Awatar użytkownika
trollina
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2009, 14:24

17 wrz 2009, 21:05

Witajcie dziewczynki.Nie bede pisala do kazdej z osobna bo i tak tylko my tu jestesmy.Dziekuje za komplementy dla mojego urwisa.jest kochany ale mamy klopoty z mlekiem.Testuje juz trzecie i dalej sa kolki,wysypka i rozne sensacje.Ogolnie jestesmy w Norge 2 lata.Oboje mamy prace i podobaja mi sie jedynie krajobrazy.nie wiemy czy tu zostaniemy,tzn ja mam watpliwosci.Nie podoba mi sie tutejsza sluzba zdrowia i bagatelizowanie problemow.Jest maly wybor wszystkiego no i ta straszna tesknota...Zawsze milo bede myslec o tym kraju bo dopiero tu udalo n=mi sie zajsc w ciaze i urodzic malego,ale chcialabym byc w domu.Nie wiem tylko do czego chce wracac...Narazie zarabiamy na mieszkanie i na 3 miesiace jedziemy do Polski,ale najpierw po paszport dla Szymka do Oslo.Ciesze sie,ze Was poznalam i mam nadzieje,ze bedziemy w kontakcie.A jesli to nie tajemnica to z jakich stron w Polsce jestescie bo ja ze stargardu szczecinskiego.Pozdrawiam Was i Wasze maluchy. :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

17 wrz 2009, 21:32

trollina,
My z mazur
Ja to jakos nie widze sie w polsce nie mam tam do czego wracac, i jakos nie teskno mi za nikim, wiadomo, fajnie rodzice i rodzenstwo, ale jak jest skype, tanie loty to sie nawet czesto widujemy. Z reszta ja z mezem taka jestem ze teraz nasza najblizsza rodzina to my i dzieci ,a znajomych teraz mam wiecej tu niz w polsce.
z reszta nawet w polsce nie miala bym gdzie pracowac to samo moj maz, wiec jakos tu nam dobrze , narazie lekko nie jest bo tylko maz pracuje a oplaty niemale, ale wazne ze na jedzenie stracza :ico_oczko:
Ale nawet jak jezdze do polski na kilka tyg to mnie tam wszystko drazni i normalnie nie wiem co z soba zrobic , jak najszybciej zawsze chce wracac tu.
A co do sluzby zdrowia to ja nie moge narzekac, mi sie za bardzo polska nie podoba, jak byma z dziecmi z byle kaszelku antybiotykiem chca faszerowac,, a tu maja te swoje domowe sposoby i jak narazie u nas dzialaja. Na porody tez nie moge narzekac,bo opieka rewelacja, chcialam znieczolenie dali, i w ogole mi sie podobalo jak dabli o nas po porodzie. Szczepienia dzieci tez ok. No i ogolnie jakos dzieci mi tu nie choruja, teraz tylko cos sie zaczelo jak straszy synek poszedl do przedszkola i przynosi wirusy
Co do mleka niestety nie pomoge bo dwoch chlopakow na cycu wychowalam. wiec ja zielona w tematach mlekowych, no chyba ze chodzi o krowie :ico_oczko:

z drugiej strony w sumie troche podziwiam ludzi co chca do polski wrocic, bo ja bym nie umiala, no ale jak tam macie tez jakas przyszlosc to czemu nie :-)

Awatar użytkownika
trollina
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2009, 14:24

18 wrz 2009, 21:08

Hej dziewczynki.Pozdrawiam Was.Ponarzekalam troche na Norwegie ale w gruncie rzeczy w Polsce gryzlabym chyba kamienie z pensji pielegniarki.Ja na porod i opieke po nie narzekam-bylo super choc na znieczulenie nie bylo szans.Mam obiekcje do przychodni i lekarza bo dla niego wszystko u dziecka to norma,ale moze akurat tak trafilam.A jak Wasz norweski-bare bra?ja 17 listopada jade do domu-do Polski,ale wroce wiec bede moze chwilowo nieobecna na forum.Jesli jednak siunia urodzisz to napisz,bede trzymac kciuki za corcie?synka?

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

19 wrz 2009, 20:22

trollina, wiesz moze poprostu idz z Szymonkiem prywatnie, z tego co wiem jesli moje kolezanki mialy wiekszy problem chodzily prywatnie tu, w Polsce tez jak lepsza opieke chce to zazwyczaj prywatnie idziesz.
A co do naszego norweskiego to nie za bardzo, bo u mnie ciaza za ciaza, dziecko za dzieckiem, jeszcze jak urodzilam 1 synka to siedzialm w domu i troche sie uczylam, jezdzic nie mialam jak na kurs bo mieszkalam na wiosce 10 km od mista nie mialam ani prawka ani nie jezdzily tam autobusy do tego maz pracujacy na dwie zmiany. a potem druga ciaza, urodzilam, jak drugi synek mial pol roku to przeprowadzilismy sie do miasta, ale co z tego jak u mnie zaraz 3 ciaza sie pojawila, chciala bym pojsc w tym roku ale nie mam szans, wiec jeszcze przeczekam ten rok i odchowam troche malenstwo i od wrzesnia 2010 roku ide na kurs dzienny. a zapalu mi nie brakuje, bo jak sie sama uczylam to strasznie krecilo mnie uczenie sie tego jezyka bo wiesz angielski zna prawie kazdy a norweski nie i to takiego cos fajnego innego bylo.
No powiedzieli na usg ze ma byc corka , ale jeszcze ide w nastepny poniedzialek do gina prywatnie zeby zrobil usg i zobaczyl czy tam wszystko ok, to moze potwierdzi plec :ico_oczko:
Bo normalnie jakos dziwnie przerzucić mi sie na róż :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
No wiesz ja mam nadzieje ze do 17 listopada to juz urodze bo termin na 15 mam :ico_oczko:
Wiec nie powinny cie ominac narodziny :-D

A jak z twoim norweskim?? Pewnie znasz :-)

Awatar użytkownika
trollina
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2009, 14:24

19 wrz 2009, 20:42

Witaj siunia.Fajnie,ze masz w brzusiu corcie,ciesze sie,ze moze jeszcze bede tutaj zeby pogratulowac ci narodzin.My wlasnie jedziemy do domu,zeby zrobic prawko bo maz mialby lepsza prace.co do norweskiego to jestem samoukiem.Tak uczylam sie angielskiego,francuskiego i teraz norweskiego.Do perfekcji jeszcze mi duzo brakuje,zwlaszcza w gramatyce ale ogolnie znam slowka wiec gadam po norwesku i nikomu to nie wadzi.Teraz nie mam czasu sie pouczyc bo moje dziecko daje popalic.Ale przy porodzie mialam norweska polozna ktora ni w pien po angielsku wiec trzeba bylo sie odwarzyc i gadac po norwesku.Caluski dla ciebie,rodziny a zwlaszcza dla waszych babelkow! :ico_brawa_01: :ico_dziecko:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

19 wrz 2009, 22:26

trollina, ja jak bylam w drugiej ciazy to pojechalam do polski prawko robic , no trzeba bylo wykozystac okazje , i udalo sie za 1 razem. wiec trzymam kciuki za was.
OOO a ja myslalam ze tylko ja mama takie pomysly zeby samej sie uczyc :ico_oczko:
Fajnie ze dajesz rade z jezykiem, ja znam troche slowiek, ale nie na tyle zeby sie nim normalnie poslugiwac, choc co zanm po norwesku to powiem po norwesku, bo niektorych zwrotow po angielsku nie znam :ico_oczko: No i siedze czasem w papierach ze slowniczkiem z lumaczem i co nie co idzie zapamietac

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

15 gru 2009, 15:02

Ello kobitki:)
Trochę Was tu podczytałam bo Norwegia to ostatnio gorący temat u nas w domu:)
Mamy zamiar przenieśc sie do Norwegii ,mąz obecnie poszukuje pracodawcy-jest kucharzem.
Kochane ,orientujecie się może jak w Norwegii wygląda rynek gastronomiczny?:)
Pozdr.

Chyba będę teraz do Was często zaglądac;)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

03 sty 2010, 00:12

Pozytywka, witaj, dobry kraj wybraliscie :ico_oczko:
Co do tematow kulinarnych to chyba za duzo chetnych w tej kategorii nie ma, bo przynajmniej mi o nikim ze znajomych nie wiadomo, wiec wydaje mi sie ze jakies szanse sa
Jak masz jakies konkretne pytania smialo pytaj, a jesli nie zagladam to moszesz pytac na PW bo tu malo kto pisze wiec zadko sie zaglada
Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

06 sty 2010, 13:20

siunia, dzięki za odzew :ico_haha_01:

P poszukuje właśnie pracy ,odzywa się do hoteli i restauracji na terenie Norwegii.
Podejrzewam,że wcześniej czy pózniej gdzieś się zahaczy-mam nadzieje,że trafi na dobrego pracodawce. :ico_sorki: :ico_sorki:
Z zawodu jest Technologiem Żywienia Zbiorowego ,obecnie ma swoja Firme Gastronomiczna ale chcemy z tego zrezygnowac.


Znasz może adres jakieś norweskiej gazety z ogłoszeniami-online?O portale nie pytam bo zwiedziliśmy już chyba wszystkie;)

Pozdrawiamy ;-)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

06 sty 2010, 20:17

Pozytywka, gazetek nie znam jedynie co znane mi to
www.nav.no
i
www.finn.no

[ Dodano: 2010-01-06, 19:21 ]
https://www.nav.no/sbl/stillingssok/enkelt.do
tu dokladniej, zaznacz gastronomie, na dole region jaki was ineresuje, widze ze jest troche ogloszen, a tlumaczyc mozesz w google tlumacz, dobrze nawet tlumaczy

bo na finn to latwo znadziesz jobber

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość