Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

07 kwie 2008, 16:56

a ja nie wierze że jak trzustka dobrze działa to nie mozna sobie słodkosci zafundowac nawet w ten dzien przed badaniem, byle nie póznym wieczorem. sama jestem przykładem- jak robiłam sam cukier na czczo to dzien wczesniej popołudniu wrabałam mega gofra z bita smietana, cukier wyszeł m i75. a przy tym obciążeniu miałam i na czczo i po godzinie 3,6 ( w tych innych jednostkach- to odpowiada troche poniżej 70) no a jadłam w niedfziele owoce i czekaladę bo nie mogłam wytrzymac a w poniedziałek rano piłam ta glukozę :ico_noniewiem:
co do płci to sie postanowiłam zupełnie nie nastawiac po tym jak moja kolezanka ze studiów, przekonana o dziewczynce i kupujaca same babskie ciuchy ,nagle teraz 2 tyg. przed porodem dowiedziała się że to facet bedzie. A ona była masakrycznie nastawiona na babeczkę to pewnie niezły szok przezyła :ico_olaboga:
aha. patrzyłam na śpiochy po Wiki to mam troche rozpoinanych miedzy nogami to jak faktycznie bedą wygodne do przebierania bez ściągania całkiem śpiochów to super :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

07 kwie 2008, 19:58

Cześć Dziewczyny!!! Ja tylko na chwileczke!!
Bierzemy udział w konkusie i kazdy głosik się liczy więc jeśli podoba sie Wam mój synek to z góry dziękuję za każdy głosik!!
http://hosting.pampers.pl...73&from=gallery

Awatar użytkownika
delfi1
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 551
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:56

07 kwie 2008, 22:35

serena moja propozycja imienia dla chlopca to mateusz, filip, szymon, kacper.....ja mam wiekszy problem z wybraniem dla coreczki:), pozdrawiam
Z tego co wiem to nie powinno sie tez jesc bananow, winogrona i pic mleka dwa dni przed glukoza, bo to podwyzsza cukier tak jak slodycze:))pozdrawiam :ico_ciezarowka:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

08 kwie 2008, 09:10

delfi1 pisze:i pic mleka dwa dni przed glukoza, bo to podwyzsza cukier tak jak slodycze:))

Nawet nie wiedziałam o tym mleku,dzięki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

08 kwie 2008, 11:38

Hej Kochane my mamy wir przygotowań,bo w sobotę w nocy wyjeżdżamy na wczasy i to przez to Was zaniedbuję.
Odnośnie trzustki to w ciągu 6-8 godzin powinna sobie poradzić z nadmiarem glukozy w surowicy,najleposzy przykład przy teście obciążenia glukozą,bo w ciągu godziny rozkładane jest 50-75 g glkukozy.
Jeśli chodzi o rzeczy,które podnoszą cukier w surowicy to jest to bardzo indywidualna sprawa, moja mama ma lekką cukrzycę 2 typu na razie leczy się tylko dietą i u niej poziom cukru najbardziej podnosi stres i mięso wieprzowe i jabłka,a ze słodyczami organizm sobie radzi.
Tak na prawdę uważam,że lepiej sprawdzić jak działa trzustka przy normalnej diecie, nie ograniczając się przed badaniem,bo to może zaszkodzić dzidzi, bo normalnie tego cukru może być za dużo,a badanie tego nie wykarze. Ja się objadłam pomarńczami na noc przed badaniem i nie miało to wpływu na wynik,więc jestem spokojna,że Mała jest bezpieczna.
U nas problem z imieniem też jest niemały Michalina zaczyna mi się mniej podobać, teraz myślę nad Helenką, dla chłopca ,mamy imię Franek i ono jest niepodważalne,ale nie będzie chyba potrzebne
Życzę Beatko dobrych wyników z glukozą i jestem przekonana,że nawet bez diety wyjdą ok
Wpadnę jeszcze przed wyjazdem papatki

Awatar użytkownika
Serena
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1140
Rejestracja: 02 lut 2008, 18:53

08 kwie 2008, 14:05

delfi1, dziekuje za propozycje narazie je sobie spisuje a potem bliżej porodu narada i konkretna decyzje :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2008-04-08, 14:14 ]
laupina, tez mi sie tak wydaje ze najbardziej realne i prawdziwe wyniki są gdy sie ich nie ogranicza przed badabniami :ico_oczko:
mnie tez czeka badanie na cukier wiec wcale sie nie ograniczam tylko jem tak jak zawsze :ico_noniewiem: i zobaczymy co wyjdzie?

a tak pozatym to ostatni coś mi dokucza bardziej kregosłup :ico_szoking:
ale najwazniejsze jest to że Synuś ma sie dobrze :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

08 kwie 2008, 17:28

laupina, to zgadzamy sie co do tego badania, po co go robic np. nie jedząc kilka dni słodyczy jak mamy na nie taka ochote i się nimi objadamy poza tymi 3 dniami. badanie jest wtedy dla wg mnie mało przydatne bo nie odzwierciedla jak moja trzustka na co dzien radzi sobie z tymi słodyczami.
U mnie z imoinami tez zmiany, Gabrysia mi sie podoba coraz mniej, teraz bardziej patrycja ale nie damy tak chyba gdyby nagle jednak dziewczynka była no bo dla chłopca bardzo podoba mi się Patryk i wolałabym zostawić ta możliwość na drugie dzidzi jak bedzie facet. Ale myslę że teraz bedzie facecik a tu problemu nie mamy- Patryk na 99 %. a miec Patrycje i Patryka to nie za bardzo :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

09 kwie 2008, 08:40

Witam :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:

Ja z sierpniowek...choc kto to wie.... :ico_oczko: moze corka zrobi mi prezent i urodzi sie 30.07 w dniiu moich 30 urodzin...chcialabym tym bardziej ze wg usg tak wychodzi tp.
Tylko,ze ja w innej sprawie...kilka dni temu bylam na usg i okazalo sie ze mam za malo wod plodowych...tzn.ilosc wod plodowych mam w dolnych granicach normy,pani doktor kazala mi duzo pic i odpovzywac..,niepokoi mnie to tym bardziej ze zaczelam szperac w necie czytac rozne historie na ten temat i przyznam ze nie chce mi to wyjsc z glowy...Jezeli ktoras z was miala badz ma taki sam problem jak ja,niech napisze...wylabym wdzieczna :ico_sorki: :ico_sorki: Ja jestem juz mama dwoch chlopcow,ale tamte ciaze przebiegaly bez zadnych komplikacjii.

Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

09 kwie 2008, 09:24

hej wam, to ja z nowym kłopotem znowu :ico_zly: a widze, że właśnie o tym piszecie. Zrobiłam cukier 50g i po godzinie niestety mam 173 :ico_placzek: :ico_placzek: a norma do 140, więc wczoraj powtórzyłam tak jak trzeba 75g i pomiar po 2 godzinach i wynik będę miała dziś po 11. Mma nadzieję, że ten drugi wynik będzie OK a jak nie to niestety będę tu pierwszym cukrzykiem ciążowym w tym gronie i mam nadzieję, że ostatnim :ico_placzek: :ico_placzek:
Wg mnie ograniczenie jedzenia/słodkiego kilka dni przed badaniem jest bez sensu, bo np tak jak w mojej sytuacji jakbym przez kilka dni nie jadła normlnie to możliwe, że by ten wynik wyszedł dobry i bym nie miałą świadomości tej ewenytualnej cukrzycy.....
pozdr i trzymam kciuki za wasze glukozy i nikomu nie zyczę nie tylko kilkukrotnego picia tego świństwa ale i cukrzycy

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 kwie 2008, 09:29

Jagna30, ja nie wiem,jak to jest z wodami,ale jeśli są jeszcze w granicach normy,to myślę,że nie ma co panikować...słyszałam,że należy w takim przypadku duuuużo pić!!!!!!!!!I chyba trzeba cześciej kontrolować stan wód...Trzymam kciuki,żeby było ok!!!!!!!!!!
jasma, no to sie porobiło :ico_olaboga: Daj znać,jak wyjdzie Ci ten drugi wynik :ico_sorki:

Ja ide w piątek rano na gluzkozę :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość