Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

12 mar 2009, 15:39

Ja wczoraj byłam z moim małżonkiem na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Była mowa o porodzie ponieważ większość dziewczyn kończyło już zajęcia i termin porodu mają bliski. Położna właśnie omawiała poszczególne etapy porodu. Co do rozpoznania właściwego momentu czy już czas "podróży" do szpitala dowiedziałam się, że są trzy podstawowe oznaki które mogą się pojawić oczywiście nie wszystkie naraz tj. odejście wód płodowych (ważne aby zapisać albo zapamiętać godzinę oraz zabarwienie ponieważ będą o to pytać w szpitalu), skurcze regularne co około 10 min. obserwujemy przez 2,5 do 3 godzin i jedziemy do szpitala oraz gdy pojawi się krwawienie to bezwzględnie kierunek szpital. Położna mówiła również , że najczęstszą oznaką zbliżającego się porodu są regularne skurcze, wody płodowe równie dobrze mogą odejść dopiero podczas porodu.
cyn.inspiration trzymam kciuki wszystko będzie OK :ico_haha_02:

paulinamariusz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:56

23 mar 2009, 15:33

ja mam lekkie skurcze przepowiadajace juz od 3 tygodni ale boje sie ze nie wyczuje tego prawidlowego momentu skurczow porodowych. A termin porodu przypada na 25 marca takze za 2 dni

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

23 mar 2009, 15:36

Kohaniutka ja tez sie strasznie balam, myslalam ze nie bede wiedziec, ale kobiecy instynkt sam mi podpowiedzial dzien wczesniej. Doslownie bylam przekonana ze na nastepny dzien pojade do szpitala, i co?? instynkt mnie nie zawiodl :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość