hhalina90
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 83
Rejestracja: 30 cze 2015, 12:54

Re: Kawa czy herbata ?

18 sty 2016, 15:45

Piję zarówno herbatę, jak i kawę. Jeśli chodzi o herbaty, to tylko te liściaste (są smaczniejsze od tych w torebkach), a z kaw wyłącznie ziarniste - rozpuszczalnych nie lubię. W kawę zaopatruję się zazwyczaj tutaj http://kacikzkawa.pl - ostatnio polubiłam kawę lucaffe.

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Kawa czy herbata ?

25 sty 2016, 15:24

dla mnie zdecydowanie kawa :) wiadomo miło jest usiąść z filiżanką herbatki pod kocykiem, ale kawa to jest coś :-) stawia na nogi, można ją pić w sumie i na zimno i na ciepło i z mlekiem albo z syropem :) ja kupuję taką kimbo z konesso http://www.konesso.pl/firm-pol-1320750916-KIMBO.html fajna, bo starcza na dość długo i cenowo jest znacznie atrakcyjniejsza niż gdybym kupiła stacjonarnie :)

Grafinn
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 26 maja 2015, 14:05

Re: Kawa czy herbata ?

25 sty 2016, 19:41

herbata! albo jeszcze lepiej - napary ziołowo -przyprawowe po prostu uwielbiam i świetnie się po nich czuje

aneta35
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2016, 03:16

Re: Kawa czy herbata ?

15 lut 2016, 03:27

Kawa zdecydowanie. Ale dobra herbatę też lubię wypić -taka liściastą z dodatkami.

Labusz
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:04

Re: Kawa czy herbata ?

22 lut 2016, 17:22

Ja dla odmiany (i odwyku od kawy) to białą herbatę pije a rano czasami to i Mixfix do śniadania.,

Gosc147

Re: Kawa czy herbata ?

23 lut 2016, 15:23

To zależy od pory :) Rano zdecydowanie kawa, w ciągu dnia herbata a wieczorem coś leciutkiego - woda albo delikatny sok, słaba herbata :)

Awatar użytkownika
silvereye
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 13:45

Re: Kawa czy herbata ?

10 mar 2016, 10:39

Ja dla odmiany (i odwyku od kawy) to białą herbatę pije a rano czasami to i Mixfix do śniadania.,
Ja kakao obowiązkowo w sobotę pijam, mam taki mały rytuał :) w ciągu tygodnia to rano zazwyczaj kawa a jak się uda to i herbata owocowa jeszcze :)

Awatar użytkownika
matylda007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:38

Re: Kawa czy herbata ?

14 mar 2016, 13:33

U mnie kakaowe są weekendy - widzę, że nie tylko u mnie ;) W tygodniu coś na szybko - najczęściej płatki, potem kawusia w pracy, za to leniwe weekendy w gronie rodzinnym z obowiązkowym kubeczkiem słodkiego kakao i do tego francuskie tosty, naleśniki, omlety albo kanapki z chrupiącego pieczywa ;)

zalamka13
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 paź 2015, 07:52

Re: Kawa czy herbata ?

15 mar 2016, 09:45

Obowiązkowo rano jak tylko wstaję to pierwsze kroki do kuchni i kawka dla dwojga. Mam świetny ekspres do kawy https://ekoitalia.pl/home/30-saeco-lirika-plus.html Od razu dwie filiżanki mocnej kawy stawia nas na nogi. A jak ktoś lubi kawkę z mlekiem, to też można zrobić. Po południu raczej już słabsza kawka z ekspresu np cappuccino. Bardzo fajne urządzenie i proste w obsłudze.

Awatar użytkownika
metka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:27

Re: Kawa czy herbata ?

15 mar 2016, 12:57

Ja lubię i to i to. Częściej jednak pijam herbatkę. Uwielbiam rooibos. Ostatnio w Auchan widziałam TEA REBELS TRANSPARENTEA - próbowałyście? Wygląda tak:

Obrazek
Jeszcze nigdy nie piłam rooibos (przynajmniej świadomie ;) ). To bardzo specyficzna odmiana? Jeśli nie, to pewnie się kiedyś skuszę, bo mam zamiar skolekcjonować wszystkie smaki herbat TEA REBELS. Spotkałam się z nimi w Carrefourze i na pierwszy ogień poszła ta z Marilyn :) Jakżeby inaczej mogłabym przejść obojętnie obok tak cudownego opakowania ;) No nie dało się :)
Teraz kończy mi się czarna, więc wkrótce do mej kuchni zawita Mahatma Gandhi. A Matka Teresa i rooibos może trochę później ;)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość