Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

27 mar 2007, 21:08

magda75, po wystawieniu naczyniaka na słońce bardziej on sie uwidacznia... ktos by pomyslał .. "aa opali sie na słońcu i juz nie bedzie tego naczyniaka widac " :ico_nienie: jest przeciwnie.. widac go jeszcze bardziej.. moja corka ma na czolku wiec nie wiem co bede robić :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Reniia1501
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 174
Rejestracja: 08 mar 2007, 22:30

27 mar 2007, 21:51

hej dziewczynki..
moja Olcia miała naczyniaka na zgieciu w kolanie taki m.w cwntymetrowy .
Miała go od urodzenia juz sie wchlonął.. :-)

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

27 mar 2007, 23:02

kasiaa1985 pisze:magda75, po wystawieniu naczyniaka na słońce bardziej on sie uwidacznia... ktos by pomyslał .. "aa opali sie na słońcu i juz nie bedzie tego naczyniaka widac " :ico_nienie: jest przeciwnie.. widac go jeszcze bardziej.. moja corka ma na czolku wiec nie wiem co bede robić :ico_noniewiem:


Ja obawiam się że Gabi będzie je drapać i nie wiem co to będzie. Chyba będę zaklejała.

[ Dodano: 2007-03-27 ]
qunick pisze:A moja Zuzia ma naczyniaka płaskiego na policzku> Lekarze mówili że się wchłonie być może do roku ale jak narazie się nie wchłonął - nic się z nim nie dzieje i wszyscy się już przyzyczailiśmy. Jeśli nie zniknie to Zuzia jak będzie juz duża sama zadecyduje czy go usuwać zabiegowo( podobno można przez laser - wiecie coś na ten temat?)


Paulina83 kilka postów wyżej napisała: Jeżeli będzie to konieczne, chirurg usunie naczyniaka laserem, metodą krioterapii, czyli zamrożenia, lub w ostateczności skalpelem.
Więc chyba się da. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

28 mar 2007, 21:26

A czy ktoś już usuwał naczyniaki w ten sposób? Mnie lekarka powiedziała że teraz się raczej nie wymraża tylko uzywa lasera. Chciałabym wiedzieć że metoda powioduje usuniecie naczyniaka a nie daje efektów ubocznych czy jakichś komplikacji

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

29 mar 2007, 14:49

ja wam powiem tak: pytałam dermatologa o nacyzniaka mojej córki. Jest to naczyniak płaski. Moje pytanie było czy jesli do tej pory (corka ma 6 mies) naczyniak nie urósł czy moge byc spokojna, ze juz nie urosnie tylko bedzie znikał? A pani dermatolog stweirdziła, że jak najbardziej tak. Dodała, że tego typu naczyniakow nie da sie ani zamrożić ani usunąć laserowo, bo one z biegiem czasu same znikną.

A teraz inna sprawa. MOja kolezanka miala naczyniaka na szyji, ktory jej rosł. Chodziła na zamrażanie( bo z tego co wiem to naczyniaki sie chyba zamraza- chyba ze to sa jakiegos innego roczaju naczyniaki to moze sie je usowa laserowo). MOja kolezanka przeszła serie zabiegow zamrazania- do dziś ma blizne po tym naczyniaku. No ale moze lepeij to niz sam naczyniak.

I jeszcze sie dowiedziałam, ze naczyniaki na twarzy szybcxiej czy pozniej znikaja.. na reszcie ciała nie koniecznie. choc grzebiąc po necie, znalazlam wypowiedz jakies dziewczyny co ma 19 lat i ma nadal naczyniaka na czole... to chyba juz jest sprawa indywidualna... mi tez mowili ze naczyniak Julci zniknie do 6 mies.. a jakos nadal jest :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

08 maja 2007, 15:25

moja córcia ma naczyniaka i jest z tego powodu leczona ale to jest malo spotykany naczyniak polecam sytomę http://www.naczyniaki.com/klasyfikacja.html iraz forum na którym odpowiada doktor http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20428

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

14 maja 2007, 10:48

Sejanko a co mowia lekarze?moja Gabi ma na udku-lewa nozka,na lydce-prawa nozka,na pleckach,na boku brzuszka.boje sie ze jak bedzie wieksza to bedzie drapac.a czy ten naczyniak jest wypukly bo moja ma wypukle.musze uwazac zeby nie zadrapac bo moze krew leciec a to jest nie dobrze.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

14 maja 2007, 21:50

Sejanko a czy naczyniaki mozna wystawiac na slonce?ja slyszalam,ze nie mozna.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

15 maja 2007, 17:42

dzieki jak ci to nie zrobi klopotu to zapytaj-ja nie mam czasu :-) a ja niestety bede musiala chyba zaklejac! a i to pewnie bedzie jej przeszkadzalo.jeszcze raz dzieki.pozdrawiam.usciskaj coreczki i ucaluj .

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

15 maja 2007, 21:05

Dziewczyny nie wystawiajcie na słońce ! pisałam.... Julka ma na czole( i tego chronie przed słonczem) ale miała tez na nosku.. który myslałam ze już jej znikł, bo nie było juz go widac... wystawiłam troche policzki do słonce i naczyniak na nosku znow sie uwidocznił!

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość