Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

21 sie 2007, 20:52

Żaba,ostatnio,jak bylam w szpitalu byl tez chlopiec z wielkim niedoborem zelaza i anemia,lekarze twierdzili,ze dlatego,iz mama od 6go miesiaca podawala manne na krowim mleku,a zrezygnowala z modyfikowanego.
I dlatego sie martwie,ze Filip kompletnie odrzucil mleko,choc od 3go mca dostawal tylko 300ml.dziennie,nie chce tez kaszek blyskawicznych,za to z checia zjada chleb,obiady miesne,i zupy

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

21 sie 2007, 21:57

ja jeszcze Gabi nie dawalam chleba :ico_szoking: brawa za odwage :ico_brawa_01:
a co do lyzeczki lub picia z niekapka to jeszcze poczekam u mnie Daniel pil dosyc dlugo kasze i soki z butelki a zeby mu sie nie psuly :ico_noniewiem: kazde dziecko jest inne :-)

moumou
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 mar 2007, 12:56

22 sie 2007, 01:32

czesc dziewczyny!pozdrawiam z upalnego Tunisu..donosze,ze Raoulek dzielnie znosi upaly,chociaz na poczatku caly byl w potowkach-pomogly kapiele kilka razy dziennie.Codziennie wystawiamy wanne na taras i Maly sie tam moczy-jest zachwycony.Kapal sie tez w morzu srodziemnym..Ogolnie moje dziecko przepada za woda :)

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

22 sie 2007, 08:21

Żaba, ja robię kaszkę mannę z Bobovity, ona ma w sobie mleko modyfikowane. A nie mozesz zrobić tak, że ugotujesz kaszkę na wodzie, ostudzisz i dodasz mleka modyfikowanego? Myślę, że na krowie jest o wiele za wcześnie.

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

22 sie 2007, 23:21

No ja właśnie tę z Bobovity kupiłam, ale Oliwka jej nie chce. Mleka modyfikowanego też jej nie daję, bo w żadnym nie zasmakowała. Nie martwię się o niedobory pierwiastków czy witamin, bo karmię ją jeszcze piersią i do roku zamierzam to robić, chyba, że ona sama zrezygnuje. Chciałam jej podać tę mannę, bo żadne inne kaszki jej nie smakują, być może właśnie ze względu na inny smak mleka. Jak się zdecyduję na krowie to napiszę wam jakie były efekty. A chlebek też moja dziewczyna uwielbia, ale najbardziej ze wszystkiego to ziemniaki z masełkiem, no i zupa tym lepsza im więcej w niej ziemniaków.

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

23 sie 2007, 00:25

magda75, Filip od 3go mca ma dziwaczna diete,a chlebek-czyli dodanie glutenu,lekarka pozwolila,gdy mial 6.5 mca
Żaba, a probowalas kasze kukurydziana?ale zwykla do gotowania,nie blyskawiczna,Filip,ja zalapal od 3go mca,tyle,ze dodawalam mu miksowane owoce,to prawie jak deserki,ale tym byl karmiony do 5-go mca
moumou, alez zazdroszcze pogody i takich wczasow... :-D

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

23 sie 2007, 08:39

Żaba, a nie możesz zrobić tej kaszki na wodzie i dodać swojego mleka?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

23 sie 2007, 18:11

ostrzegam ze kobiece mleko cholernie rozrzedza! jak ja dodalam swoje do kaszki to ni cholery nie moglam nakarmic lyzka :ico_noniewiem: a butla to niebardzo...ewentualnie sok marcjhewkowy tak pije bo niekapek nie przepsuci tak gestego.poza tym z niekapka pije wode i inne soczki. ale ja daje tylko te dla dzieci.inne sa dosladzane i cholera wie z jakich warzyw...mleka krowiego nie daje sie nawet do 3 roku zycia.a przynajmniej do 1! i to nie tylko z powodu braku skladnikow ile przez to ze jest ciezkostrawne i moze nawet dziecku nerki uszkodzic :ico_nienie: ja gotuje manne po prostu na wodzie i daje owoce.i tyle.poza tym pije moje mleko.choc wlasnie sie odstawia :ico_placzek: nie wiem czy zjadlam cos co mu zaszkodzilo czy co.. w nocy pil tylko wode z niekapka. wogole trzy dni temu7 zaczal strasznie marudzic. okazalo sie ze ma lekka temperature-37,5-38. zasnal dopiero o 1 w nocy. dostal VIBURCOL na uspokojenie. smaruje mu zelem dziasla bo moze zeby ida...na drugi dzien zasnal dopiero o 4 rano! mial 39 st.dalam paracetamol w czopkach. a dzis ma obnizona temp. w nocy obudzil sie 3 razy z krzykiem ale bylo juz lepiej. nie mial goraczki. za to dostal dziwnej okropnej wysypki.glownie na buzi ale jest tez juz na szyjce i brzuszku.i troche na nozkach.cholera nie wiem co jest :ico_placzek: nie ma rozpulchnionych dziasel ani innych objawow zabkowania.goraczkuje tylko w nocy wiec to nie trzydniowka. jest marudny caly czas.teraz ma niska temp.no i te krostki...jak do jutra nie przejdzie ide do lekarza!! :ico_olaboga:

moumou
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 mar 2007, 12:56

23 sie 2007, 22:10

dorotaczekolada, idz najlepiej do lekarza.
co do mleka krowiego to-moj siostrzeniec dostaje odkad skonczyl 1,5 roku i wszystko ok a tu w Tunezji moja tesciowa chciala Raoulowi dawac bo oni jego kuzynowi (10mcy) daja i wszystko jest w porzadku-tlumaczyla ze to specjalne mleko dla dzieci danona.Faktycznie danona-ale zwykle mleko krowie i nie zgodzilam sie na podanie Malemu i nie specjalne dla dzieci (zadnej info na kartonie nie ma).Ja chleba nie daje bo uczulenie mu wyskoczylo...

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

24 sie 2007, 18:36

bylam u lekarza. Mat mial trzydniowke!! juz jest lepiej. ponoc w dobrym terminie zachorowal bo potem przez 2 mce nie mozna szczepic a w grudniu nastepne klucie. ja chlebek daje ale chyba musze troche przystopowac bo mniej kupki robi. ale to moze tez przez ta chorobe...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość