Trzcina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2012, 14:47

14 sie 2012, 12:59

jak napisały osoby u góry jasne nie ma problemu z jadaniem w miejscach publicznych, zastanawiam się z czego wynikało Twoje pytanie - masz alergię na coś szczególnego? mnie "uczula" dość sporo rzeczy rozpoczynającą od glukozy, poprzez laktozę do mąki pszennej ale zawsze da się wybrać coś co nie składa się z nich :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

07 wrz 2012, 10:27

Zależy na co kto jest uczulony.

agabila
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2012, 11:58

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

11 paź 2012, 12:07

Jak dla mnie to pewnie tylko trzeba starannie dobierać sobie dania

zuziamarzec123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2013, 12:43

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

18 sty 2013, 13:13

Ja mam alergię pokarmową, na szczęście nie silną ale zjedzenie pewnych produktów wywołuje u mnie nieprzyjemną wysypkę. Kilka razy zdarzyło mi się, że mimo że prosiłam aby danie nie zawierało pewnych produktów to później sie okazywało że je zawierało:/ U mnie skończyło się wysypką ale jeśli ktoś reaguje na niektóre produkty dusznościami to obawiałabym się chodzić do restauracji:/

Marikaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2013, 14:04

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

15 mar 2013, 08:59

Ja jako alergik niestety muszę rezygnować z jedzenia poza domem. Jestem uczulona na większość produktów, głównie konserwanty, pszenicę, seler, pomidory, skrobię ziemniaczaną i wiele innych. Nawet, jak mnie kelner zapewnia, że nie ma tam produktów, które wymieniam, to dziwnym trafem zaraz po zjedzeniu posiłku cała jestem w czerwonych plamach.

kaniaaaw
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 gru 2013, 17:43

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

07 lut 2014, 18:26

Ja jako alergik niestety muszę rezygnować z jedzenia poza domem. Jestem uczulona na większość produktów, głównie konserwanty, pszenicę, seler, pomidory, skrobię ziemniaczaną i wiele innych. Nawet, jak mnie kelner zapewnia, że nie ma tam produktów, które wymieniam, to dziwnym trafem zaraz po zjedzeniu posiłku cała jestem w czerwonych plamach.
Dlatego bardzo dużo zależy od samego personelu. Jest jest doświadczony to można na nim polegać. Na dodatek jeśli kelner ma chody na kuchni to zawsze mogą przygotować posiłek bez jakiegoś dodatku.

saksa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2014, 21:07

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

19 kwie 2014, 08:40

W Unii Europejskiej ma wyjść rozporządzenie odnośnie menu w restauracji, na której powinny być wymienone przy każdym daniu alergizujące składniki w potrawach takie jak orzechy, kokos lub niabiał. Nie pamiętam niestety od którego roku, ale będzie to znaczne ułatwienie dla nas alergików.
Korzystać z restauracji można, jeżeli wie się, na co ma się alergię i jeżeli skonsultuje się z kelnerem. Najlepiej spytać o to, w jakich potrawach nie występuje składnik x. Kelner idzie z czymś takim do kucharza, a ten udzieli mu odpowiedzi.

Awatar użytkownika
piegowata
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2014, 11:19

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

20 cze 2014, 11:25

myślę, że tak:-) Z resztą coraz więcej knajp ma w swojej ofercie dania bezglutenowe, skład jest zazwyczaj opisany, ale warto zawsze dopytać się o ewentualne produkty, które wywołują uczulenie. Słyszałam od znajomego, ze wybrali się z kumplem do knajpy i on nie miał żadnej alergii pokarmowej, tylko na jad owadów. I co - napił się białego wina i dostał wstrząsu. Bo widocznie w winku były ślady obecności owada. Masakra! Uwierzycie? Trzeba być mega ostrożnym...

kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 214
Rejestracja: 13 sie 2014, 12:56

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

14 sie 2014, 10:21

z tymi restauracjami to bardzo różnie. wczoraj byłam w knajpie i koleżanka zamówiła vege burgera, zaznaczyła, że nie może tam być nic związanego z mlekiem, ani produktami odzwierzęcymi (jest uczulona między innymi na laktozę) i dostała tylko wnętrze burgera, bo w bułce podobno było mleko... trochę nas to zdziwiło, ale w sumie dobrze, że tak do tego podeszli w kuchni;)

berry
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2014, 13:28

Re: Czy osoby z alergią pokarmową mogą chodzić do restauracj

22 sie 2014, 12:08

http://terapiasokami.pl/soki-na-alergie próbujcie soków, u mnie mocno zmniejszyły objawy alergii ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość