Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

26 paź 2007, 09:52

Mi osobiscie jeszcze nogi nie puchną ale moja kolezanka jak była w ciąży i jej zaczeły puchnąć sie okazało ze cukier jej skoczył i lekarz tez kazał odpoczywac z nogami w górze

zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

26 paź 2007, 12:58

Dziewczyny pomozcie! Co jakis czas lapie mnie bol zaraz pod biustem na srodku. Nie wiem czy tam jest zoladek? Boli dosc mocno i przechodzi, 2 razy w czasie tego bolu zwymiotowalam. Czy to jest normalne?

[ Dodano: 2007-10-26, 13:00 ]
Bylam u internisty to kazal brac no-spe i mowil ze to moga tak szalec hormony, do gina ide dopiero 9 list :ico_olaboga:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 paź 2007, 16:05

zyrafa, dobrze ze sie wyjasnilo :ico_noniewiem:

agata_han
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2007, 21:45

12 lis 2007, 20:12

czesc dziewczyny! a ja mam do Was 2 pytania, które mnie dręczą... otóż nie wiem czy to normalne ale zaczynam sie zastanawiać czy cos ze mną jest nie tak- albo z moim krążeniem... zaczęłam właśnie 12 tydzień a od jakiegoś 3-4 tc jest mi strasznie zimno! trudno jest mi się czymkolwiek rozgrzać- znacie jakieś domowe sposoby? bo siedzę cały czas opatulona w koc :ico_puknij: i 2 rzecz... w którym miesiącu należałby ściągnąć obrączkę bądź jakiekolwiek inne pierścionki, żeby ich potem nie trzeba było przecinać? słyszałam o takich przypadkach- bo wiadomo, ze w organizmie gromadzi się dużo płynów- stąd opuchnięte stopy i dłonie... czy może któraś wie więcej na ten temat?
będę wdzięczna.... żmijka

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

13 lis 2007, 09:43

agata_han co do problemów krążenia to ja też je mam. ( 11 tc). własciwie zawsze był ze mnie straszny zimorodek (w lecie czasami sypiam w skarpetkach).
Ale teraz tłumaczę sobie to tym, że po prostu mało sie ruszam. Ciążowe dolegliwości mnie troche ograniczają. Przeważnie jak przychodzę z pracy musze sie położyć, bo bierze mnie spanko, wtedy owijam się w kocyk (czasami dwa ) i komonko, jak mam mdłości to też nie za bardzo chce mi się nic robić.
Za to jak mam lepszy dzień, mam dużo energii, to jest zupełnie inaczej ( przeważnie w wekeend jak sie wyspię), wtedy jestem w ruchu, np. sprzatam, robie coś w kuchni idę na spacer z psem itp. Chcąc nie chcąc jak człowiek sie rusza to i krążenie sie poprawia. Więc polecam Ci jak najwiecej ruchu :-)
Co do puchnięcia, to chyba u każdego inaczej, to indywidualna sprawa.
Ja mam manię zabawy pierscionkami na palcu więc codziennie sprawdzam, czy da sie ściagnąć, czy nie :ico_haha_01:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 lis 2007, 14:28

witajcie dziewczynki
jak sie czujecie??ja dzis mam wolne i juz w kuchni popitraszylam co nie co dla moich mezczyzn :-)
sluchajcie mam takie pytanie-przez pierwsze 2,5 miesiaca czulam sie fatalnie,mialam mdlosci przez caly dzien,brak apetytu,ale to minelo jakies 3 tyg temu do wczoraj :(
znow od wczoraj mi nie dobrze-czy to jest normalny objaw??
ponoc w wiekszosci ciaz do 3-go miesiaca jest kiepsko z dolegliwosciami,ale pozniej mijaja,ale co jest jak mina i po 3 tyg wroca ??
i jeszcze jedno czy moze pobolewa was ,tak kluje po lewej stronie brzucha u dolu???
bardzo czesto tak mam :-/
dziekuje za odpowiedz-to dla mnie wazne
sciskam i pozdrawiam

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

21 lis 2007, 15:03

emalia30, z tymi mdłościami moze tak byc bo ja tez tak miałam. Męczyły z dobre trzy miesiące, przeszły a potem znowu wróciły i tez się pytałam lekarza czy tak moze byc i powiedział ze niektóre kobiety mogą miec mdłości do konca ciąży.
A z tym kłuciem to chyba tez normalne, wiem ze duzo dziewczyn na to się skarzy, dziecko rośnie, macica sie powiększa więc masz prawo to czuc,
Wiesz, zawsze mozesz skonsultowac się z lekarzem jezeli bardzo Cię to niepokoi.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

21 lis 2007, 15:38

Mnie mdłości także męczyły od samego początku i do tego straszna senność (między innymi one zasugerowały mi, że moge być w ciaży :-) ). Jakieś 2 tyg. temu mdłości jakby trochę odpuściły, tzn. są , ale głównie po południu i wieczorem.
Mój m. mówi, że za bardzo się cieszyłam, od paru dni znów się nasiły, nachodzą mnie teraz także rankami :ico_olaboga:
Kłucia i rózne inne dziwne niewyjaśnione rzeczy tez sie zdarzają :ico_haha_01:
Emalia 30 , a w którym Ty miesiacu obecnie jesteś?, zdaje się, że gdzieś juz tu Cię spotkałam, ale niestety nie kojarzę :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 lis 2007, 18:54

Ńowa` jestem w 13 tyg a widzialas mnie pewnie w temacie I trymestr-brzuszki,gdzie to sie nimi chwalimy hihi :ico_haha_01:

oby bylo wszystko ok i oby do przodu dziewczyny-damy rade :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

21 lis 2007, 23:17

dziewczyny, od kilku dni boli mnie jakby mięsień pionowo nad pępkiem... to taki piekący ból, jakby zakwas, miałyście kiedyś coś podobnego?? nie wiem co to może być, ale jest bardzo męczące

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość