Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

10 mar 2011, 23:01

musze dzialac bo chce karmic piersia :ico_sorki:
trzymam kciuki...
pierwsze dni są ciężkie bo nie wiadomo kogo kłaść , kogo kąpać, ale po paru dniach wszytko sobie ułożycie :-D
obyś miała rację :ico_sorki:
dziewczynki a mam pytanie- dlugo po swoich pierwszych porodach wracalyscie do swojej figury po porodzie?
ja po porodzie miałam 15 kg mniej niż przed zajściem w ciążę :-) Teraz mam 8 mniej niż przed porodem :-) Brzuch jeszcze mi wisi, ale to jest świeżo jeszcze po porodzie, więc się na razie tym nie martwię, poza tym po cięciu też od razu nie ma co się brać za ostre ćwiczenia brzucha.

Spać mi się chce potwornie, więc idę się położyć, do jutra kobitki...

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

10 mar 2011, 23:55

Tynusz ja startowalam w 1 ciazy z 53 i juz nigdy nie wrocilam do tej wagi , bo wazylam 58 kg i koniec juz nie spadlo, ale przy moim wzroscie 58kg jest spoko , teraz mam 60-61kg wiec ze 3kg zdalo by sie zgubic, pewnie niedlugo zaczne cwiczyc bo lubie cwiaczyc, a do do brzucha to u mnie juz nie wrocil do tego co bylo kiedys, zawsze juz jak sie najadlam to zaczal odtswac jak , nie jadlam to super byl twardy , alke tylko szklanka wody lub obiad to zarz go wywalalo

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

11 mar 2011, 09:50

Tynusz najlepiej przystawiaj Julkę najczęściej niż możesz bo mi tutaj pani od laktacji tłumaczyła ,że laktator ma inne ssanie niż dziecko więc często tego pokarmu jest mniej gdy się stmuluje latatorem więc lepiej żeby Julcia sama ciągnęła .Po za tym nie słuchaj nikogo ,że masz mało pokarmu ,gdy Julka przybiera na wadze nie ma sięczym martwić!

Co do smoczka to mój synuś nawet go nie chce więc mu nie daję :-D

A co do zostających kg też mi położna tłumaczyła ,że po pierwszej ciąży miednica delikatnie "rozciąga się"(to tak w skrócie piszę)by przygotować się do porodu i wypełnia się tą tkanką kostną potem temu czasem mamy ciut więcej na wadze mimo ,że ciuchy pasują.
Mi po pierwszej ciąży zostało 3kg i za chiny ludowe nie zrzuciłam ich bo w między czasie w trakcie urlopu przytyłam ostro przez hormony które brałam no i zrzuciłam prawie 10kg ale te 3kg zostały
Tym razem mimo ,że mam piersi pełne mleka ważę się i mam 1kg mniej niż przed zajściem w ciążę nawet ciuchy które były przyciasne w udach wchodzą bez problemu SUPER!! Czyli nie ma reguły -tylko ten brzusio taki wątły został ,ale dam sobie jeszcze czas na ćwiczenia :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

11 mar 2011, 14:29

,gdy Julka przybiera na wadze nie ma sięczym martwić
z tym ze ona wiekszosc jest na butli

bylismy dzisiaj u lekarza bo tych pryszczykow wyszlo wiecej- i lekarz mowi ze ma alergie ale to raczej nie skaza bialkowa- dal masc i jak nie przejdzie mamy jechac ponownie do niego- bo jesli to skaza bialkowa to wyjdzie predzej czy pozniej
oby to nie to :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-03-11, 13:32 ]
a i Julenka wazy 5050 :ico_szoking: :ico_brawa_01: no i stawiam za jej piekny pierwszy miesiac :ico_tort:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

11 mar 2011, 15:46

Tynusz1, :ico_szoking: no to bardzo ładnie przybiera na wadze :ico_brawa_01:
mój synek na 6tyg tyle ważył ale urodził się o 200g mniej niż Julka

powiem ci, że Nell też ma bardzo dużo tych krosteczek , raz czerwone raz blednieją, ale nie ma takiej ładnej buźki jak niemowlaczek , mam nadzieję, że ona nie będzie miała AZS jak Mike :ico_sorki: , więc i za was trzymam kciuki :ico_sorki:

a na butli to ty swoje dajesz czy sztuczne?
bo ja daje tylko swoje jedynie raz na dobę muszę zrobić 1 butle sztucznego , ale tak to wystarcza mojego mleczka :-)

[ Dodano: 2011-03-11, 14:47 ]
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 1 mc


Mike jest u siostry na górze i słyszę jak wariuję z jej dziećmi, Nell śpi a ja mam relaks przy herbatce :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

11 mar 2011, 20:27

a na butli to ty swoje dajesz czy sztuczne?
raz takie raz takie bo jak sciagne to jej daje ;p

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

11 mar 2011, 21:05

bo jesli to skaza bialkowa to wyjdzie predzej czy pozniej
oby to nie to :ico_sorki:
trzymam kciuki, zeby jednak nie skaza białkowa, a seler jesz? np w zupie? Moją Ulę właśnie on uczulił i długo nie mogłam znaleźć tego dziadostwa.
a i Julenka wazy 5050 :ico_szoking: :ico_brawa_01: no i stawiam za jej piekny pierwszy miesiac :ico_tort:
wow, pięknie przybiera. No i brawa za 1 miesiączek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Mike jest u siostry na górze i słyszę jak wariuję z jej dziećmi, Nell śpi a ja mam relaks przy herbatce :-D
nie ma to jak mieć pod ręką siostrę z dziećmi :-) super.

U nas dzisiaj kiepska pogoda była, bo deszcz siąpił i tak nie przyjemnie przez to. Z Ulą wyszłyśmy tylko rano do sklepów po zakupy i szybko do domu wracałyśmy.
Dzisiaj nasze dzieciaczki szybko zasnęły i bez problemów większych, więc mamy wieczór dla siebie, ale coś czuję, że zaraz spać pójdę, bo mi się oczy same zamykają.

[ Dodano: 2011-03-11, 21:22 ]
To parę fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

11 mar 2011, 23:08

pinko, super rodzeństwo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
sliczne te twoje dzieciaczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Jak się podobało Stasiowi w chuście?
nie ma to jak mieć pod ręką siostrę z dziećmi :-) super.
:-D

Tynusz miałam się pytać a ile dajesz sztucznego a ile swojego?
tzn ile w butki ci zjada sztucznego na raz a ile twojego?

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

12 mar 2011, 09:17

Witajcie kochane mamuśki, która chętna na :ico_kawa:
Manenka, dzięki :-) Staś w chuście od razu zasnął :-D

Mój mąż z Ulą idą na 11 do teatru lalek na przedstawienie dla maluchów, ja wezmę Stasia i zrobimy zakupy na obiadek w niedzielę.. a co Wy będziecie na obiad niedzielny robić?

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

12 mar 2011, 09:19

Witam Sefan najadł się i spi więc miałam czas na spokojne śniadanko i czas przy kompie .My na wizytę idziemy juz we wtorek wtedy Stefan będzie miał prawie miesiąc .
Tynusz ja mówiłam byś sprawdzała czy przybiera na wadze jedząc tylko Twoje mleczko .Teraz będzie Ci ciężko nadgonić z mlekiem bo na początku Julka potrzebowała mniej i łatwiej było teraz zanim zacznie się produkcja to będzie głodna ....No i pewnie z cyca nie będzie chciała juz jeść bo do butli przyzwyczajona a do niej specjalnego wysilku nie trzeba .I tak życzę Ci powodzenia bo to przecież ważne dla Julci przystawiaj ją do piersi najczęściej jak to możliwe i rzadziej dawaj butle a tym bardziej sztucznego mleka temu tak ładnie Ci przybiera na wadze .
Brawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 1 miesiąc

pinko piękna chusta Staś pewnie szczęśliwy blisko mamusi ..a ja dostałam od siostry chustę do noszenia bez wiązania to są takie dwie obręcze z bawełny .Jestem zadowolona choć mam obawy co do noszenia Stefka na leżąco bo ma tak główkę mocno przy klatce piersiowej ,że się boję ,że mu trudno oddychac .poczekam aż będzie go można nosić w pozycji pionowej bo chusta super praktyczna gdy się chce wyskczyć tylko z psem na spacer .

[ Dodano: 2011-03-12, 08:38 ]
jestem zdolna?? :-D
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość