Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

26 lis 2008, 22:57

Ja jeszcze studiów nie zaczęłam...jakoś narazie są ważniejsze wydatki, a studia niestety kosztują...
aczkolwiek kształcę się, żeby nie zapomnieć jak to jest :-D
Narazie skończyłam jedno studium i zaczęłam drugie...nie jest źle...a nauka i chodzenie do szkoły sprawia mi dużo więcej przyjemności niż w liceum :-D
A nawet jest dla mnie pewnego rodzaju odpoczynkiem od dziecka, domu, pracy...taka chwila wytchnienia w niektóre weekendy :-D

kalosz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2009, 12:09

przyciągaj sukcesy

22 paź 2009, 15:08

oczywiście, zę sie kształcą. ja jestem na dwoch kierunkach pracuje i jeszcze mogłabym cos robic. a apropo kształcenia i kobiet biznesu to ostatnio trafiłam na tytuł:"przyciągaj sukcesy" autorstwa niejakiej Agnieszki Przybysz i tak sobie pomyślałam, że w wolnej chwili przeczytam. nigdy nie wiadomo czy za rok dwa nie trzeba bedzie np. utworzyć własnej firmy. tak wiec drogie Panie samych sukcesów:)

rysio51
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 27 paź 2009, 11:22

Re: Kobiety się kształcą

04 lis 2009, 15:10

Dokształcacie się, staracie się rozwijać zawodowo i intelektualnie czy też dawno Wam się odechciało i realizujecie się w rodzinnym gniazdku? Godzicie obowiązki rodzinne z ambicjami zawodowymi czy poświęcacie jedno dla drugiego?

Ja rok temu zapisałam się na studia zaoczne do Szkoły wnętrz i przestrzeni w Krakowie. Chciałam się czegoś nowego nauczyć, rozwijać swoje pasje. Przyznam, że bałam się, czy dam radę, czy moja rodzina to zaakceptuje, czy nie oddalę się od niej. Dziś mogę powiedzieć, że się udało, pogodziłam pracę, pasję i rodzinę. I zastanawiam się, czy inne Polki też mają podobne problemy? Jesteśmy ambitne i wykształcone, uczymy się języków i dokształcamy czy też wolimy zostać w domu?
Brawo! Uważam, że każda kobieta powinna się dokształcać. Mit mężczyzny jako głowy domu już dawno upadł i teraz wiadomo, że to kobieta rządzi finansami i podejmuje najważniejsze decyzje w domu. I wcale tutaj nie chodzi o to, żeby cokolwiek zmieniać, tylko w miarę możliwości dać każdemu równe szanse na własny rozwój. Według mnie kobiety powinny być bardziej odważne i zacząć wybierać takie zawody, które teoretycznie nie są dla nich, bo z reguły kojarzą się jako męski zawód. Mam tutaj na myśli głównie informatykę.

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

30 lis 2009, 15:43

Fajnie, ze kobiety myślą o swoim rozwoju, nie znam dziewczyny, która nie planuje studiów albo jakiegoś biznesu, wszytskie coś robią.

paryżanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:14

16 gru 2009, 14:50

Niedawno znalazłam na innych forum wątek z zapytaniem czy kobiety w ogóle mają szansę osiągnać sukces w biznesie m.in.
Pewnie, że mogą, a to wszystko na drodze optymistycznego podejscia do tego, co robią i kształcenia przede wszystkim.
Opecnie uczę się i pracuję, nie myślę o założeniu rodziny, ale gdy to nastąpi to na pewno nie zrezygnuje ze swoich pasji. Nie wyznaję zasady realizacja siebie kosztem rodziny i odwrotnie.

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

29 gru 2009, 16:58

Jasne, ze można połączyć zycie zawodowe i rodzinę, jak się chce to się da. Ile kobiet tak dziś robi, mnóstwo.

stokrotka81
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 11 gru 2009, 22:24

29 gru 2009, 19:56

można połączyć zycie zawodowe i rodzinę,
masz rację, trzeba tylko mieć oparcie w mężu czy partnerze, całej rodzinie. Tak jest łatwiej. Niestety mój mąż twierdzi że jak się ma dzieci to nie ma czasu na naukę

małami
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2009, 21:50

29 gru 2009, 22:07

Ja jestem po ślubie, czekamy na dzidzię i właśnie założyłam swoją firmę. Skończyłam studia i na tym etapie edukację już zakończę. Ewentualnie jakieś kursy zrobię. Teraz stawiam na samorozwój i swoją firmę. Mam nadzieję, że mi się uda.

szpileq
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 21 paź 2009, 00:55

30 gru 2009, 15:01

masz rację, trzeba tylko mieć oparcie w mężu czy partnerze, całej rodzinie. Tak jest łatwiej. Niestety mój mąż twierdzi że jak się ma dzieci to nie ma czasu na naukę
A skoro Ty uważasz inaczej, to czy nie możesz jakoś na niego wpłynąć, przekonać go?

stokrotka81
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 11 gru 2009, 22:24

30 gru 2009, 16:26

przekonać go
hm to bardzo trudny człowiek...
ale jak ktoś ma jakieś wskazówki to ja chętnie poczytam

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość