Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

11 maja 2009, 20:17

Oj dziewczyny, to sie posmialam z tych waszych sasiadow:)))))

Ja dzisiaj tez zaraz sie zabiore za prania ciag dalszy, a mam do wyprania kocyki, reczniczki, musze dobrze wszystko juz poukladac. A zakladacie juz posciel czy jeszcze nie???

A gdzie jest ziolo007??? Ja to sadze, i przeczuwam ze ona bedzie pierwsza z NAS.
Ja juz odliczam zostalo mi 4 tygodnie do cesarki, mam nadzieje, ze dosyc szybko zleci, ciezko mi juz wogole chodzic, tak nagle przytyc 15kg to nie lada wyczyn dla organizmu.

[ Dodano: 2009-05-11, 20:20 ]
Dziewczyny wiecie co sie stalo z dzidziusiem aga216?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

11 maja 2009, 20:34

A zakladacie juz posciel czy jeszcze nie???
ja jeszcze nie wyprałam poscieli nawet i pewnie w tym tygodniu nie zdaze, zreszta nie wiem czy sens rozkładac ten baldachim zeby kurz zbierał :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
tak nagle przytyc 15kg to nie lada wyczyn dla organizmu.
jak to nagle 15 kg :ico_szoking:
Dziewczyny wiecie co sie stalo z dzidziusiem aga216?
przestało bic mu serduszko :ico_placzek: :ico_placzek: a Aga była juz w 30 tygodniu to straszne po prostu :ico_placzek:

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

12 maja 2009, 02:23

Ilka79 napisał/a:
tak nagle przytyc 15kg to nie lada wyczyn dla organizmu.
jak to nagle 15 kg
No chodzilo mi w pare miesiecy, przez cala ciaze, to i tak duzo dla organizmu. Normalnie czlowiek chyba w pare miesiecy tyle nie przytyje. Mnie to juz wogole dzisiaj plecy bola caly dzien, czym blizej tym gorzej sie czuje.
przestało bic mu serduszko a Aga była juz w 30 tygodniu to straszne po prostu
To jest tragiczne, ja normalnie o tym wogole nie chce myslec. A czy wiadomo co sie stalo?? Dlaczego tak sie dzieje, nie moge tego zrozumiec.

Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

12 maja 2009, 04:54

Cześć dziewczyny
Co do sąsiadów to wiadomo muszą coś gadać by im się tematy nie znudziły. A co do wyciągania wszystkiego nie ma sensu równie dobrze mężowie przed naszym powrotem mogą to zrobić:)

Ja jak widać teraz wyspałam się i coś mi się zdaje że szybko nie zasnę. Też mi się robi coraz ciężej ale cóż to są właśnie uroki ciąży.

A co do straty dzidzi przez forumową koleżankę również mi bardzo przykro :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: i życzę im siły i wytrwałości

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

12 maja 2009, 07:20

Witam czerwcowki!
Jakos spac nie moge. Wczoraj mialam troche kiepski dzien. Najwazniejsze, ze maz mial wolne to mnie uspokajal. Poplakalam troche, ale gdyby jego nie bylo to chyba wpadlabym w jakas ciemna rozpacz. Oczywiscie przez hormony, bo nic zlego mi sie nie dzieje.
Dzisiaj weszlam w 37 tydzien i coraz bardziej mnie to przeraza. Strach jak nie wiem co.
Nawet zabrac sie za nic konkretnego nie moge. Jak wczoraj otworzylam ksiazki i chcialm pisac plan porodu to sie tylko wystraszylam i oczywiscie odstawilam zadanie na pozniej.
Nie wiem jak to u nas z pogoda, bo zmienia sie co chwile, ale chyba jednak zrobie dzisiaj to pranie. Powiem Wam,ze tutaj nikogo nic nie obchodzi. Moge sobie prac nawet ksiazki i zaden sasiad nic nie powie hehe.
Kalendarzowo to juz tylko 3 tygodnie mi zostaly.

[ Dodano: 2009-05-12, 07:58 ]
ramonka, podejrzalam,ze pytalas majowki, czy herbatka z lisci malin pomaga przyspieszyc porod. W jednej z moich madrych ksiazek wyczytalam,ze moze to jedynie wywolac skurcze, ale zadnej akcji porodowej. Do rozwarcia i tak nie dojdzie. Nie ma sensu pic.
Znowu ja sie zastanawiam, czy moge zaczac pic herbatke na laktacje :-D Wiecie moze czy to dobry pomysl?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 08:47

Dzien odbry kochane :-)
U mnie w nocy była straszna burza, myslalam ze zawału dostane :ico_olaboga:
Dzis tez pada i jest okropna pogoda szaro i pochmurno :ico_noniewiem:
No chodzilo mi w pare miesiecy, przez cala ciaze, to i tak duzo dla organizmu
a ja myslalam ze ty gdzies teraz tyle przytyłas :ico_szoking: :ico_puknij: :ico_puknij:
A co do wyciągania wszystkiego nie ma sensu równie dobrze mężowie przed naszym powrotem mogą to zrobić:)
masz racje, a do tego jeszcze beda sie czuc potrzebni i niezastapieni :ico_oczko:
ziolo007, zabierz sie za ten plan bo w koncu nie zdazysz go napisac :ico_nienie:
Moge sobie prac nawet ksiazki i zaden sasiad nic nie powie hehe.
:ico_haha_01: :ico_haha_01: dobre ;)
podejrzalam,ze pytalas majowki, czy herbatka z lisci malin pomaga przyspieszyc porod
wlasnie kiedys ktos mi o tym mowil, czytałam tez ale w necie wiec nie wiem ile w tym prawdy ze ona zmiekcza szyjke macicy. Z tego co zauwazyłam na forach to opinie sa rozne - jedne mowia ze pomogło inne ze nie - a ja mysle ze kto to pił i szybko urodził to mysli ze herbatka cuda zdziałała a wcale tak nie musiało byc.
W jednej z moich madrych ksiazek wyczytalam,ze moze to jedynie wywolac skurcze, ale zadnej akcji porodowej. Do rozwarcia i tak nie dojdzie.
ale tak sobie mysle ze skoro juz porod bedzie sie zblizał i skurcze beda to do rozwarcia chyba dochodzic musi :ico_noniewiem: bo nie chce sie załatwic tak ze bede umierac z bolu przez skurcze wywołane herbata a rozwarcie postepowac nie bedzie... sama juz nie wiem, zapytam sie w poniedziałek lekarki moze ona cos madrego podpowie :ico_noniewiem:

W kazdym razie połozna na Szkole mowila zeby robic sobie masaz tak 4 tyg przed porodem - 2 palce zamoczyc w oliwce albo w oliwie z oliwek i włozyc sobie miedzy nogi i ruchem okreznym masowac pare minut najlepiej codziennie po czy przed kapiela. Dziwne mi sie to wydaje ale chyba zanczne tak robic ona mowila ze to bardzo pomaga uniknac naciecia i pekniec :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

12 maja 2009, 08:50

Moi sasiedzi nic nie mówią, sąsiadka z przeciwka bardzo lubi Dominikę wiec chyba się nawet cieszy że będzie druga dzidzia. Mieszkam w bloku z cegły wiec hałasy zostają u nas i raczej nie przeszkadzają sąsiada ale jakby nawet to i tak się tym nie przejmuje takie jest życie i już. :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
A co do wyciągania wszystkiego nie ma sensu równie dobrze mężowie przed naszym powrotem mogą to zrobić:)
Masz racje niech tez dadzą coś z siebie w czasie jak nas nie będzie. :-D

ziolo, kurcze jak ten czas leci zostały ci już tylko 21 dni :ico_olaboga: Coraz bliżej

ja jeszcze nic nie mam przygotowanego ale dzisiaj chyba wybiorę się na zakupy albo zamówię na allegro jeszcze nie wiem

Macie jakieś pomysły na imię dla chłopca bo normalnie mam pustkę w głowie :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 08:50

Kalendarzowo to juz tylko 3 tygodnie mi zostaly.
ale Ci dobrze :ico_sorki: mi to zostało 6 pewnie +- 2 choc mowia ze czesciej chłopcy sa przenoszeni to nie wiem czy to prawda bo moja mama mnie i moja siostre urodziła po terminie a ze mna miała termin na 13 listopada a urodziła 28 :ico_szoking: :ico_szoking:


[ Dodano: 2009-05-12, 08:52 ]
Macie jakieś pomysły na imię dla chłopca bo normalnie mam pustkę w głowie
ja to sie ciesze ze nie musielismy wybierac imienia dla chłopca :ico_oczko: mi sie podoba Kubus, Filip , Szymonek :-D ale moj T krecił nosem :-D

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

12 maja 2009, 08:59

ramonka, Dominikę rodziłam przez 5 godzin, bo skurcze były a rozwarcie tylko na 3 palce. Później położna rozmasowała szyjkę i jakoś poszło. :-D Nie robiłam kompletnie nic żeby przyśpieszyć poród a urodziłam tydzień przed terminem. Co do masażu oliwka to nie pomogę ale nacinana byłam i nie było to nic strasznego zagoiło się bardzo szybko w ciągu 2 tyg, najważniejsze to utrzymywać to miejsce w czystości tamtum rosa działa cuda. Nawet nie wiedziałam kiedy mnie nacięli, robią to w czasie skurczu i ból się nakłada, więc nie zauważalnym dopiero jak mała się urodziła i wypłynęła reszta wód płodowych to zaszczepiało, szyja przy znieczuleniu miejscowym więc tez spoko.
czy moge zaczac pic herbatke na laktacje :-D Wiecie moze czy to dobry pomysl?
Nie pomogę jestem laik w tych sprawach Dominikę karmiłam przez 2tyg :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2009-05-12, 09:02 ]
ramonka, Szymon śliczne też o nim myślałam, tylko Sławek mówi ze zdecydujemy jak mały się urodzi. Dla córki nie miałam wybranego imienia bo miał być chłopiec Dominik wiec jest Dominika :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 09:08

Nawet nie wiedziałam kiedy mnie nacięli, robią to w czasie skurczu i ból się nakłada, więc nie zauważalnym dopiero jak mała się urodziła i wypłynęła reszta wód płodowych to zaszczepiało, szyja przy znieczuleniu miejscowym więc tez spoko.
widzisz ja kiedys wlasnie najbardziej balam sie naciecia bo jakby nie patrzec to brzmi strasznie, ale kazdy mowi ze tego nawet nie da sie zauwazyc i czesto takie naciecie przyspiesza wyjscie maluszka :ico_sorki:
Szymon śliczne też o nim myślałam
ja barrdzo lubie imiona ktore jakby rosna z dzieckiem, maja zdrobienia sliczne a pozniej brzmia tak powaznie :-D

[ Dodano: 2009-05-12, 09:11 ]
Podoba mi sie np imie Maja i dla dzieciatka super ale ja np jako dorosła kobieta nie wyobrazam sobie zeby nazywac sie Maja.... :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość