Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

11 kwie 2011, 08:51

Hejka! Miłego tygodnia od poniedziałku wam życzę i mam nadzieję, że w tym tygodniu wróci Zirafka i będziemy już wszystkie w komplecie :ico_sorki:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 kwie 2011, 09:20

Ja się dołączam do życzonek Tosiu! A u mnie od dziś 6miesiąc ... jak ten czas szybko leci. Jadę na zakupki dla maluszka. To takie wciągające. Do usłyszenia później :-)

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

11 kwie 2011, 10:58

Helloł, ja dopiero wróciłam od lekarza. Miałam dzisiaj robiona krzywą cukrową i wyglada na to, że mam cukrzyce ciążową. Lekarz nic mi nie doradził tylko dał skierowanie do diabetologa, a jedyny diabetolog jest na urlopie!! Aż mi sie płakac che, bo nie wiem co mam robić.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

11 kwie 2011, 11:02

beti, a jaki miałaś wynik tej krzywej? zacznij od diety cukrzycowej poczytaj o tym na forum jest też temat związany z cukrzycą ciążową i nie martw się nie taki diabeł straszny :ico_oczko: sama przez to przeszłam i nie jest tak źle :ico_oczko: no i zapisz się do diabetologa ciężarne są poza kolejką tylko pytanie jak długi ten urlop lekarza :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

11 kwie 2011, 11:05

Hej!

No, macie rację z tymi wózkami, lepiej popróbować i podotykać naocznie.
Sama mieszkam obok centrum niemowlęcego, ale powiem Wam,że wybór niewielki, w porównaniu np. z allegro. Wydaje się,że wózków na sklepie dużo, ale jak podejdziesz to się okazuje,że to klika modeli, ale za to wszystkie dostępne kolory rozłożone :ico_zly:
No i z tego co widzę to cięzko kupic wóżek poniżej 1000 zł 3w1.
Ja na razie się rozglądam i szukam możliwości, kupię pewno dopiero na przełomie lipca/sierpnia. Ale wolałabym coś wybrać teraz, żeby potem nie kupować pierwszego lepszego.
Aż mi sie płakac che, bo nie wiem co mam robić.
ja miałam cukrzycę w poprzedniej ciąży. Też musiałam się pofatygować do diabetologa i chyba wtedy jeszcze powtarzałam badanie. Skończyło sie na tym,że musiałam sobie mierzyć poziom cukru i patrzeć co jem, ale bez przesady.
No i obawiam się,że teraz też mogę mieć, bo przy kolejnej ciąży ryzyko cukrzycy wzrasta, a ja już miałam.

Miłego dnia! :-)

[ Dodano: 2011-04-11, 11:06 ]
diabetologa ciężarne są poza kolejką
dokładnie :ico_brawa_01:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

11 kwie 2011, 11:58

riterka witaj, na czczo 81, po podaniu glukozy za 1h 121, a po 2h 155. Oddawałam też mocz i tam tez pojawił sie cukier podobno. To tez nie wiem czy normalne jest czy już całkiem jakas patologia. W ogóle sie na tym nie znam. Pytam sie czy jakąs diete powinnam zastosować czy coś, a ten do mnie, że nie po co. Na pewno zastrzyki dostane bo wynik po 2 godzinach przekracza normę.
Kocura Bura
ja miałam cukrzycę w poprzedniej ciąży. Też musiałam się pofatygować do diabetologa i chyba wtedy jeszcze powtarzałam badanie. Skończyło sie na tym,że musiałam sobie mierzyć poziom cukru i patrzeć co jem, ale bez przesady.
Boshe, nie to zebym się czyjejs niedoli cieszyła, ale ulzyło mi że tez miałaś. Martwie strasznie, bo naczytałam sie właśnie o jakiś skutkach. Jakas makrosomia, obumarcie...dżizas :ico_sorki:
No i obawiam się,że teraz też mogę mieć, bo przy kolejnej ciąży ryzyko cukrzycy wzrasta, a ja już miałam
a kiedy masz miec badanie?

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

11 kwie 2011, 12:11

a kiedy masz miec badanie?
jutro mam wizytę u ginki, więc się zastanawiam, czy już mi nie każe robić :ico_noniewiem:

Poszukałam starych wyników i widzę,że ja miałam w innych jednostkach wyniki (mmol/l), na czczo zawsze mi wychodziło ok, a nawet miałam za mało. Po godzinie 8,92 przy normie 7,8.
Miałam też inne badanie, gdzie mi też po 2 godzinach pobierali- ale nie mam tych wyników :ico_olaboga:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

11 kwie 2011, 12:22

Kocura Bura obiło mi się o uszy, że wyniki można podać w dwóch jednostkach.
Udało mi sie dodzwonić do kliniki i tam podobno jutro rano moge się zarejestrować.
nie wiem dlaczego, ale coraz cześciej mam wrażenie, że jednak lekarz pierwszego kontaktu kompletnie nie zna sie na bardziej skomplikowanych schorzeniach. Czytam teraz o tej cukrzycy i dziewczyny naprawde zaczynają od diety, kontroluja cukier glukometrem.... Coż on mi od razu z ta insuliną wyskoczył? :ico_szoking: Dziewczyny tu mają wyższe jeszcze wyniki, a ten do mnie, że ten wynik po 2h to patologiczny. :ico_olaboga:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

11 kwie 2011, 16:45

Ja też dostałam skierowanie na to badanie cukru. A na czym ono polega?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

11 kwie 2011, 16:46

ja musze teraz jakos przed kolejna wizyta zrobic cukier, ale jakos light'owo do tego podchodze, a ta cukrzyca ciazowa tak powazna :ico_szoking: ale skad sie bierze?nie mam pojecia i mam nadzieje ze sie na wlasnej skorze nie przekonam :ico_wstydzioch: czym sie wogole objawia, poza tym ze wychodzi z badania? :ico_noniewiem:

dzis sobie serwuje popoludnie odpoczynku, bo po tym meczacym weekendzie nic mi sie kompletnie nie chce..tzn bede musiala odkurzyc, bo jakis taki nielad na podlogach, ale poza tym chyba tylko seriale i moje dziecko mnie pochlona :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość