Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

17 kwie 2009, 22:14

dziewczyny dlaczego jest taka nagonka na kapturki? :ico_szoking: ja w szpitalu pomimo poranionych sutkow i brodawek musialam sie kryc przed poloznymi ze karmie w nakladkach, teraz jest w domu w zasadzie moglabym karmic bez ale jakos karmie caly czas w kapturkach,
czy sa jakies skutki uboczne dla dzidzi :ico_szoking: ????

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

17 kwie 2009, 22:26

czy sa jakies skutki uboczne dla dzidzi
ja tak dokladnie nie wiem :ico_noniewiem: tylko polozna jak byla u mnie to mowila ze dziecko inaczej ssa piers a inaczej smoczka i ssanie piersi pozwala rozwinac inne miesnie twarzy
ale skoro mozesz karmic bez to po co dawac Lence sylikonowe nakladki jak moze miec mieciutkiego cycuszka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

17 kwie 2009, 22:46

mmarta81, w sumie masz racje ale ja mam jakies takei dziwne przkonanie ze w nakladkach lepeij sie najada :ico_puknij: nie wiem dlaczego tak uwazam , moze dlatego ze widze jak to mleko leci , a jak ma cycucha w buzi to mam wrazenie ze bardziej zalezy jej na przytulaniu niz jedzeniu i ze glodna dalej jest :ico_olaboga:
ale masz racje od jutra odstawiamy nakadki :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

17 kwie 2009, 22:52

adka, adke wiem ze to sie tak wydaje ze dziecko sie nie najada :ico_olaboga: ja tez sie nad tym czasem zastanawialam :ico_oczko:
ale bedzie rownie duzo jadla bezposrednio :ico_sorki: zobacz moja na cycku tylko przez 6 miesiecy i 7800 wazy :-D nie ma to jak cycus :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 kwie 2009, 11:55

moim zdaniem te kapturki to nie jest zła sprawa, w końcu nie każdy maluszek potrafi od razu ssać pierś a nieraz jest mu łatwiej w kapturku,potem tylko trzeba maluszka powoli odzwyczajać. ja karmiłam hanię przez 13 miesięcy potem mała sama odstawiła pierś-po prostu jednego ranka nie przypomniała sobie o piersi i już nie chciała. butelki nie używałam do mleka wcale tylko po pół roku do picia i zaraz przeszłyśmy na kubek niekapek. smoczek-przyznam się chciałam użyć (i miałam nawet 3 rodzaje w innych kształtach) :-) ,ale mała niestety nie chciała smoczka :-( chciałam jej go podać bo niestety,jak to się mówi,prawie cały czas wisiała mi na cycu,a gdy się budziła dostała cycusia i spała dalej a ja nie mogłam nic zrobić. ale za to teraz ma półtora roku i nadal podchodzi i woła ''cyca" żeby się tylko poprzytulać. to miłe uczucie :-D próbowałam jej też wprowadzić mleko modyfikowane po roku ale nie było o tym mowy!hania stanowczo odmówiła innego mleka niż moje :ico_oczko: dopiero teraz chce mleka ale tylko z kartonu od krówki :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

18 kwie 2009, 16:26

a my dzisiaj odstawilysmy kapturki i nie jest latwo :ico_olaboga: cale cycownie Lenka sie wiercila i plakala wkoncu zaskoczyla ssala oklo 30 minut z przerwami na sen :-D wkocu tak przepadla ze jej sie dopbudzic nie dalo wiec ja odstawilam oczywisci o odbiciu nie bylo mowy wiec ja polozylam ni i czkawka sie przyplatala dalam jej butelke z moim mlekiem 40 ml i zjadla :ico_szoking: :ico_szoking: wiec z tego wniosek ze z cyca nie dojadla :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

18 kwie 2009, 19:37

oczywisci o odbiciu nie bylo mowy wiec ja polozylam ni i czkawka sie przyplatala dalam jej butelke z moim mlekiem 40 ml i zjadla wiec z tego wniosek ze z cyca nie dojadla
nie nie :ico_nienie: tak sobie nie mow :ico_nienie:
jak dziecko odbije to mu sie jeszcze troszke miejsca robi w brzuszku (tak ja po czkawce)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 kwie 2009, 08:33

kobietki, powiedzcie co z tymi kapturkami, warto stosowac czy nie?

bo oczywiscie dobre rady mojej teściowej są najważniejsze :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
ona twierdzi że na poczatku nie obejdzie sie u mnie bez kapturków bo mam za małe sutki :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: i żebym lepiej od razu kupiła i wzieła do szpitala

ale ja chyba bym nie chciała zeby moja dzidzia miała kontakt ze mną przez jakiś plastik, i mam nadzieje wytrzymać piersze bóle karmienia bez wspomagaczy, tylko smarujac brodawki bephantenem i masując obolałe piersi

nie wiem, juz na prawde czy wielkość sutków ma jakiekolwiek znaczenie w karmieniu

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 kwie 2009, 08:57

czy wielkość sutków ma jakiekolwiek znaczenie w karmieniu
wielkosc nie ewentualnie plaskosc. dziecko zreszta nie ma chwytac za sutek :ico_nienie: wtedy nie masuje kanalikow i mleko nie plynie. ma objac usteczkami sutek i otoczke. mozesz sobie pomoc laktatorem zeby wyciagnac sutki jesli sa plaskie lub wklesle. albo po prostu przed karmieniem recznie rozmasowac i delikatnie rozciagnac.
obra rada-nie sluchaj dobrych rad :ico_oczko:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 kwie 2009, 09:21

obra rada-nie sluchaj dobrych rad :ico_oczko:
tak też myślałam, ona rodziła 12 lat temu córkę, nie była juz najmłodsza i możliwe ze nie potrafiła przystawiać itp... do tego wciskała mi kit, ze jak nie bede teraz jesć nabiału to potem mój pokarm bedzie bezwartościowy, wolałam to przemilczeć

nie chciałabym tylko zeby przyjeżdzała do szpitala zaraz po porodzie z jakimiś dobrymi radami, wynalazkami i cudeńkami :ico_szoking: :ico_szoking:

zakazała mi tez stanowczo używania smoczka, nigdy o smoczku nie myślałam
to też jest zabronione przy karmieniu piersią?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość