szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

08 gru 2012, 18:05

Wiec jak np obcielam Oli wlosy jak mial kilka miesiecy to nikomu nic nie mowilam.
Ojjj u mnie moja babcia wierzy w takie rzeczy bardzo O włosach to tata opowiada że jak obcinała im jak byli więksi to szybko do pieca trzeba było wrzucić by jakieś ptaki na gniazdo nie wzięły bo wtedy by dziecko głowa bolała hehehehhe lol
O obcinaniu przed roczkiem to masa moich znajomych wierzy co są młodsze ode mnie . Dla mnie to paranoja .
W lustro tez pozwalalam patrzec itd. Itd.
A z lustrem to o co chodzi ?Bo chyba nie słyszałam .
Zawsze chciałam Tobiaszka (bo chciałam mieć synka, do którego będę wołała TOBI! i się spełniło!)
To ja tak miałam o Lili. Jakos rok albo i wcześniej nim zaszłam w ciążę wiedziałam że jeśli będę mieć kiedyś córkę to będzie to Lilianna. Lilusia i te inne zdrobnienia mi się szalenie podobają no i to ponoć od tego kwiatu Lilia pochodzi.
Liczę, że moje marzenie o LILI też się spełnia
Ooo czyżby imienniczka mojej czy jakaś inna odmiana tego imienia ci się podoba ?

U nas dla chłopca gdyby był nie ma imienia.Postanowione zostało że dla Lilusi ja wybrałam imię i szczerze nie brałam pod uwagę czy P się będzie podobać (choć i tak się podobało ) to teraz dla drugiego dzieciątka nie ważne jaka będzie płeć to mąż wybiera .Na razie typów nie ma ale mam nadzieje ze jak się okaże kto tam mieszka to postanowi bo lubiłam mówić do brzuszka już po imieniu.

Upiekłam małej muffinki z jabłkami i kruszonka.Ale z racji że nie może jeśc pszenicy to użyłam mąki orkiszowej,że mleka to sojowe wzięłam ,masło zamieniłam na margarynę roślinna no i wyszły.Mała zachwycona bo w końcu coś słodkiego może .

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 10:33

Witajcie w niedzienny poranek
szieletorek z Tym lustrem to nie wiem. Pamietam, ze dorosli nigdy nie chcieli mi powiedziec, a jak Juz doroslam to nie pytalam. Moi rodzice pochodza ze wsi z woj. Lubelskiego a tam to jest tych zabobonow masa.
Moja mama to mnie troche dreczyla jak bylam w pierwszej ciazy. Mowila nie rob zdjec, bo sie dziecko chore urodzi itd.
Przeciez to jest zwykle straszenie. Ilez ja sie tego nasluchalam.
Teraz nikt nie wie, ze jestem w ciazy I mam swiety spokoj. A tego mi wlasnie potrzeba. Ja sie musZe relaksowac a nie stresowac.
O ciazy wie tylko maz I przyjaciolka.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 10:39

szkieletorek, tak będzie LILIANA tak, jak twoja córeczka. za mną to imię chodzi też jakiś rok, od kiedy je wyszukałam i tak będzie. a przynamniej mam taką nadzieję :)

my dziś listę zakupów na święta już zrobiliśmy. trochę wbrew pozorom tego wyszło. na szczęście szwagier nas samochodem weźmie podwiezie z tymi siatami, więc nie będzie dźwigania.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 14:38

ziolo o tak ja jestem z lubelskiego dokladnie z lublina ale wiesz to od czlowieka zalezy i wierza w te zabobony mi moja mama tez tyle opowiadala i kolezanki o tym rzekaniu dziecka itgd to moge sie zgodzic jedynie z urzekaniem , bo moja klaudusia non stop plakala tak jakby moj byly ze zlosci widzac zdjecie cos na nia jakis urok rzucil kadzenie itd pomagalo na chwile, ja mysle ze czasem sie to sprawdza zwlaszcza jak ma sie wrogo nastawioną osobe do siebie .....

u mnie jutro 37 tydzien sie zacyzna ciaza donoszona a w nocy skurcze byly i bolesne bo od ledzwi do brzucha myslalm ze to juz ale gdzie tam a dzis mnie wzielo na sprzatanie jakbym mogla to bym i szafyu cale poouklada i poodkurzala ale juz niedziela wiec bez przesady jeszcze siedzimy w domu bo przeziebienie nadal nas trzyma

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 15:54

moge sie zgodzic jedynie z urzekaniem
No ja nie wierze w to . Może po prostu dziecko miało skok rozwojowy albo cos bolało.
Dla mnie to szukanie winnych .
O ciazy wie tylko maz I przyjaciolka.
U mnie dokładnie tak samo.
szkieletorek, tak będzie LILIANA
Liliana czy Lilianna bo to 2 rózne imiona.Moja jest Lilianna .Ale mnie sie oba bardzo podobaja.

Zmykam bo zaraz jedziemy na basen z małą

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 16:22

LILIANA - mąż nie chce "udziwnień" w postaci NN... mi też się podobają oba imiona, ale skoro mężowatemu miałoby to przeszkadzać, to ok.

U mnie dziś na obiadek krokiety. A M. mój biedak teraz pojechał do dentysty. Rozbolał go ząb i niestety... Współczuję, bo wszystkiego innego ból idzie wytrzymać, ale zęba... brrr!

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 16:56

Witajcie dziewczyny
Ja dzisiaj cos za duzo mysle. Ciesze sie, ze do lipca jeszcze troche. Zdarze sie przygotowac. Poza tym chce sie tez nacieszyc ciaza.
Dziewczyny czy wy tez macie obawy czy to tylko ja taka panikara jestem. Czasami sobie mysle, ze moglismy jeszcze chwile zaczekac z dzidzia, ze Oli jeszcze niegotowy emocjonalnie Na rodzenstwo. No sama Juz nie wiem.
Kocham moja malutka kruszynke, ale obawy I tak sa.

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 17:20

Witajcie dziewczyny
Ja dzisiaj cos za duzo mysle. Ciesze sie, ze do lipca jeszcze troche. Zdarze sie przygotowac. Poza tym chce sie tez nacieszyc ciaza.
Dziewczyny czy wy tez macie obawy czy to tylko ja taka panikara jestem. Czasami sobie mysle, ze moglismy jeszcze chwile zaczekac z dzidzia, ze Oli jeszcze niegotowy emocjonalnie Na rodzenstwo. No sama Juz nie wiem.
Kocham moja malutka kruszynke, ale obawy I tak sa.

sorki że się wtrącam ale pamietam Cię z czerwca-lipca 2009 :) Twoje obawy są bezpodstawne(choć nie powiem ile ja nocy nie przespałam z tego powodu :ico_wstydzioch: ) moj Igor miał 2.5roku jak urodziła się Melcia kochają się na zabój a oto jeden dowodów(tak zawsze podróżują w samochodzie )
Obrazek

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 17:29

margolcia ja Ciebie Pamietam. Jak bylas w ciazy z Igorkiem to ja w Tym samym czasie z Oliwierkiem.
Dziekuje za mile slowa.

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

Re: wiosna-lato 2013

09 gru 2012, 17:42

margolcia ja Ciebie Pamietam. Jak bylas w ciazy z Igorkiem to ja w Tym samym czasie z Oliwierkiem.
Dziekuje za mile slowa.
tak wiec nie masz czego sie obawiac gdy juz pojawi sie malenstwo sama powiesz ze to byla najlepsza decyzja w zyciu
wystarczy tylko odpowiednio przygotowac dziecko na nowego członka rodziny :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość