Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

30 wrz 2008, 18:42

Gabi pisze:tak samo jak nie chciałybyśmy jeść kleiku na wodzie, papki z jabłka czy zupek dla niemowlaków - a jednak maluchy to jedzą.
kleik na wodzie fuj, papka z jabłka i zupki dla niemowląt mniam :-D
Lenka mało pije, wode lubi, ale tylko w dzień, z herbatek to daje jej takie zwykłe owocowe vitaxa, niesłodzone. Przez jakis czas dawałam te z hippa, ale to niedosc, ze drogie to jeszcze słodkie potwornie.
Po co słodzić jak to zupełnie niepotrzebne, tylko sie mała przyzwyczai potem bedzie walczyc z checia zjedzenia slodkiego jak ja, a nikomu tego nie zycze.
A co do wody przegotowanej - wcale nie jest taka zła, ja pije jak nie mam mineralnej w domu.

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

17 paź 2008, 23:00

Woda wcale nie ma obrzydliwego smaku, wszystko zależy od przyzwyczajenia. Moje pije z wielkim smakiem wodę Gerbera, a herbatek granulowanych nie dawałam nigdy. Bo po co?

Awatar użytkownika
tunia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 28 paź 2008, 17:47

28 paź 2008, 18:06

no właśnie dziewczyny, a co sądzicie o tych granulowanych herbatkach? ja swojej córci ich na razie nie podawałam, ładnie pije wodę i bobofruty, czasem herbatkę z koprem - ma 9m-cy.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

28 paź 2008, 23:05

Kinga pije zarówno czystą wodę, jak i herbatki granulowane. Ostatnio jest na etapie soków jabłkowych własnej roboty.
Młodszy maluch czasem dostaje herbatkę granulowaną.

kamisa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 12 kwie 2007, 14:57

29 paź 2008, 15:05

Ja też stawiam na wodę - przegotowaną raczej niechętnie, ale gerber dla dzieci jak najbardziej.

Misia27
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 23:20

29 paź 2008, 23:32

Ja jak już napisałam nie dawałam nigdy takich herbatek, bo tak naprawdę co one oprócz cukru zawierają? Może gdyby moje dziecko miało jakieś kłopoty trawienne to bym spróbowała, ale nie widziałam potrzeby. Teraz jak jest chłodno to zaparzam lipę albo jakąś inną herbatę ziołową, albo właśnie bobofruta rozcieńczam gorącą wodą i już mam napój rozgrzewający

Awatar użytkownika
elcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 28 paź 2008, 18:08

30 paź 2008, 15:35

tunia pisze:no właśnie dziewczyny, a co sądzicie o tych granulowanych herbatkach? ja swojej córci ich na razie nie podawałam, ładnie pije wodę i bobofruty, czasem herbatkę z koprem - ma 9m-cy.


u nas herbatka granulowana to naprawdę rzadkość - mała ich jakoś nie lubi za bardzo. woli rozcieńczone bobo fruty albo wodę, ewentualnie kompocik babcinej roboty :)

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

05 gru 2008, 16:40

jesli dziecko jest na piersi w zupełnośc pierś mu wystarczy.jeśli ma kolki to owszem można podać łyżeczkę czy 2 herbatki z koperku ale lepiej jesli matka wypiję taką herbatkę.
Wg mnie bezsensu podawać wodę tym bardziej dosładzaną!w jakim celu?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość