Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 wrz 2009, 20:26

eve81 "Ryzykujesz" zawsze kiedy współżyjesz taka prawda- bo jedyna metoda w 100 % pewna to abstynencja. Od 15 miesięcy kocham się z mężem "do końca" w III fazie, poczęcia nie ma. Wyznaję zasadę: nie metoda zawodzi tylko człowiek, który nagina reguły dla swoich potrzeb.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

12 wrz 2009, 21:02

to fakt ale żeby stosować metodę kalendarzyk owa trzeba naprawdę pozna swoje ciało
choroba stres itp. maja wpływ na organizm a tym samym na cykle

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

12 wrz 2009, 21:58

eve tez zastanawiam sie nad ta spirala ile za nia placilas?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 wrz 2009, 22:05

gozdzik To nie kalendarzyk jest, bo TEGo to juz chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie toleruje ..ba, przepraszam źle określiłam..ten kto zna podstawy fizjologi i choć raz nad tym się zamyślił. Przecież cykl kobiety jest zmienny i nie można go obliczyć czy sprecyzować na czysto matematyczny sposób jak to jest w kalendarzyku.
Ja stosuję metodę angielską czyli wielowskaźnikową (temperatura, śluz, szyjka), która nie opiera się na statystykach (czyli np. cykl ma 30 dni więc na pewno owulacja przypada dnia 15 i dodaję 2 dni tam i 2 dni tu) tylko na tym co danego dnia wymierzę, wybadam i zobaczę na własne oczy. Na dodatek przy prawidłowym stosowaniu (nie naginaniu reguł) wskaźnik Pearla jest niewiele niższy od pigułki a korzyści znaczne.

[ Dodano: 2009-09-12, 22:16 ]
betina A nie boisz się tego, że możesz tyle dzieci utracić nawet tego nie wiedząc? Też kiedyś po porodzie pierwszym zastanawiałam się intensywnie nad spiralą ale lekarz "uświadomił mnie", że zdarza się bardzo często, że do poczęcia dochodzi ale zarodek nie ma gdzie się zagnieździć i po porstu umiera. A jeśli się zagnieździ to albo poronienie następuje albo jest ciąża wysokiego ryzyka. Nie potrafiła bym żyć z myślą, że nieświadomie (albo świadomie ) zabiłam swoje dziecko ..

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

12 wrz 2009, 22:38

betina, ja mirene zakladam w anglii tutaj jest bezpłatna. slyszalam ze w polsce to koszt ok 1000zl
Na dodatek przy prawidłowym stosowaniu (nie naginaniu reguł) wskaźnik Pearla jest niewiele niższy od pigułki a korzyści znaczne.
warunków jakie trzeba spelnic przy stosowaniu kalendarzyka jest cała lista
przy pigułce wystarczy tylko pamietac zeby ja wziasc :ico_oczko:
że zdarza się bardzo często, że do poczęcia dochodzi ale zarodek nie ma gdzie się zagnieździć i po porstu umiera
piszesz o zwyklej spirali
mirena zawiera dodatkowo hormon ktory dziala na śluzówke macicy
wiec dlatego zakladaja ja kobiety ktore nie moga przyjmowac tabletek
mirena jest przez to skuteczniejsza od zwyklej miedzianej spirali
jej skutecznosc jest porownywalna do sterylizacji tyle ze odwaracalnej

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

12 wrz 2009, 22:47

Małgorzatko spirala czy to miedziana czy hormonalna nie jest środkiem wczesnoporonnym. Obie maja za zadanie nie dopuscic do zapłodnienia, utrudnic poczęcie.Powoduja znaczne oslabienie nasienia i są olbrzymią przeszkodą, której nie sa w stanie pokonac plemniki. Tak wytłumaczył mi działanie spirali moj ginek.A jemu ufam w 100%. On polecił mi załozenie spiralki, ale nie zdecydowałam sie jeszcze.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 wrz 2009, 22:49

przy stosowaniu kalendarzyka
przy stosowaniu kalendarzyka chyba niewiele hihih natomiast przy metodzie angielskiej masz rację, trzeba się troszkę wysilić, żeby coś osiągnąć a faktycznie przy łykaniu tabletek nie za bardzo dużo pracy się wkłada :-D
piszesz o zwyklej spirali
Całkiem możliwe, bo ja nie wnikałam o jaką chodzi jak pytałam mojego lekarza więc nie będę tutaj udawać, że wiem. Może masz racje, ale ja nie jestem aż tak odważna i jednak zostanę przy swoim NPR'rze :-D

Wogóle to ja po cerezzete stale krwawiłam i nie miałam nawet jak się z mężem pokochać :ico_noniewiem: więc po co mi taka antykoncepcja hihi jak naturalna była bo zero seksu hihihi

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

12 wrz 2009, 22:50

Ja bym po prostu najzwyklej w świecie zaczęła mierzyć codziennie rano temperaturę i obserwować śluz. Tanio, pewnie i szybko! I zdrowo!
Nie wiem czy tak pewnie.
Znam osoby, które na tej metodzie sie zawiodły, bo najzwyczajniej w świecie przytrafila sie im niechciana ciąża.

Osobiscie podziwiam kobiety, które sa na tyle systematyczne, by sie w taki sposb zabezpieczac.Podziwiam za systematycznosc, swietna znajomosc swego ciała i tez za odwage (dla mnie to wielkie ryzyko ;))

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 wrz 2009, 22:54

Katka Mój ginekolog na moje pytanie czy istnieje przy stosowaniu wkładki szansa na poczęcie powiedział mi tak: tak i zdarza się to dość często, zarodek umiera bo nie ma się gdzie zagnieździć. Więcej nie wnikałam, za tą metodę podziękowałam. Natomiast niedługo potem, moja przyjaciółka zaszła w ciąże, spiralę miała założoną milka tygodni wcześniej. Ciąża wysokiego ryzyka to była bo nigdzie nie mogli znaleźć sprali i było podejrzenie, że ciałko dziecka ją wchłonęło. Na szczęście mała przyszła na świat zdrowa. Spirala przemieściła się wgłąb macicy i tam się wbiła, potem ją usuwali.

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

12 wrz 2009, 22:55

Od 15 miesięcy kocham się z mężem "do końca" w III fazie, poczęcia nie ma
ja bym tak nie potrafila obserwowac sie i stresowac przez nastepne 20 lat swojego zycia.

wiem ze nie ma idelanej antykoncepcji
zawsze jest jakies ale...
sama tez mam obawy czy oby to napewno najlepsza metoda dla mnie
nigdy nie mialam wczesniej mireny, niewiem jak bede sie czula itp.
ale chce sprobowac, przeczytalam duzo opini, wiekszosc pozytywnych
jak przy kazdej metodzie moga wystapic skutki uboczne, przeczytalam o nich i mam swiadomosc.... każda kobieta jest inna i inaczej reaguje.
jedno jest pewne skutecznosc antykoncepcyjna jest wysoka a ja takiej szukałam

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość