shine
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 54
Rejestracja: 09 lis 2009, 14:12

01 gru 2009, 12:31

Nie przepadam za wykładzinami więc moim zdaniem najlepsza byłaby jakaś podłoga odkryta. Najbardziej podobają mi się prawdziwe parkiety, ale jak sama piszesz nie macie na tyle pieniędzy żeby zrobić prawdziwą podłogę drewnianą. Więc może narazie połóżcie sobie panele, tylko jakieś lepszej jakości, a w przyszłości zawsze możecie to sobie wymienić i z czasem położycie prawdziwą drewnianą podłogę :) Na panele kupcie sobie jakis ładny dywanik i już będzie fajny klimacik :)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

03 gru 2009, 19:58

my mamy panele i na to włochaty dywan, nieduży, taki tylko przy kanapie, nawet nieźle to wygląda... kiedy będziemy budować dom, to będą prawdziwe zdrowe dechy na podłodze :D

Awatar użytkownika
Caya D.
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2010, 17:17

16 lis 2010, 15:19

Na podłogę zwłaszcza w mieszkaniu w bloku to najlepsze są panele.
Na pewno są obecnie najpopularniejsze.
Jest ich duży wybór, ale trzeba decydować się przy ich wyborze na 4 klasę ścieralności, czy nawet na 5.
Do lamusa przeszły wykładziny elastyczne i dywanowe.
Parkiet też dobrze wygląda, ale bardziej pasuje w domu prywatnym, poza tym jest bardziej pracochłonny i cenowo też przewyższa typowe panele.
Co do nowości to zaczynają pojawiać się też podłogi z bambusa.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

17 lis 2010, 14:57

Do lamusa przeszły wykładziny elastyczne i dywanowe.
zgadzam się

Lucia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2010, 10:54

26 lis 2010, 10:57

A myślałaś nad podłogami laminowanymi? Są najładniejsze wizualnie, a przy tym najpraktyczniejsze. Stosunek ceny do jakości, co najważniejsze, wypada bardzo pozytywnie. Prezentują się o wiele bardziej elegancko niż parkiet, a przy tym nie są tak drogie jak podłogi czysto drewniane. Łatwo się je czyści, są trwałe i wygodne.
Co do producenta, to mogę z czystym sumieniem polecić firmę Alloc i jej produkty. Przejrzyj sobie wzory – jest dużo ładnych i ciekawych: link usunięty przez obsługę forum Ja jestem z tych paneli bardzo zadowolona. Naprawdę są wysokiej jakości, a firma sprawdzona wcześniej także przez znajomych i rzeczywiście solidna. Ceny nie są wygórowane w stosunku do jakości. Panele porządnie trzymają się naprawdę przez lata. Mnie przekonała też dożywotnia gwarancja w przypadku terenów prywatnych. Szeroki wybór oferty, więc myślę, że znajdziesz tam coś odpowiedniego dla siebie. Fajną sprawą jest też to, że firma oferuje również montaż nowoczesnymi metodami. Ja skorzystałam i się nie zawiodłam, polecam więc.[/b]
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 11:16 przez Lucia, łącznie zmieniany 1 raz.

kilinmi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2010, 18:00

27 lis 2010, 18:40

wydaje mi się że płytki imitujące drewno będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Teraz naprawdę są bardzo ładnie zdobione różnego rodzaju płytki, które z pewnością dobrze dobrane będą ładnie wyglądać w salonie. Może coś takiego link usunięty przez obsługę forum:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, 20:28 przez kilinmi, łącznie zmieniany 1 raz.

Faeria
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:38

13 mar 2011, 23:42

Ja tam i tak uważam, że drewna nic nie zastąpi. Do salonu ja bym chyba nie potrafiła dać na podłogę czegoś innego niż drewno. Panele mi się wydają takie sztuczne, a do tego są mniej trwałe, a wykładzina w salonie to już w ogóle ciągnie tandetą. Ostatnio właśnie zmieniałam podłogę i teraz mam merbou, egzotyczne drewno z Pacific Line i jestem strasznie zadowolona.
Nie myślałaś, że nie warto jednak oszczędzać na czymś takim jak podłoga w salonie? Wiesz... to jest inwestycja na lata, a naprawdę elegancko naprawdę wygląda tylko prawdziwe drewno.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

14 mar 2011, 07:48

teraz mam merbou
ja tez mam pakiecik merbau :-)

Karolajna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:30

19 kwie 2011, 13:43

A ja mam z kolei panele i są śliczne. Jestem z nich bardzo zadowolona, chociaż też strasznie chciałam parkiet. Myślałam, że będą mało naturalnie wyglądały i będą mniej eleganckie ale zmieniłam zdanie. Mąż mnie namawiał długo na panele, bo łatwiej się montuje i są tańsze, i w koncu dałam się przekonać, a teraz nie żałuję. Wynalazł taki katalog jednej firmy produkującej panele - Sensa i mi pokazał. Ile tam było wzorów ładnych. Od razu mi sie spodobały i mąż wygrał. A bardzo się ucieszył, bo specjalnie te wynalazł dla takiego zamka, który jest bardzo praktyczny przy montażu. Teraz mam panele i nie narzekam. Tylko rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę, żeby były dobre i bubla nie kupić. Mój mąż twierdzi, że najlepsze są niemieckie bo solidne i wytrzymałe.

agnieszka2323
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:26

Re: Co na podłogę w salonie?

05 cze 2013, 17:53

Ja tez polecam parkiet. U moich rodziców jest parkiet około 40 lat, raz cyklinowany i jest piękny. Więc ja też do swojego salonu nie chcę nic innego jak parkiet. Niby domek dopiero mi się buduje, ale ja już nad urządzeniem go myślę. Jak na razie zaplanowałam do salonu mozaikę z dębu czarnego http://www.parkietstudio.pl/mozaiki

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość