się obawiam, ale już poczekam na wizyte u gin i wezme zwolnienie.
3 co do objawów to nie mam prawie żadnycvh, no może troche przesadzam z jedzeniem hehe ale teraz to mi wolno :-) :-) :-) , czasami chce mi sie strasznie spać jak wróce po 8 godzinach z pracy no i chodze spać o jakąś godzine wcześniej
4 Wizyta była 2 maraca
5 O ciąży dowiedziałam się w 4 tygodniu jak mi się okres spóźnił :-) 3 dni po moich urodzinach. Także wspaniały prezent na urodzinki :ico_haha_01: .

Mam pytanie do Madzi26; Magda czy od razu poszłaś na zwolnienie. Słszałam, że nie wolno dłużej niż 4 godzinki siedzeć przy komputerze. Kurcze a ja narazie siedze i to od kąd sie dowiedziałam czyli jakieś 3 tygodnie :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość