leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 15:29

Byłam dzisiaj u pediatry i mam zielone światło na kleiki i kaszki i owocki więc w tym tygodniu spróbuje mu dać coś na wieczór z mlekiem może dłużej dzięki temu pośpi :ico_sorki:
a warzywka??
a te kaszki i kleiki to jakie?? bo ja sie nie znam
a tutaj widzialam same owocowe :ico_noniewiem:
i to takie do ktore sie miesza z woda i juz, raczej na gesto

a ty Pruedence jak chcesz to z mlekiem podac??

[ Dodano: 2010-04-12, 15:32 ]
ja chyba bede w domku sama gotowac, bo te pierwsze obiadki sa proste i szybkie w przygotowaniu,
no ja wlasnie tez sie zastanawiam nad gotowaniem, przynajmniej na poczatku, bo zrobic pure z marchewki czy ziemniaka to nie sztuka :ico_oczko:
a te pierwsze porcje na pewno beda malutkie :ico_oczko:
a tak na serio, tez znam takich mezczyzn, ktorzy mogliby zyc bez komputera, ale moj maz do nich nie nalezy
moj kiedys umial tylko wlaczyc i wylaczyc komputer, ale odkad przyjechalismy tutaj, kupilismy laptopa, pokazalam mu co i jak to od kompa moze nie odchodzic, mam za swoje :ico_haha_01: :ico_puknij:

lilo

12 kwie 2010, 15:33

,spala od 11-stej do 15-stej
O matko to faktycznie śpioch :ico_oczko:

Moja w dzień maksymalnie 2 godz. potrafi pospać :ico_oczko:
Zazdroszczę wam babć do opieki nad dzieckiem
No niewątpliwie to jest komfort, znasz, ufasz ale wiesz - są też minusy - są czasem spięcia, a mamie czy teściowej nie nagadasz tak jak obcej osobie :ico_oczko:
A co do gotowania - mi teściowa też nigdy nic poza doglądaniem dziecka nie zrobiła.

Matko za oknem mi jeździ walec, normalnie mi chałupa drży i gary dzwonią :ico_olaboga: :ico_oczko:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 15:36

Moja w dzień maksymalnie 2 godz. potrafi pospać :ico_oczko:
no Marcel to z rana ze mna ma najzwyzej 2godz drzemke, pozniej po 30min
no i na spacerku troche dluzej pospi :ico_oczko:
są czasem spięcia, a mamie czy teściowej nie nagadasz tak jak obcej osobie :ico_oczko:
no dokladnie :ico_noniewiem:
chociaz ja bym mamie powiedziala jakby mi cos nie pasowalo :ico_oczko:

a tesciowa od jakiegos czasu dziala mi na nerwy, normalnie zaczynam miec na nia alergie :ico_zly:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

12 kwie 2010, 15:42

iw_rybka napisał/a:
Helen napisał/a:
przed komputerem grajac z bratem przez internet w jakies strzelanki...
- to samo u nas bylo ale dacie rade,to przejsciowe
Dokładnie taka sama sytuacja u nas
no u nas tez to samo... ale ja juz wole jak posiedzi przed kompem i ja mam czas poczytac :ico_oczko: bo i tak wyjsc razem nigdzie nie mozemy bo moja mama z mala nie zostanie, nie mamy za bardzo co razem robic :ico_noniewiem: no ale maz mi pomaga w domu-sprzata i gotuje razem ze mna :ico_oczko: no i nadal szuka stalej pracy... :ico_sorki:
pobudka też 6-7 To całkiem ludzka pora
no ludzka :ico_oczko: moja do tej pory spala ladnie,potrafila 7-8godz w nocy ciurkiem pospac. a od paru dni masakra-budzi sie co 2 godz i ma problemy z zasnieciem :ico_olaboga: no i o 6 pobudka. a moglabym pospac bo synek ostatnio tak do 8 spi..
Mała ma teraz niedowagę
moja prawie nadwage :ico_oczko: przy urodzeniu 4kg a na 3 mce 6600 :-D jest w gornej granicy normy. ale sie nie przejmuje,synek tez mial a teraz chudzielec z niego. ma 3 latka i wazy 15 kg :ico_oczko:
lilo napisał/a:
bo lezała ciągle w poprzek i główka w szczebelkach
moja jeszcze nie tak zle ale juz sie kreci wokol wlasnej osi i "pelza" po lozeczku :ico_haha_01: ale jeszcze sie nie obraca w zadna strone :ico_noniewiem: no ale nie ma co sie przejmowac. i tak widze ze jest super silna i sprytna dziewczynka :ico_brawa_01:
wlasnie wrocilismy ze spacerku
ja meza wyslalam,tzn sam poszedl z mala.lubi to :-)
bedziecie same gotowac czy ze sloiczkow??
ja przy Matim kupowalam sloiczki bo nie oplacalo mi sie takich mikro porcji gotowac. no i moje mu niezbyt smakowaly a nameczylam sie jak diabli :ico_noniewiem: zaczynalam z Matim o d marchewki i jabluszka i teraz tez tak planuje :-) ale mam jeszcze 3 mce :ico_oczko:
Rybka Zuzia jest prześliczna.
zgadzam sie :-) taka slodka usmiechnieta krolewna :ico_brawa_01: trzymam za nia mocno kciuki :-)
dorota - czesc
czesc Iwonka :-)
Zazdroszczę wam babć do opieki nad dzieckiem
no ja z moja tesciowa nie rozmawiam,nigdy w zyciu bym jej mojego dziecka nie powierzyla :ico_zly: no a mama juz schorowana i slaba..nie wiem jak to bedzie,nie mam jak pojsc do pracy bo nie ma kto zostac :ico_placzek: Mati mi sie do przedszkola nie dostal, na nianie to w zyciu mnie nie stac :ico_noniewiem:

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

12 kwie 2010, 16:04

czesc,ja was podczytywalam na listopadowkach,bo tam bylas,prawda?
tak. :):)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 kwie 2010, 16:05

Pruedence - my tez nie mamy ani babc,niani,nikogo - tylko my :ico_olaboga:
Zobaczymy jak to bedzie.

Juz mozna cos dawac?Szok,to ja teoretycznie tez juz moge ale chyba jeszcze sie wstrzymam.
Moja w dzień maksymalnie 2 godz. potrafi pospać :ico_oczko:
- to i u nas sa takie dni,jedna Zuzia ma codziennie duzy wysilek fizyczny,wiec mysle,ze musi sie zregenerowac,bo ta dluga drzemka jest zawsze wlasnie po cwiczeniach.
normalnie mi chałupa drży i gary dzwonią :ico_olaboga: :ico_oczko:
- hi,hi,to co tam sie u was dzieje?
trzymam za nia mocno kciuki :-)
- dzieki :ico_sorki:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 16:42

maly wlasnie przysypia :ico_oczko:

cwaniaczek z niego dzisiaj, ja go klade na brzuszek, zeby pocwiczyl glowke a on bec i na plecach lezy :ico_haha_01: i tak kilka razy

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

12 kwie 2010, 17:25

leona-Co do tych kaszek to są takie kleiki ryżowe bobovity ja dam na początek jedną łyżkę na normalną porcję mleka, kaszki też takie od 4 miesiąca ale nie na mleku modyfikowanym bo to jest na tym zwykłym z laktoglobuliną na którą Adaś ma uczulenie. Co do owoców to mnie pediatra powiedziała, że są jedynie źródłem mikrolelementów i nie ma znaczernia jakie się daje można dawać cały czas te same jak polubi np jabłka, żeby za bardzo na początku nie mieszać.

dorotaczekolada- szkoda, że syn nie dostał przedszkola, ja cała w stresie jestem bo jutro są u nas wyniki i zobacze czy Tosia się dostała, trzymajcie kciuki :ico_sorki:

Co do mężów i komputerów u nas nie ma problemu bo każdy ma swojego laptopa plus jest jeszcze stacjonarny więc ani on mi mojego nie rusza ani ja jego:) A stacjonarny służy jako narzędzie biurowe do którego podpięta jest drukarka, skaner, głośniki itp. Mamy rooter więc każdy ma neta na swoim kompie. Ale bez internetu to teraz jak bez ręki :ico_olaboga:

No co do opieki ja miałam boską nianie no ale co z tego jak teraz nie może się cały czas opiekować adasiem i muszę kogoś nowego szukać, a wiadomo najlepiej kogoś z polecenia bo nie dośc że dzieci to klucze do mieksznia zostawiasz a po tym filmiku co był ostatnio w necie jestem tym przerażona :ico_placzek:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

12 kwie 2010, 17:48

a ty Pruedence jak chcesz to z mlekiem podac??
ja na 90 ml ok 1-2 lyzeczki kaszki owocowej, zalezy jak wpadnie

moja jest tragiczna maruda :ico_placzek: na podworku spi a w domu krzyczy i tylko na rece chce, nawet teraz piszczy, wyspana a bawic sie nie chce tylko rece rece :ico_zly:

dzisiaj sama jej zupke zrobilam dalam marchewke ziemniaka pietruche i koperku, ale sie zajadala :ico_haha_01:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 kwie 2010, 18:32

ja dam na początek jedną łyżkę na normalną porcję mleka,
aha czyli po prostu zeby maly byl bardziej syty tak??
bo każdy ma swojego laptopa
no u nas tez dwa laptopy ale jeden modem do neta :ico_noniewiem:
dzisiaj sama jej zupke zrobilam dalam marchewke ziemniaka pietruche i koperku, ale sie zajadala :ico_haha_01:
super ze corci smakuje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Marcel zdrzemnal sie 20minut
ale za godz butla i spac :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość