Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 cze 2009, 21:54

OB pro comfort
Yo może temu, że ja z BIEDRONKI kupuje :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-06-08, 21:57 ]
spróbuje OB pro comfort :ico_oczko: :ico_oczko: moze lepiej sie zaaplikują
Może faktycznie spróbuje.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 cze 2009, 11:41

a ja nigdy nie używałam tamponów. Po co ma mi się wszystko w środku gromadzić. :ico_noniewiem: potem tylko nadżerki i grzybice

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

09 cze 2009, 12:39

potem tylko nadżerki i grzybice
a z tym się nie zgodzę :-D
Ja używam tamponów gdzieś od 14 lat i nigdy nie miałam takich przypadłości, owszem jakiś stan zapalny przeważnie po tym jak brałam antybiotyki ale nigdy nic poważniejszego, a znam koleżanki które używają wyłącznie podpasek i już miały wypalaną nadżerkę

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

09 cze 2009, 14:50

a ja nigdy nie używałam tamponów.
Ja tylko na noc zakładam, żeby nie przebrać hihih ...no a na dzien podpaseczki.

Nie wiem czy te choroby z tego się biorą, nigdy nad tym nie myślałam... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

09 cze 2009, 18:08

Ja też od wielu lat stosuję tampony. Zawsze OB. Chociaż ostatnio kupiłam w Biedronce i powiem szczerze, że różnicy nie zauważyłam (no, może w cenie :-D ).
I też nigdy nie miałam żadnych przypadłości związanych z używaniem.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 cze 2009, 06:34

dziewczyny ja kiedyś kupiłam z biedronki, nie powiem złe nie są...
ale włożyć je trudno, bardzo trudno, opierają się jakby były owinięte właśnie papierem ściernym :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

wole OB pro comfort, cena jest wyższa ale wiem ze płace za wygode aplikacji, one są poprostu sliskie i same sie wsuwają :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
zawsze jade do carfoura albo auchan albo ide do rosmana często jest promocja tych tamponów 2opakowania +1 gratis, albo 1 opakowanie + 1 gratis wtedy kupuje 4 paczki i mam zapas na kilka miesięcy
ostatnio jak kupowałam (w listopadzie) to za 2 opakowania 36szt (czyli 64szt) płaciłam 8,99zł :ico_szoking: wiec kupiłam cztery dwupaki i nie wiem co z tym zrobie, dwie odsprzedałam kolezance :-D

też stosuje tylko tampony i grzybicy nie miałam od trzech lat :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: wręcz uważam ze pomagaja z nia walczyc, bo podpaska powoduje zatrzymanie wilgoci na całej jej powierzni czyli obejmuje cały srom :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: a tam właśnie najłatwiej o zakażenie grzybicze, nie w środku gdzie tampon :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: tylko własnie na zewnątrz zaczyna sie infekcja

[ Dodano: 2009-06-10, 06:39 ]
ach zapomniałam dodać, że aby uniknąć zapalen podczas stosowania tamponów trzeba poprostu dbać o higienę, nowy tampon zawsze trzeba założyć na czystą pochwę :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:
nawet w szkole czy pracy łatwo o to zadbać noszac chusteczki dla niemowlat przy sobie :ico_oczko:
no i często zmieniać tampony, max 4 godziny, bo tampony nie zakłada sie na zapas tzn większy to dłuzej nie przecieknie :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: przy mniejszym plamieniu -mniejszy tampon ale też co max 4 godziny, nigdy dłuzej :ico_nienie: :ico_nienie:

[ Dodano: 2009-06-10, 06:40 ]
chodzi mi oczywiscie o dzień a nie o noc.... w nocy zazwyczaj mniej sie plami więc i tak ryzyko zapaleń jest dużo mniejsze

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

10 cze 2009, 09:59

Po co ma mi się wszystko w środku gromadzić. potem tylko nadżerki i grzybice
ja tamponow uzywam odkad pamietam i nigdy w zyciu nie miałam grzybicy a nadzerke raz i nie wiem czym to było spowodowane :ico_noniewiem:

Teraz jak widze te wielkie podpaski z belli to słabo mi sie robi na sama mysl :ico_sorki:
Jakos to trzeba przezyc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 cze 2009, 15:40

a ja nigdy nie używałam tamponów. Po co ma mi się wszystko w środku gromadzić. :ico_noniewiem: potem tylko nadżerki i grzybice
a tak a propos... podobno ludzie najbardziej krytykują to czego nie znają i to o czym pojecia zielonego nie mają... moze jakbyś choć raz założyła dobrej jakosci tampony to byś zdanie zmieniła...

ja przez pierwsze trzy dni @ nie moge wyjsć z domu bez tampona bo mam tak obfite krwawienie że podpaska rady nie daje w momencie "wycieku" :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: a tampon jednak pochłania powoli, stopniowo ale skutecznie i bardzo rzadko mi sie zdarza zeby przeciekł, moze ze dwa razy sie zdarzyło (a zmieniam wtedy co godzinę)

ja jednak padam do nóg osobie która wymyśliła OB pro comfort :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: od zawsze @ była dla mnie bardzo "obfitym" problemem a od kiedy używam tamponów, wracają do mnie te wyciete z życiorysu dni :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

10 cze 2009, 15:57

Chociaż ostatnio kupiłam w Biedronce i powiem szczerze, że różnicy nie zauważyłam (no, może w cenie :-D ).
ale włożyć je trudno, bardzo trudno, opierają się jakby były owinięte właśnie papierem ściernym :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
No cena kolosalna różnica... ale może ja za duże kupuję :shock: :065: Spróbuje mniejsze.
Włożyć je mega trudno niestety ... buuu
tampon zawsze trzeba założyć na czystą pochwę :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:
A właśnie, robicie sobie irygacje pochwy ???? Ja mam taką specjalną nakladkę na prysznic, kóra kumuluje wogę i wypycha ją gwałtownie pod silnym ciśnieniem i przykłada się ją do "wlotu" :ico_wstydzioch: wpada TAM woda i wypłukuje do czysta ... na noc to stosuję właśnie.

Jeśli chodzi o stosowanie tamponów- to ja zawsze przed ciążami tylko podpaski, nigdy tampony bo mam mnie straszyła :ico_olaboga: a teraz jak dostałam po drugim porodzie @ to na noc wole tamponiki zakładać, bo mi się nic nie przesuwa jak wstaje do karmienia małej ..wygodniejsze dużo.

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

10 cze 2009, 18:37

Ja od 1 @ stosuje tampony i moim osobistym zdaniem, wydaja mi sie bardziej higieniczne niz podpaski. Nigdy nie mialam grzybicy, nadrzerke kiedys tam hoho, lata swietlne temu... Szczerze, to wam powiem, ze moze pare razy w zyciu zalozylam podpaske :-P i nie powiem zebym sie czula komfortowo, to po pierwsze a po drugie, jednak potem jak sie korzysta z WC to ten zapach podpaski odstrasza :ico_szoking:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość