Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 kwie 2010, 21:05

leona, ja przegladalam te niemieckie, ale szkoda mi na nie pieniedzy, bo sa, moim zdaniem, dosyc nudne i zbyt szybko przeczytane (tych kilka w miare interesujacych artykulow)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 21:59 przez Helen, łącznie zmieniany 1 raz.

lilo

12 kwie 2010, 21:15

Helen, ja też podczytuje wszystkie te pisemka i szczerze mówiąc - nie mam ulubionego, dla mnie są bardzo podobne, tematyka też się non stop powtarza.

Co do leżenia to na brzuszku moja mała podnosi ładnie główke i na płaskim od jakiegoś czasu, a na pleckach to rzeczywiście może jej łatwiej dlatego że ma delikatnie uniesione łózeczko z jednej strony ze względu na krtań :ico_oczko:

Mężowie jak widzę to temat rzeka :ico_oczko: barbapuppa ty powinnaś medal dostać przy trójce pociech :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 kwie 2010, 22:03

ja też podczytuje wszystkie te pisemka
tak byloby najlepiej, ale musialabym jechac na drugi koniec miasta, z kilkoma przesiadkami, zeby sprawdzic w troche wiekszym polskim sklepie, czy maja prase tego rodzaju, za duzo zamieszania dla gazetki :ico_oczko:
dla mnie są bardzo podobne, tematyka też się non stop powtarza.
to chyba wszystko jedno, ktore z nich wybiore :ico_noniewiem: kolezanka czytala "mamo to ja", to moze i ja sie skusze... i tak na razie zamowilabym polroczna prenumerate, na probe... jutro zdecyduje :-)

[ Dodano: 2010-04-12, 22:15 ]
barbapuppa ty powinnaś medal dostać przy trójce pociech
dokladnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

12 kwie 2010, 23:28

Pruedence - mi dzis przyszla taka paczuszka z Hippa,m.in. z jablkiem w srodku ale Andrzejek zjadl,lakomczuch jeden :ico_oczko:

anetka - moze zabki jej ida,jak taka marudna?

leona - widze,ze Marcelek tez Ci ladnie spi w dzien,super :ico_brawa_01:

inia = co Cie kochana tak rozklada,ze antybiotyk bierzesz??Co do podnoszenia,to moja jak tylko ma troszke wyzej,to tez tak robi.Napewno im to nie zaszkodzi,tak mowi rehabilitantka, wazne tylko,zeby dzieciom nie pomagac - tzn nie podkladac poduszek itp.Same maja sie rozwijac swoim tempem :-D

No i takie maluchy nie znaja taich zachowac przyczynowo-skutkowych,ze jak udam wymioty,to mama mi nie da.To sa czyste stworzonka i wszystkiego ucza sie od nas.Moj maz tez mi wmawial,ze Zuzka plula antybiotykiem specjalnie i jej sie cofalo,ale to nie prawda.Nie smakuje jej widocznie jablko.A moze dajesz za cieple albo za zimne?

Wspolczuje tych pobudek,tam w Dziekanowie jest jedna taka sprzataczka i tez zawsze rano wlazi do pokoju i wysypuje smieci,robi to bardzo glosno,wrecz zlosliwie :ico_zly:

Helen - ja prenumerowalam Mamo to ja i bylam zadowolona.Pozniej kupowalam Mam dziecko i tez bylo ok.Mamo to ja bardziej w ciazy sie przydalo :ico_oczko:

barba - no moj starszam tez wlasnie malej wyjada deserki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 kwie 2010, 23:35

Mamo to ja bardziej w ciazy sie przydalo :ico_oczko:
to odradzasz?

[ Dodano: 2010-04-12, 23:36 ]
Moj maz tez mi wmawial,ze Zuzka plula antybiotykiem specjalnie
moj maz czasem twierdzi, ze Kiara udaje, ze placze, bo jej lzy nie leca :ico_haha_01: twierdzi, ze tylko ma humorki... ehhh ci nasi panowie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

13 kwie 2010, 07:39

Aleście znowu popisały :ico_szoking:

lilo- co do glutenu to trzeba go wprowadzić nie wcześniej niż w 5 miesiącu. Ale . a nie później niż w 6 na pewno wcześniej niż po pierwszym roku właśnie po to żeby zapobiec alergii i chorobie trzewnej. Ale wiadomo wytyczne wytycznymi a najwazniejszy jest zdrowy rozsądek i obserwacja swojego dziecka.

Inia- to gdzie wy teraz mieszkacie, że tak daleko do pracy masz? U nas skończyło się karmienie, Adas wczoraj i dzisiaj w nocy zupełnie odmówił, piersi mam miękki ale jak ścisne to jeszcze leci mleko.

Co do podnoszenia głowy ja nie wiem, Adaś zaczał ładnie podnosić ale jeszcze nie prsotuje rąk, za to mi tyłek podnosi tak jak do raczkowania i śmiesznie to wygląda bo zawsze ryje nosem bo głowa mu ciąży:) Nad ranem go przyuważyłam, że lubi spać na brzuskzu.

Dałam mu wczoraj koło 11 do mleka 2 łyżki kleiku na noc ale nie pospał wiele więcej bo o3 znów się obudził na jedzenie więc chyba musze mu tego dać więcej. Za to nad ranem mi pluł kleikiem wiec sama nie wiem czy mu smakuje :ico_szoking:

Paczke z hippa też dostałam, ale jeszcze nie dawałam, każde dziecko ma inne smaki, Tosia nie chciała jeść hippa, jadła tylko gerbery z uwielbieniem. Kupiłam więc tez jabłuszko i marchewke z gerbera i zobacze czy któreś Adasiowi podjedzie.

Co do spięc małżeńskich u nas było masakrycznie pod koneic ciąży, w ogóle nie rozmawialiśmy, ja się chciałam rozwodzić, ale teraz już wróciło do normy, pewne rzeczy musiałam po prostu zaakceptować jak na przykład wieczny remont bo mój M musi wszystko sam i przez to rzadko pomaga przy dzieciach, odkąd mu tego nie wypominam jest ok.

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

13 kwie 2010, 08:24

kurcze, cześć. Ale jestem zła napisałam posta szerokiego i długiego jak wisła i mi wcięło...
no to teraz na szybko. Kasia90 ściągam mleko i mroże. Na razie mam 250 ml ale to zbyt mało...ślub o 17 a po śłubie pojadę na zupkę i wrócę do domku nakarmić malucha i może wykąpie a potem do oczepin i do domku...

lilo kupiliśmy działkę...tzn dziś podpisujemy umowę przedwstępną i płacimy 10 %. Działka jest pomiędzy miejscowością moich rodziców a teściami. W połowie drogi po 50 km do każdego :ico_oczko: musieliśmy troszkę się zapożyczyć ale i tak jestem przeszczęśliwa...widzę tam naszą rodzinkę z 3 dzieciaków :ico_olaboga: (o zgrozo jak dam radę?) :ico_oczko: no i fajnie że będę mogła wziąc rodziców lub teściów...kiedyś jak będą potrzebowali naszej pomocy czy opieki...

Rybka ślub jest bliskich przyjaciół...my mieliśmy swój w lipcu 2008...? 2007 zabij mnie a nie pamiętam daty!!! co się ze mną dzieje, to chyba przez to niewyspanie....

Mały je cyca co 2, 3 godziny... no i w nocy to samo więc czasem chodzę półprzytomna...
ps. dobrze że mój mąż nie gra w gry :ico_sorki: ale czasem też ma swojego hopla...Na szczęście jest znośnie :ico_oczko:

ps. wczoraj była u mnie koleżanka, stanęła nad łóżeczkiem i patrzy a mój synek rozejrzał się, wywinął ustka i w ryk... z 15 min go uspokajałam...

ale śmiał się wczoraj w głos i piszczał...jak cudnie :ico_brawa_01:

ps. też podnosi głowę jak leży na pleckach a na leżaczku przyciąga do klatki piersiowej...to chyba normalnie i nie ma się czym martwić...

miłego dnia :ico_oczko:

lilo

13 kwie 2010, 08:38

lilo- co do glutenu to trzeba go wprowadzić nie wcześniej niż w 5 miesiącu. Ale . a nie później niż w 6 na pewno wcześniej niż po pierwszym roku właśnie po to żeby zapobiec alergii i chorobie trzewnej. Ale wiadomo wytyczne wytycznymi a najwazniejszy jest zdrowy rozsądek i obserwacja swojego dziecka.
No właśnie - "trzeba" to chyba za dużo powiedziane, to są zalecenia - a co najgorsze - ci sami mądrzy ludzie jak mój Piotruś był malutki grzmieli że gluten nie wcześniej niż po 10. miesiącu, z tego samego powodu - żeby zapobiec alergii :ico_olaboga: Dlatego jak usłyszałam o tych zmianach byłam strasznie zdziwiona.

Tak samo z wit. K - nie podawało się, teraz mówią że trzeba :ico_noniewiem:

Z tego też powodu nie bardzo lubię obecnie czytać te gazety dla mam bo co miesiąc, co gazeta to inne zalecenia. Zgłupieć można :ico_olaboga:
musialabym jechac na drugi koniec miasta, z kilkoma przesiadkami, zeby sprawdzic w troche wiekszym polskim sklepie, czy maja prase tego rodzaju, za duzo zamieszania dla gazetki :ico_oczko:
Jak chcesz to ci mogę po egzemplarzu przesłać to sobie porównasz :ico_oczko: Jakby co pisz na PW :ico_oczko:
lilo kupiliśmy działkę..
No to gratulacje!!!!!!!!!!!!! Stawiaj nam tu soczek bo to trzeba opić :ico_oczko:
wczoraj była u mnie koleżanka, stanęła nad łóżeczkiem i patrzy a mój synek rozejrzał się, wywinął ustka i w ryk... z 15 min go uspokajałam...
Moja też ostatnio nie przepada za nowymi twarzami. Jak teściowej tydzień nie było u nas to podkówka z usteczek i płacz :ico_oczko: A teściowa i tak mądrzejsza ode mnie i mówi że na pewno głodna była i dlatego płakała :ico_oczko:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

13 kwie 2010, 09:52

hejka

u nas dzisiaj troche inna nocka, bo pobudka na cyca byla juz przed 2ga no i synus wyspany juz przed 6ta :ico_olaboga: ale pol godz sam do siebie rozmawial w lozeczku :ico_oczko:
teraz wstalismy z godzinnej drzemki
przygotuje obiad i pewnie na spacerek smigniemy bo piekne slonko znowu :ico_brawa_01:

aniulek gratuluje zakupu dzialki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
to są zalecenia - a co najgorsze - ci sami mądrzy ludzie jak mój Piotruś był malutki grzmieli że gluten nie wcześniej niż po 10. miesiącu, z tego samego powodu - żeby zapobiec alergii :ico_olaboga: Dlatego jak usłyszałam o tych zmianach byłam strasznie zdziwiona.
a jeszcze pewnie niezle roznice sa miedzy krajami, takze ja raczej bede postepowac wg tutejszych "zasad" :ico_oczko:
Dałam mu wczoraj koło 11 do mleka 2 łyżki kleiku na noc ale nie pospał wiele więcej bo o3 znów się obudził na jedzenie więc chyba musze mu tego dać więcej.
moze Adas tak po prostu ma, moze niezaleznie ile zje to i tak sie o tej porze obudzi :ico_noniewiem:

u nas czasami jest roznie, bo zje wieczorem tyle samo, wczoraj obudzil sie o 5tej, dzisiaj o 2ej i nie wiadomo od czego to zalezy :ico_noniewiem:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

13 kwie 2010, 09:54

kurcze wcielo mi posta :ico_placzek:

to w skrócie, laktatora mam lovi wiec dobry w nocy ze stresu ze konczy mi sie mleko 2 razy mala na spiocha przystawialam

teraz lece bo maz przyjechal i bedzie skrzeczal ze ja przy kompie a zaraz po zdjecia jedziemy do fotografa

lysa zaraz bede, wiecie czy mozna jakos powstrzymac wypadanie wlosow, biore witaminy i nie wiem czy moze cos dodatkowo zaczac brac ??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość