Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

15 paź 2011, 01:09

inezka, w szkole dzieci już bardzo mało chorują.

Jak córa chodziła do przedszkola to chorowała dość często, teraz jest juz w 4 klasie i w ciagu roku jest chora góra 2 razy. Nieraz wypada, ze np w czwartek zachoruje a w poniedziałek juz idzie do szkoły, to daje 2 dni nie bycia w szkole.

monett
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2010, 13:22

Re: Szczepienie przeciwko grypie.

26 wrz 2013, 09:10

Każde dziecko ma inny układ immunologiczny, im słabszy tym większa konieczność szczepienia. jak lekarz zbada nas i stwierdzi, że można sie zaszczepić to można, serio nie ma jakiś komplikacji, to po grypie są i to masakryczne. Chyba, że ktoś sobie jakąs samowolkę uprawia ze szczepieniami ( w sensie bez opieki lekarza) to nie wiem, bo i o takich akcjach slyszałam. U nas tez sie cała rodzina szczepi, nikt komplikacji nie miał, raz byłam troche przeziębiona,ale nie męczyło mnie jak zwykle. wczesniej zawsze są konsultacje-kwalifikacje do szczepienia (tak bynajmniej jest u nas w poznaniu w certusie), nawet można wykonać test na obecnośc grypy. Jak dla mnie świetna sprawa ale każdy zrobi jak zechce. W każdym razie wszystkim życzę zdrowia!

Awatar użytkownika
PSMPharma
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2013, 10:35

Re: Szczepienie przeciwko grypie.

21 lis 2013, 22:59

Zdania co do sensu szczepień na grypę są podzielone. Najważniejszą kwestią jest to czy producenci nadążają za mutacją wirusa. Powinna to być własna decyzja, pamiętajmy, aby w dniu szczepienia być zdrowym, to ograniczy powikłania.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość