Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

24 sie 2007, 21:42

moumou, 1.5 roku,to juz spokojnie mozna dawac krowie mleko,ale takim jak nasze nie,
Filip mial infekcje,wyladowalismy w szpitalu,ale od tej pory nie chce wogole mleka :ico_olaboga: ,a szczepienie na zoltaczke znow sie przesunelo :ico_placzek:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

25 sie 2007, 21:55

pamietajcie ze krowie mleko uczula i trzeba byc ostroznym :-D
moja Gabi wczoraj dostala kisiel i tak sie zajadala :ico_brawa_01: ze nawet dla brata nic nie zostalo a myslalam ze wszystkiego nie zje,a wy dawalyscie swoim pociechom kisiel i jakie smaki? :ico_oczko:

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

26 sie 2007, 11:34

No widzę, że wywołałam ostrą dyskusję na temat mleka krowiego. Wiem, wiem! Nie zaleca się podawania go dzieciaczkom w wieku naszych, ale wielu innych rzeczy wg nowego schematu żywienia również nie należy podawać a robimy to, bo intuicyjnie czujemy, że niewielka ilość nie zaszkodzi a i nasze matki nam dawały i do dziś żyjemy. Moja Oliwka jada już biszkopciki, chlebek, zupę pomidorową ze świeżych pomidorów, banana (zalecane od 10 m.ż), jadła też okazyjnie po ok łyżeczce jogurtu, lodów (po 11 m.ż) a ostatnio dałam jej 2 kęsy ryby(12 m.ż). Żadnego z tych produktów nie przypłaciła dolegliwościami zdrowotnymi. Ona jest dzieckiem, które uwielbia jeść i zagląda do garnków i talerzy i nie sposób przy niej zjeść i nie podzielić się kęskiem, bo płacze. No, ale skoro tak odradzacie to mleko krowie to na razie dam sobie spokój w ogóle z kaszkami. Jak nie chce to nie, nie będę jej zmuszać. Wszystkich składników wystarczy jej z cyca, zupek i owoców. Będę się martwiła produktami mlecznymi jak przestanę karmić.
To moja Niunia jak wcina
Obrazek

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 sie 2007, 13:20

magda75 pisze:swoim pociechom kisiel i jakie smaki?
ja dawalam z jablkeim-ale sama robilam bo te kupne to sama chemia :ico_nienie:
Żaba pisze:banana (zalecane od 10 m.ż),
zalezy jaka firma-te w sloiczkach sa od 5go...
Żaba pisze:biszkopciki, chlebek
to teraz juz od 6-7go sie daje-gluten wprowaza sie szybciej.
Żaba pisze: ryby(12 m.ż
w najnowszym schemacie jest od 7go mca!!
Mateusz je juz i chleb i banana i ryby(te ost ze sloiczka).je tez truskawki,poziomki,maliny i jezyny-nie ma uczulenia :ico_oczko:
z tym jedzeniem to fakt ze duzo sie bierze na wyczucie..duzo tez te firmy dla dzieci napedzaja stracha zeby zarabiac :ico_noniewiem: ale ja poki co nie daje i sprobuje jak najdluzej nie dawac krowiego-na razie karmie cycem wiec nie ma problemu. no i z mama przechodze boje o zupy-ona by juz mu chciala takie 'nasze' nawywarze miesnym dawac :ico_puknij:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

27 sie 2007, 16:04

sejana pisze:
To tak samo jak popatrzyłybyście co w danym miesiącu dzieci powinny robić... i niektóre tego nie robią. Każdy maluch robi inaczej!

zgadzam sie z Toba kazde dziecko rozwija sie inaczej ale ja i tak staram sie dawac Gabi jedzenie dostosowane do wieku,jakos boje sie.A danonki jak narazie odpadaja :ico_placzek: a tak bym chciala jej dac ale musze jeszcze troche poczekac moze po roku bede mogla jej dac :-)

[ Dodano: 2007-08-27, 16:08 ]
zapomnialam wczoraj Gabi zjadla kawalek banana i nic jej nie bylo

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

27 sie 2007, 17:10

sejana pisze:Jakbym miała patrzeć na wszystko co jest książkowo to pewnie już bym zwariowała....
Masz rację. Nie dajmy się zwariować. To dokładnie jak z tym glutenem. Latami straszyli matki żeby go nie podawać a dzisiaj każą go podawać już od 5 miesiąca. Tak jak dorotaczekolada pisze tutaj palce mieszają duże firmy produkujące dla dzieci. Zobaczcie ile na każdej z nas już zarobili. A nasze matki podawały nam zupy na wywarze (bo przecież od rosołku zaczynały), krowie mleko od 2 miesiąca, bo swoje miały "chude" :ico_haha_01: i jakoś wszystkie to przeszłyśmy chyba w miarę dobrze i z nerkami na miejscu. Nie ma co za bardzo przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

27 sie 2007, 21:31

zgadzam sie kiedys dzieci byly karmione krowim mlekiem i nie mialy alergi a teraz trzeba dawac hypoalergiczne mleko bo jest coraz wiecej dzieci majacych alergie pokarmowa :-D a co do skorek od chleba to dziecko sobie masuje dziaselka ale trzeba uwazac zeby sie nie zakrztusilo :ico_szoking:

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

28 sie 2007, 13:38

cześć wróciłam

wiecie co z tym wprowadzaniem jedzenia jest bardzo rłóżnie co kraj to obyczaj byliśmy w czechach i te soczki z hipa które u nas sa od 4 miesiąca tam sa od 8 :ico_szoking: a co za roznica czy dziecko urodziło sie w PL czy w CZ... to zależy jak instytut zatwierdzi...

moumou
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 172
Rejestracja: 20 mar 2007, 12:56

28 sie 2007, 21:40

w tunezji wogole trudno dostac sloiczki-oni wszystko sami robia.. Ja danonkow juz nie daje bo tez uczulenie wyskoczylo.Zupy na wywarze tez juz dawno gotuje i nic mu nie jest.Banana tez juz jakis czas temu jadl i tez wszystko ok. Swieze maliny i jagody u nas odpadly-uczulenie...

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

29 sie 2007, 09:05

wkleje WAm kilka zdjęć :-D
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2007, 02:20 przez babe_boom, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość