Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

23 sty 2009, 00:04

Zborra,nie no jak sama chodzi jak pokraka to lepiej Hanki samej nie puszczaj :ico_olaboga: :ico_oczko: a tak powaznie to wiesz ,schody to schody..trzeba uwazac...my jedynie co to mamy wysokie stopnie i sa zakrecone-wygladaja groznie ale ze wykladzina to sie dosc bezpiecznie chodzi jednak :ico_noniewiem:

czekam juz na przepis :ico_sorki:

taka senna bylam a teraz mi sie odechcialo spac i czekam na A. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

23 sty 2009, 00:10

Powariowały!
JEdna czekana chlopa, druga ciacha piecze.. Ja jestem padnieta.
Wyprasowalam wszystko, obejrzałam Gotowe.. i ide lulu.
Do jutra Bebczki :*

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

23 sty 2009, 00:13

Juli,noooo ale Ty sie dzis naganialas a wiem jak zakupy mecza....a ja w domu caly dzien to kilometrow nie narobilam wiele...juz sie zmeczona nie czuje :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

23 sty 2009, 00:18

a.......u mnie wszyscy śpią...bo Baśka płacze, zęby jej wychodzą, gorączkę ma...i z tego wszystkiego nawet alkoholu nie wypiłam :ico_noniewiem: ale brat kupił jakiś browar, zaraz se wypiję :-D

ciacha w piecu
więc piszę...

ciasteczka szpinakowe
po pół szklanki mąki kukurydzianej i ryżowej (ja ryżowej nie dostałam i robiłam ze zwykłej i kukurydzianej)
50g margaryny bezmlecznej
1/3szklanki wody
3czubate łyżki puree nestle misiowy ogródek obojętnie jaki w sumie
łyżka przegotowanego szpinaku (może być mrożony lub świeży)

w misce posiekać margarynę z mąką. wodę i puree wymieszać, dodać do mąki, dodać szpinak i zagnieść ciasto. na 15minut włożyć do lodówki. Potem urywać małe kawałki, formować w ręce placki o grubości 1cm i piec 15minut w 200stopniach

pizza dla dzieci
25dag ugotowanych ziemniaków przeciśniętych przez praskę (lub rozgniecionych na purre)
1szklanka mąki
4g suchych drożdży
pół łyżeczki soli
1jajko
1/2 szklanki oliwy z oliwek
10dag utartej mozzareli (może być ser żółty)
7pomidorków koktajlowych
2małe cebuli
łyżka posiekanego oregano

do naczynia wsypać mąkę, puree, drożdże, jajko i oliwę (2łyżki zostawić do wysmarowania blachy) i sól. wymieszać, wyrobić ciasto. Rozłożyć na blachę i odstawić na 3godziny! (ja miałam godzinę i też było ok). Posmarować oliwą, ułożyć pomidorki, cebulę i ser, posypać oregano i piec z 10minut w 180 stopniach. Ja piekłam dłużej...dobre 20minut

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

23 sty 2009, 00:27

Zborra,pizze napewno wyprubuje :ico_sorki: a te placuszki musze sobie odpuscic bo chyba nie znajde tu tych skladnikow :ico_noniewiem:

dobra,lece pod prysznic.....

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

23 sty 2009, 01:14

no zawsze możesz zrobić jak będziesz w PL...albo jak kiedyś nas odwiedzisz, to upieke dla Mayci całą miskę :-D

ja popijam desperados..i ślęczę na ikei...i allegro...
i mam dylemat...jechać do tego ciechocinka czy nie? w sumie wystarczyłby mi weekend gdzieś...gdzie spokój, można się wyspać, zjeść coś i pójśc do kina...ale podejrzewam, że dużo mniej bym nie wydała...no i nie wiem...siedzimy z J i myślimy co zrobić. No chcę jechać, bo to dla mnie nowość...i wiem, że tego teraz moja dusza potrzebuje...ale finanse...........a z drugiej strony jak nie pojadę to ta kasa się rozejdzie i tak...a jak pojadę, to też jakoś damy radę..nie wiem... :ico_olaboga:

dobra, idę lukać dalej...szukam stolika rtv....i stołu z krzesłami...i chciałabym móc sobie to jakoś wirtualnie wszystko zobaczyć...bo nie wiem czy tak jak chcę to będzie ok...
a chcę tak...ściany jakieś beżowe...magnoliowe czy coś takiego...na jednej scianie wysuneta w przód ścianka z regipsu, podświetlona z boków i pomalowana na czekoladowy brąz...ściana przy schodach obłożona choć w połowie tymi kamieniami otoczakami co pokazywałam kiedys....na podłodze panele jakiś średni brąz...ale takie przypominające deski raczej...narożnik brązowy...stół i krzesła drewniane...no i jakiś stolik pod tv i witryna na kieliszki...no i mam świetną dużą komodę sosnową...i muszę ją wywalić z sypialni i chyba ją tam wezmę do pokoju, więc raczej te meble co kupię to w podobnym stylu...a problem mam z dodatkami...dać zielone? czy turkusowe? i to i to będzie pasowało...no ale sama nie wiem...jakiś fajny mały dywan w żywym kolorku, fajne poduszki, jakaś lampa stojąca i będzie chyba dobrze co?

a w sypialni to już w ogóle nie wiem co...zostawic błękitne ściany czy przemalować???? chyba zostawię, tylko dodam jakąś extra fototapetę, wyrzucam z sypialni kompa...a w jego mijsce kupuję małą sofę do siedzenia...i parawan do zasłoneinia łóżka...no i może jakiś regał, bo te co kupiłam czarne we wzory to już niestety nie ta bajka i będę je musiała sprzedać...jeju, jak J to usłyszy to mi wyrwie włosy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

23 sty 2009, 01:30

Zborra,oj tak to co piszesz mi sie podoba-moj styl :ico_haha_01: ....rogowka i drewnanopodobne panele dodaja ciepelka plus drewnany stol to super...a kolor kamyczkow moze zeby pasowal z dodatkami nie?napewno fajnie to wymyslisz.....a regal na sprzedaz?nie no aparatka :ico_haha_01: ale ja znam z doswiadczenia jak to jest-sama mama stolik telewizyjny w szafie i podtrzymuje mi koszy na bielizne :ico_haha_01: :ico_oczko:
a Ciechocinek?Zborra,Ty wiesz najlepiej czy da rade pojechac czy nie...wiesz jakby bylo bardzo krytycznie z finansami to by Ci nawet w glowie nie byl wypoczynek :ico_oczko: a wiec skoro nie jest tak zle i da sie to ukryc w kosztach to pojedzcie :-)

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

23 sty 2009, 01:36

http://www.allegro.pl/item530783197_kam ... orneo.html

no coś takiego bym chciała...wiem, że Tobie pewnie zieleń bardziej w dodatkach by grała...a ja się zastanawiam.........może coś wymyślę...
no tak te regały to jednak był debilny pomysł...ni cholery nie pasują! żałuję, że nie kupiłam czerwonych, bo dywan mam barwny to by jakoś uszło...no a tak trzeba będzie je opchnąć...jeszcze muszę się pozbyć starych mebli co kiedyś kupiliśmy...drewniane...chyba z 50lat mają....może się jakoś uda je sprzedać, to zawesze trochę kasy odzyskam...

a wyjazd........no wiesz...kasę dali teście na firmę....ale myślimy z tego wziąć, bo w końcu coś tam zarabiam, więc jakoś chyba damy radę...poza tym, wakacji nie będzie w tym roku przez remont....no nie wiem, nie wiem..........muszę jutro podjąć decyzję...w sumie bardzo chcę jechać.......wyspać się...może wyprostować moje małżeństwo...? bo chyba to podstawa........

nie wiem......dopijam browar i spadam...
a co dziś taka cisza???????????

[ Dodano: 2009-01-23, 00:39 ]
http://www.allegro.pl/item530516825_lam ... centa.html

o..i ta z nr 13.......już mi się podoba... :-D

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

23 sty 2009, 01:46

no nie wiem co za cisza,ja tu na posterunku tycze a rano ledwo wstane :ico_haha_01:
a regalu nie da rady przemalowac na czerwono jak chcialas? :ico_noniewiem: albo na bialo i do Hani pokoju?
a mowisz ze wysuniety regips w kolorze czekoladki tak?no to pasuje i fiolet,blady roz,i zielen i turkus,pomarancz,krwista czerwien i bez....zalezy w czym sie dobrze czujesz :ico_noniewiem: a magnolia na scianach to poczujesz sie jakbys w UK byla :ico_haha_01: ja tam lubie te magnolie i jakbym sama miala dom tez napewno sporo by jej bylo bo jednak cieplo i jasno jesti do wszystkiego pasuje :ico_oczko: nawet jakby Ci sie dodatki znudzily to po czasie mozesz zmienic i tez bedzie pasowac :-D

[ Dodano: 2009-01-23, 00:49 ]
ladny wzor wybralas, :-D
a nie wolisz podlogowej takiej z regulacja,wiesz ze mozna ruszac zarowkami w dowolnym kierunku,jakiejs na rurce?......ja to tak moze zbyt praktycznie patrze ale ja bym taka wolala bo to dodatkowe oswietlenie atez mozna ciekawy wzor znalezc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

23 sty 2009, 01:55

o, fiolet tez lubię........no to musze z J pogadać :-D ale mi to te 3ewentualnie: zieleń, turkus albo fiolet...róż jest u Hani i wystarczy... :-D
a lampę....wiesz, my w tym salonie nie mamy jednego górnego światła, bo tam jest otwarty sufit i wysoko na 4metry gdzieś...i naokoło pokoju jest chyba z 8kinkietów, które można ustawić sobie i 2duże okna, także widno jak diabli...ta lampa to tak dla klimatu wieczornego raczej :ico_haha_01:

spadam..........dobrej nocki i do jutra!!!

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość