kasiaczek1987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:57

01 paź 2008, 08:34

ja nie dawałam kleiku tylko od razu kaszkę bananową bobovity :D i dodaję ją do mleka tylko rano i wieczorem karmienia pomiedzy to samo mleko. w najblizszych dniach spróbuje popołudniu zamiast mleka dawac mu zupke ale nie wiem co z tego będzie bo nie lubi jeść łyżeczką :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

01 paź 2008, 08:53

dziewczyny normalnie was podziwiam. Każde wprowadzenie nowego pokarmu, czy to kleiku, czy kaszki, czy tym bardziej zupki powinno być konsultowane z pediatrą. Przecież 3miesięczny bobas ma jeszcze bardzo delikatny żołądek i takiemu malcowi wystarcza mleczko. Chyba że źle przybiera na wadze to wtedy można podjąć decyzję (po konsultacji z lekarzem) o zagęszczeniu mleczka lub ew. podaniu innych pokarmów.
Jedzenie co trzy godziny też nie jest (moim zdaniem) pretekstem tak samo jak nocne wstawanie. To są jeszcze maleństwa.

kasiaczek1987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:57

01 paź 2008, 09:11

Ewcik tonei chodzi o to że musze wstawać w nocy bo Kacper i tak potrafi przespać 4-5 godzin bez jedzenia. w moim przypadku wprowadzenie kaszki było konsultowane z lekarzem. kaszkę zaczełam dawac gdy Kacper miał 3 miesiące i półtorej tygodnia, inie uwazam zeby to było dla niego złe. z brzuszkiem jest tak jak zawsze kupki w porzadku więc chyba nie robię krzywdy swjemu dziecki.
moja sąsiadka daje swojemu 6 miesięcznemu dziecku danonki 1-2 dziennie, a ostatnio przerzuciła sie na monte bo stwierdziła ze dziecku lepiej smakuje, kinder czekoladę i milky way-e, lizaki chupa- chups. i to nie jest zaden zart tylko prawda na własne oczy to widziałam i przezyłam szok. dla mnie takie pstępowanie jest okropnie krzywdzace dla dziecka a nie to ze kaszkę daję się miesiąc wczesniej niz pisze na opakowaniu. ja zamierzam jak najpóżniej uczyc dziecko jest słodycze, lepiej zeby batonika zastąpiło jabłuszkiem prawda?

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

01 paź 2008, 09:26

kasiaczek1987, jeśli konsultowałaś z pediatrą to ok.

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

02 paź 2008, 09:18

Z tego co mi wiadomo zee schematów zywienia dzieci karmionych butelką.Kaszke wprowadza się w 4 miesiącu.Nie powiem nie raz miałam ochote dodać małej troche kleiku do mleczka dawanego wieczorem.Marzył mi sie przespana niocka :ico_noniewiem: ale poczekam jeszcze troszke,malutka ladnie przybiera na wadze...wiec nie jest to potrzebne.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

04 paź 2008, 00:53

kasiaczek1987, delikatnie mówiąc- w szoku jestem. Sześciomiesięczny maluszek? I takie dania??? Ale masz sąsiadkę...
Patrykowi daję marchewkę, jabłuszko, marchewkę albo dynię z jabłuszkiem. Mały za parę dni kończy 5 miesięcy, kupiłam kaszkę bananową, ale jeszcze czeka na swoją porę. Teraz nawet mleko "1" podaje się maluchom do 5-6 m. ż. Lekarka nie zalecała zmieniać na "2". Ale mówiła mi, że mogę wprowadzać więcej warzyw, bo mały ma jasne usteczka :ico_szoking: . Dziś dostał trochę jarzynowej zupki.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

05 paź 2008, 00:26

Moja Julka jest na piersi,ale słabo przybierała na wadze i pediatra zaleciła podawanie zupek,zaczęłam od połowy słoiczka ,ale Julce to nie starczało,więc zjada cały.Co do kleiku,to ja daję kaszkę bananowa bobovity na wodę wieczorem jak widzę,że małej cycek nie wystarcza.Nie bawiłam się w próbowanie po łyżeczce czy dwóch,tylko od razu dostała filiżankę kaszki czy zupki.Myślę,że od kleiku nic dziecku nie będzie,jednak lepiej zapytać lekarza.

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

05 paź 2008, 23:07

Jagna30 pisze:Nie powiem nie raz miałam ochote dodać małej troche kleiku do mleczka dawanego wieczorem.Marzył mi sie przespana niocka :ico_noniewiem: ale poczekam jeszcze troszke,malutka ladnie przybiera na wadze...wiec nie jest to potrzebne.
- o i tutaj bys sie zdziwila jak i kazda z tych mam ktore z mysla przewodnia wprowadzenia kaszek,zageszczczy do mleka przed snem czy w ciagu dnia by dziecko np przespalo noc,czy dluzej w ciagu dnia,otoz nie
moj Natan ma 4,5 miesiaca jada juz zupki,kaszki,deserki,pija soczki,na noc robie mu kasze manne i wcale ona nie wydluza mi jego spania,budzi sie dokladnie tak samo jak po mleku Bebilonie 1 (teraz zaczynam mu mieszac z 2,by przechodzic stopniowo na 2)
przybiera mi tak jak zawsze czyli bardzo ladnie,akurat i na piersi jak byl przez pierwsze 3 miesiace przybieral super tak i teraz tez

ktoras z was pisala,ze do mleka dodaje bananowa kaszke bobovity-przeciez ona sama jest juz na mleku modyfikowanym,po co robic taki mix,przeciez to juz nie jest takie do spozycia jakie powinno byc??

kasiaczek1987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2008, 11:57

06 paź 2008, 09:29

ktoras z was pisala,ze do mleka dodaje bananowa kaszke bobovity-przeciez ona sama jest juz na mleku modyfikowanym,po co robic taki mix,przeciez to juz nie jest takie do spozycia jakie powinno byc??


są dwa rodzaje kaszek bobovita, są w niebieskich opakowaniach, one są własnie na mleku modyfikowanym na bebiko 2, kaszkę dodaje sie do wody ale są tez takie w zółtych opakowaniach które przygotowuje się na przygotowanym wczesniej mleczku :D

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

06 paź 2008, 12:16

kasiaczek1987 pisze:ale są tez takie w zółtych opakowaniach które przygotowuje się na przygotowanym wczesniej mleczku :D
-no chyba,ze hehe tutaj w Irlandii mam maly wybor naszych kaszek a szkoda

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość