Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

02 maja 2008, 10:39

Staramy się właśnie z mężem o kolejne maleństwo. Jeśli uda się w tym cyklu, to różnica fatyczna będzie 2 lata, a rocznikowa 3 :-)
Mój brat jest ode mnie młodszy o niecały rok, a kolejny o 3 lata i wszyscy się świetnie dogadywaliśmy i razem bawiliśmy.
Mój mąż ma młodszą o 6 lat siostrę i już nie było tak różowo. Dopiero teraz znaleźli wspólny język.
Poza tym jeszcze nie zapomniałam co to znaczy wstawać w nocy i mieć oczy na około głowy, więc myślę, że będzie mi łatwiej z drugim dzieckiem. "Nie wypadłam jeszcze z siodła" :ico_haha_01:

lilo

02 maja 2008, 12:04

scoiattolo84 pisze:Mój brat jest ode mnie młodszy o niecały rok, a kolejny o 3 lata i wszyscy się świetnie dogadywaliśmy i razem bawiliśmy.

Ja mam siostrę starszą o 3 lata i nasze kontakty nigdy nie były dobre. Dla niej zawsze byłam tą małą co jej się plącze między nogami i którą rodzice każą się opiekować. Nasze stosunki się poprawiły dopiero jak obie założyłyśmy swoje rodziny...
Nie ma reguły...

Sprawa sprowadza się moim zdaniem do tego, że każda z nas ma swój punkt widzenia i podejmie pod jej wpływem decyzję. I z pewnością będzie tu przytaczać argumenty na potwierdzenie, że jej decyzja jest słuszna. Zawsze będziemy bardziej zwracać uwagę na ewentualne plusy tej decyzji a nie minusy...

Asiunia
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 654
Rejestracja: 18 mar 2007, 00:17

02 maja 2008, 12:22

Ja mam siostre 12lat mlodsza :ico_haha_02: i jestesmy bardzo zzyte od jej narodzin...Juz kiedys wspominalam,ze jest moja dlugo wymodlona siostra :ico_oczko: Mojej mamie musialo byc ciezko bo miala 40 lat jak sie Karolinka urodzila ale ja jej duzo pomagalam :ico_haha_02: Druga siostra jest 2 lata starsza ode mnie ale ma porazenie mózgowe,wiec w sumie nie wiem jak to jest miec starsze rodzenstwo bo zawsze ja bylam "gora" ze tak powiem...Jestem taka druga mamusia dla moich siostr...

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

02 maja 2008, 16:05

Mnie się wydaje,że to jak dogaduje się rodzeństwo zależy głównie od charakterów obojga,a różnica wieku ma drugoplanowe znaczenie. Znam rodzeństwa pomiędzy którymi jest mała różnica wieku i dogadują się świetnie i takie, które dogadać się nie mogą i na odwrót, duża różnica wieku wcale nie musi oznaczać ciągłych nieporozumień. Ważne jest to,by dzieciaczki w sytuacjach "kryzysowych" umiałay stanąć w swojej obronie. U nas będzie niecałe 5 lat różnicy,a jak się dogadają?-czas pokaże...

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

02 maja 2008, 16:35

Asiunia pisze:Ja mam siostre 12lat mlodsza i jestesmy bardzo zzyte od jej narodzin...Juz kiedys wspominalam,ze jest moja dlugo wymodlona siostra

A przypominasz sobie, czy to było takie zżycie siostry z siostrą, czy może bardziej jej matkowałaś? Mi chyba by brakowało wspólnych wygłupów na podwórku, zabaw w piaskownicy. A u ciebie, kiedy ona szalała na trójkołowym rowerku, ty szalałaś.. za chłopakami.
Ale tak, jak pisała [b]lilo[/] - każda z nas ma swój punkt widzenia, swoje wspomnienia z dzieciństwa i doświadczenia bliskich i na ich podstawie będzie układać swoje życie, więc chyba nie ma dobrej odpowiedzi, jaka jest najlepsza różnica wieku :-)

Asiunia
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 654
Rejestracja: 18 mar 2007, 00:17

02 maja 2008, 17:01

Zabaw mi nie brakowalo,bo starsza siostra ma porazenie mozgowe w umiarkowanym stopniu tzn. sama sie ubiera,je ,mowi itp. wiec z nia sie wybawilam za czasow dziecinstwa :ico_oczko: Na pewno mozna powiedziec,ze matkowalam mlodsza siostre ale z wlasnej woli :ico_oczko: To ja ja kapalam,karmilam i na dworze nikomu nie chcialam pokazywac bo taka zazdrosna bylam :ico_haha_01: Tylko co ma matkowanie do zzycia :ico_noniewiem: ja jestem bardzo zzyta z siostrami-czesto mowia mi ze mnie kochaja :ico_haha_02: i nawet ta mlodsza zwierza mi sie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

03 maja 2008, 11:33

ja mam dwie siostry starsza o 5 lat i nigdy zesmy sie nie dogadywaly wrecz wiecznie sie bilysmy zaczelysmy byc siostrami jak starsza sie z domu wyprowadzila miala swoja rodzine...i teraz jest dobrze mlodsza mam o 15 lat i podobnie jak kolezanka wyzej opiekowalam sie nie nie mialysmy zwad bo niby o co do tej pory jest dobrze tyle ze wiem ze to moja siostra ale nie ma miedzy mna a nia takiej wiezi siostrzanej..i powiem wam ze serdecznie to jej wspolczoje bo ma dwie siostry a tak naprawde nie ma nikogo tylko lekko podstarzalych rodzicow majacych nie na topie poglady...dodam ze miedzy starsza a mlodsza nie ma wogole nic gdy mala sie urodzila starsza juz z nami nie mieszkala i sama juz miala dzidzie starsza o 3 mies od wlasnej siostrzyczki..tez jestem zdania u kazdego to indywidualna sprawa ...jak kolwiek by nie bylo zycze wszystkim powodzenia

[ Dodano: 2008-05-03, 12:45 ]
dodam jeszcze ze moja corcia we wrzesniu bedzie miala 4 latka a w grudniu jak bedzie wszystko dobrze bedzie miala rodzenstwo..znam swoja corke i wiem ze bedzie fantastyczna starsza siostra wiem ze bedzie chciala tez dominowac nad rodzenstwem ale chyba taka jej rola starszego rodzenstwa ...choc chcialam zeby ta roznica byla mniejsza to i tak jestem dobrej mysli i napewno bedzie dobrze.. :ico_haha_02:

Asiunia
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 654
Rejestracja: 18 mar 2007, 00:17

03 maja 2008, 15:54

Tak wiec dziewczyny wyciagnelysmy 1 wniosek- roznica wieku nie jest istotna jesli chodzi o zzycie sie rodzenstwa :ico_oczko: Dodam,ze ja do dzis kapie sie z moja mala siostra :ico_haha_01: Starsza niestety od kiedy stala sie dorosla zaczela sie wstydzic :-D

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

05 maja 2008, 12:15

Asiunia pisze:roznica wieku nie jest istotna jesli chodzi o zzycie sie rodzenstwa
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
katia
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1788
Rejestracja: 06 wrz 2007, 14:31

06 maja 2008, 11:32

A ja dodam tylko tyle, że wszystko tak naprawdę zależy też od sposobu wychowywania :ico_oczko:

ja jestem najmłodsza. Mam dwóch braci i siostrę. Brat 9 lat starszy ode mnie, siostra 8 i drugi brat 7 lat....
gdy byłam dzieckiem to rzeczywiście się mną opiekowali, gdy zaczęłam dorastać to miałak przechlapane ;-) z tą ich opieką
teraz powoli się wyrównuje

nie ma reguły chyba.

Dziewczyny mają rację, to powinna byc indywidualna decyzja

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość