Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 lut 2009, 15:53

czy jak jestescie na spacerku to wyciagacie maluszki zeby sobie pochodzila na kogach???
wyciągamy :)

U nas tort z bitej smietany kosztuje 40 zł za kg a taki niewielki ma ponad 2 kg. To ja sobie wolę upiec sama - biszkopt niedrogo tylko smietana 36% będzie koszztowala z 15 zl no i dekoracja ze zdjeciem 30 zł to w sumie razem mnie to wyniesie z 50zł a nie 100 :ico_brawa_01:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

09 lut 2009, 15:56

U nas tpry z bitej smietany kosztuje 40 zł za kg a taki niewielki ma ze 2 kg. To ja sobie wolę upiec sama - biszkopt niedrogo tylko smietana 36% będzie koszztowala z 15 zl no i dekoracja ze zdjeciem 30 zł to w sumie razem mnie to wyniesie z 50zł a nie 80-100
_________________
pewnie jak ktos umie to super, ja nie umiem :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 lut 2009, 15:57

a to zdjęcie Julki na torta Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2009-02-09, 14:58 ]
jak się Wam podoba ?? :-D

[ Dodano: 2009-02-09, 15:00 ]
pewnie jak ktos umie to super, ja nie umiem
zrobienie biszkopta to łatwa sprawa trzeba mieć tylko dobry przepis a ja taki mam :-D
Potem ubicie smietany ze smietan fixem i 3 lyżeczkami cukru to tez prosta sprawa i wystarczy przeciąć biszkopt nasaczyc go troszkę wodą z cukrem, spirytusem i cytryną jedną część przełożyć dżemem a druga bitą śmietaną i potem obsmarować wszystko bita śmietaną. Prosta sprawa. trzeba się tylko odważyć. :-D :-D :-D

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

09 lut 2009, 16:01

jak się Wam podoba ??
_________________
slicznie!!!!! :ico_brawa_01: Tak bedzie wygladal ten tort???

[ Dodano: 2009-02-09, 15:02 ]
zrobienie biszkopta to łatwa sprawa trzeba mieć tylko dobry przepis a ja taki mam
Potem ubicie smietany ze smietan fixem i 3 lyżeczkami cukru to tez prosta sprawa i wystarczy przeciąć biszkopt nasaczyc go troszkę wodą z cukrem, spirytusem i cytryną jedną część przełożyć dżemem a druga bitą śmietaną i potem obsmarować wszystko bita śmietaną. Prosta sprawa. trzeba się tylko odważyć.
_________________
oooooooooooooooooooo i juz wystarczy hahaha mi by prwnie jakis kleks wyszedl nie nie to nie dla mnie

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

09 lut 2009, 16:10

Sylwia.O., ja bardzo chętnie sama zrobię Tośce tort - tylko kiedy??? Bo i sałatki i mięsiste i bigos i galareta i ciasta.... Za dużo tego jak na mnie. Na szczęście krokiety siora zrobi. A poza tym 60zł za tort to nie dużo. Tym bardziej że pierwsze urodzinki są raz w życiu.
hmm mialam ci sie zapytac juz dawno, pisalas w siwieta ze oplacilas Meżowi ogzamin na prawko zdal??? moze juz pisalas a ja nie czytałam :ico_wstydzioch: i jak w ogole podobal mu sie prezent?
bardzo się ucieszył. Niestety oblał. Poprawkę też, choć wg nas niesłusznie. Teraz jak dostanie pieniądze od majstra to znowu idzie ale musi wszystko od początku zdawać, włącznie z testami. A ja jestem zadowolona, bo widzę, że tym prezentem go zmotywowałam.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 lut 2009, 16:31

slicznie!!!!! Tak bedzie wygladal ten tort???
tzn zdjęcie na tego torta ma średnicę 20 cm a moja tortownica 27 cm także po bokach jeszcze cos bedę musiala wymyslić
A poza tym 60zł za tort to nie dużo.
to bardzo niedużo. U mnie na 16 osób bym potrzebowala conajmniej 2-3 kg czyli u nas to cena 100-120 zl. :ico_olaboga:
Sylwia.O., ja bardzo chętnie sama zrobię Tośce tort - tylko kiedy???
ja się troszke wycwaniłam bo nie jestem w stanie z dwójką dzieci przygotować imprezy na 16 osób. Kotlety, surowki i ciasto zamowilam z cateringu. :-D :-D u nas 1 kotlet to koszt około 3-4 zł, a ze 25 kotletow mi wystarczy (np 5 schabów, 5 devolai, 5 jakiś taj jeszcze i jeszcze 5 :) ja zrobię tylko nasze forumowe sałatki i zupkę tzw prowansalską. no a poza tym jakieś jajeczka, sledziki, wędlinka, ogoreczki i tego typu rzeczy to tez nie dużo roboty.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

09 lut 2009, 16:51

wrocilismy od lekarza, niestety do naszych lekarzy nie mozna sie dodzwonic
jeden gdziws za granica bedzie jutro, tylko pediatra hameopata nas przyjela
osluchala malego, powiedzila ze zapalenie oskrzeli :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
dala jakies krople homeopatyczne, za dwa dni do kontroli

dziewczyny sama nie wiem co robic :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
czy te leki od niej pomoga, czy wystarcza?? :ico_placzek:
czy isc jutro do normalnego lekarza?? :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
poradzcie cos :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

rozmawialam z meza kuzynka, ona tez chodzi do tej lekarki i tydzien temu wyleczyla chomeopatia jej 7 miesiecznemu synkowi zapalenie oskrzeli :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

09 lut 2009, 16:55

Ja miałam sałatke tradycyjna , kebab , z makaronu zupki chińskiej i kotlety i zostało tyle że bedziemy sami jeszcze kilka dni jesc :ico_zly: wiec nie ma sie co szykować tyle :-) . dla dzieci były paluszki , chipsy , cukierki .

[ Dodano: 2009-02-09, 16:02 ]
powiedzila ze zapalenie oskrzeli
o kurcze :ico_olaboga:
czy te leki od niej pomoga, czy wystarcza??
moja koleżanka tez tylko tak leczy dzieci jeżdzi do homeopatki z 2 swoich maluchów i mówiła mi że jest bardzo zadowolona z leczenia homeopatia , nie wiem ja bym poczekała z dwa dni jak zaczną leki działać. :ico_noniewiem:


Małgośka kupiłam pieluchy Dada i tak jak ty jestem super z nich zadowolona bawełniane nie smierdza tak jak Pampersa , szkoda że tak późno sie na nie odważyłam tyle kasy bym zaoszczedziła już innych nie kupie są świetne .

[ Dodano: 2009-02-09, 16:33 ]
Mika podaj jeszcze raz link do zabezpieczeń przed Rysiem do szafek które masz :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 lut 2009, 19:12

czy isc jutro do normalnego lekarza??
ja bym poszła. Zapalenie oskrzeli szybko może przejść na płucka więc lepiej uważać.
Kurcze ja jakoś nie mam przekonania do homeopati np w zapaleniach oskrzeli czy płuc. Owszem przeziębienie czy cos innego można leczyć homeopatią ale zapalenie oskrzeli :ico_noniewiem: no nie wiem :ico_noniewiem:

wiec nie ma sie co szykować tyle .
u nas będzie alkohol i goście na 18 i jak znając naszą rodzinkę to posiedzą do jakiejś 1-2 w nocy także ja muszę naszykować

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

09 lut 2009, 20:07

SylwiaO. podziel sie dobrym przepisem na biszkopt :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości