Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

28 lut 2010, 17:00

NowaSejana, wiesz czasami głupota ludzka nie zna granic.. ja załuje że dałam się namówić babci, bo póżniej jeździliśmy po lekarzach jak szaleni.. z drugiej strony są takie dzieci, którym chodzik nie zrobił krzywdy.. więc nie ma regóły..

Śliczne masz córcie, jak one wyrosły, aż się wierzyć nie chce, że już takie panny, a pamiętam jak w ciąży z nimi chodziłaś :-D

asiula25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:02

21 mar 2010, 21:52

Ja powiedziałam stanowcze NIE chodzikom!! Lepsze i zdrowsze są chodziki-pchacze. Moje chłopaczyska maja je do dziś mimo,iz zaczeli chodzić w wieku 10 m-cy to teraz służy im to za autko czyli podwójne plusy :-D :ico_brawa_01:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

05 sie 2010, 10:01

Benek zaczął śmigać w chodziku gdy już chodził sam trzymany za jedna rączkę.Chodzik ustawiłam nisko tak by jak chciał iść to musiał wstać a jak sie zmeczył to poprostu siadał.Korzystał z niego zaledwie miesiąc ale dla mnie to był super miesiąc.
Wiem że lekarze odradzają ale przycież my też sie uczylismy chodzenia w chodzikach i nic nam nie jest.Jestem zdania ze wszystko z UMIAREM nie szkodzi.

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

05 sie 2010, 11:24

Ja nie miałam żadnego chodzika,bo 26 lat temu takich cudactw nie było,ale mojego dziecka też nie mam zamiaru w czymś takim uczyć chodzić.przyjdzie na nią czas to będzie chodzić.i już z resztą tyle się nasłuchałam o szkodliwych skutkach chodzików,a nawet synek szwagra przez to nie miał problemy później z chodzeniem samodzielnym bo zamiast normalnie stawiać stopy to chodził na palcach, tak jak wcześniej robił to w chodziku.sporo minęło nim załapał normalny chód.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

05 sie 2010, 13:13

geheimnis, 28 lat temu, bo ja tyle mam chodziki byly,świadczy o tym moje zdjęcie w takim sprzęcie, więc i 26 lat temu były.. Ktoś je wymyslił po to, zeby ułatwić zycie zmęczonym rodzicom, ale tak jak już pisałam wcześniej, dziewczyny z resztą też, najwazniejsze jest to, zeby dziecko nie biegało w nim przez caly dzień, a godzinka czy dwie dziennie rozłożone w czasie, raczej nie zaszkodzą, pisze raczej, bo nie ma regóły, naszemy synowi tak się spodobalo, ze szybko się zmanierował i zamiast ładnie stawiac nóżke ciągnął ją za sobą

We wszystkim trzeba miec umia w kożystaniu z chodzika też.. przed ciażą zarzekałam się, ze będe karmić piersią minimum do roku i karmiłam przez tydzień, bo po cc nie miałam długo pokarmu i syn się przyzwyczaił do butelki, więc nie ma co sie zarzekać, ze na pewno nie będę czegoś robiła, bo życie pisze różne scenariusze, nie zawsze tak jak chcemy..

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 sie 2010, 19:13

teraz napewno tez nie bede korzystala z chodzika...

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

05 sie 2010, 19:16

ja korzystałam baaardzo mało, tylko jak chciałam coś upichcić w kuchni czy coś drobnego zrobić wiec ok. 30 min dziennie moje córy były.
Bałam sie na tak dłużej np. pół dnia :ico_sorki:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

05 sie 2010, 20:31

moim zdaniem ten wynalazek to powinni ze sklepów wycofać.Każdy ortopeda ci powie ze nie powinno się używać chodzika.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

05 sie 2010, 20:36

nawet synek szwagra przez to nie miał problemy później z chodzeniem samodzielnym bo zamiast normalnie stawiać stopy to chodził na palcach,
no wlasnie po co trzymali dziecko w chodziku skoro zauwazyli jak stawia stopy?to nie chodzik zly tylko rodzice nierozumiejacy ze dziecka nie zostawia sie na dlugo w takim chodziku,juz nie wspomne o wysokim chodziku,gdzie dziecko nie moze stawiac nozki tylko ma je w powietrzu :ico_olaboga:

sprzet jest dla dzieci ale wszystko trzeba robic z glowa i z umiarem

[ Dodano: 2010-08-05, 20:37 ]
ja korzystałam baaardzo mało, tylko jak chciałam coś upichcić w kuchni czy coś drobnego zrobić wiec ok. 30 min dziennie moje córy były.
Bałam sie na tak dłużej np. pół dnia :ico_sorki:
madre slowa

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

06 sie 2010, 07:07

Hej :)
Mam 2 synów (wiek w suwaczkach) starszy chodził w chodziku i nic mu nie było, młodszego też wsadzamy. Oczywiście siedzi sam elegancko i już stoi w łóżeczku, więc od kilku dni chodzik jest używany. Szczerze pisząc to Maciuś jest góra pół godziny w tym wynalazku i do tego nie używam go zbyt często. W zależności od potrzeb ;)
Każdy ma swoje zdanie na ten temat, ja jestem za, ale jak większość z Was pisze z umiarem. Nie można pozwolić dziecku non stop w chodziku być.
moim zdaniem ten wynalazek to powinni ze sklepów wycofać.Każdy ortopeda ci powie ze nie powinno się używać chodzika.
- raczej nie wycofają, bo mają kasę z tego. A rodzic jak będzie chciał to i tak kupi i tak.
Ciekawa jestem, ilu lekarzy (którzy są przeciw) w przeszłości nie wsadzali swoich dzieci do chodzika:ico_noniewiem:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość