Awatar użytkownika
ikka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:22

Re: Który kwas foliowy??

02 gru 2017, 16:31

Kwas foliowy powinien być brany jeszcze przed zajściem w ciążę. Przy wyborze odpowiedniego produktu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy jest lekiem, który wchłania się w całosci

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Który kwas foliowy??

11 gru 2017, 15:17

Ważne jest to żeby uchronić dziecko przed wszelkimi wadami cewy nerwowej, dlatego też kwas foliowy jest tak ważny, a ja brałam folik , w obu ciążach.

waclawa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2017, 11:17

Re: Który kwas foliowy??

24 sty 2018, 16:21

myślimy o drugim dziecku i już od paru tygodni bioę mama dha premium, porównałam sobie składy różnych witamin, poczytałam o zaleceniach PTG, wiem ze oprócz kwasu foliowego, ważne jest dha, witamina d3, bo one też odgrywają rolę w rozwoju mózgu, kości, jak ktoś nie lubi ryb to ciezko bedzie w jedzeniu w czymś innym znalezc, w składzie jest też magnez, przydaje się bo często w ciązy męczą skurcze :/ i tez lekko uspokajająco działa

yanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2013, 19:28

Re: Który kwas foliowy??

02 mar 2018, 19:08

W Pregna Plus są dwa rodzaje kwasu foliowego co zwiększa wchłanialność plus inne witaminki i mikroelementy wązne dla kobiety planującej ciaże lub juz w ciaży

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Który kwas foliowy??

15 mar 2018, 13:58

myślimy o drugim dziecku i już od paru tygodni bioę mama dha premium, porównałam sobie składy różnych witamin, poczytałam o zaleceniach PTG, wiem ze oprócz kwasu foliowego, ważne jest dha, witamina d3, bo one też odgrywają rolę w rozwoju mózgu, kości, jak ktoś nie lubi ryb to ciezko bedzie w jedzeniu w czymś innym znalezc, w składzie jest też magnez, przydaje się bo często w ciązy męczą skurcze :/ i tez lekko uspokajająco działa
Już to gdzieś na tym forum pisałam, że łykałam te same witaminy. Właśnie polecił mi je mój ginekolog, bo opierał się na zaleceniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. A jeszcze miałam niedobory magnezu, więc nie mogłam brać samego kwasu foliowego.

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Który kwas foliowy??

20 mar 2018, 22:26

w mama dha premium też są dwa rodzaje kwasu foliowego i największa dawka dha, ja nib nie jem za często bo nie lubię a wiem ze to wlasnie one sa źródłem dha najlepszym, dlatego cieszee sie ze mogę tego skladnika dostarczyc razem wz witaminami

Awatar użytkownika
margharete
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 86
Rejestracja: 02 kwie 2018, 21:25

Re: Który kwas foliowy??

03 kwie 2018, 22:56

ja od początku roku łykam głównie witaminę b complex Cheers o bardzo dobrym składzie. Pierwsze opakowanie trafiło do mnie drogą przypadku: wygrałam w konkursie na facebooku, ale spodobało mi się na tyle, że kupiłam kolejne i kolejne.

Nie ma sensu brać tylko jednoskładnikowego suplementu, w powyższym przypadku poza kwasem foliowym dostarczam sobie innych witamin z grupy B.

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Który kwas foliowy??

14 kwie 2018, 22:29

na pewno jak brac to możliwie najbardziej kompletny suplement, polskie towarzystwo ginekologiczne zaleca branie oprócz kwasu foliowego, także jod, na który zwiększa się zapotrzebowanie, magnez, dha, witaminę d i tez ważne są proporcje, bo niektóre suplementy mają tych składnikow bardzo niewiele i nie w zalecanej przez ptg proporcji

little
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2018, 13:21

Re: Który kwas foliowy??

20 kwie 2018, 14:43

Ja cenię sobie prenatal duo. Zamierzam brać do końca kp.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Który kwas foliowy??

13 cze 2018, 20:21

Moja siostra jest teraz na początku 5 miesiąca i cały czas bierze mama dha premium, czytałam skład i jest na prawdę dobry, zawiera same niezbędne składniki jak kw. tłuszczowe, wit d w tym też oczywiście i kwas foliowy. Myślę, że właśnie takie witaminki każda przyszła mama powinna przyjmować.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość