Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

28 sie 2011, 22:23

Glizdunia, dzięki, tak chyba zrobię. Dane, czyli bankowe różne do wypłat już :D podam przecież i tak niezależnie od adresu.
A nie będą się czepiać, że na Housing benefit podaliśmy inny adres? Nie jest to jakoś powiązane?

elibell, podobne mam nastawienie do Londynu :D
Ale tak wyszło, pracę M dostał tutaj :D Ale w sumie zaczynam się przekonywać. Bo dzielnica całkiem normalna, mieszkalna, spokojna.
Tylko właśnie za tą kwotę to nie wiem co moglibyśmy wynająć w innym, mniejszym mieście :ico_szoking: Na pewno samodzielne mieszkanie/dom. Teraz mieszkamy na piętrze, a na parterze, z osobnym wejściem kto inny. Wejście do domu mamy od razu na wąskie schody. Wcisnąć wózek graniczy z cudem :D Ale ogródek mamy do naszego użytku tylko, więc jest OK.
Na pewno z czasem postaramy się coś innego znaleźć w okolicy. Ale to może po roku-półtora.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

28 sie 2011, 22:48

Hej laski!! Ale dawno mnie tu nie bylo.. Ostatnio zaczelam pisac do Was i wylaczyla mi sie przegladarka.. wkurzylam sie i zrezygnowalam z ponownego pisania hmm :ico_noniewiem:
Witaj Martalka!
Elibell jak tam Twoj maluszek? Jak sie czujesz? skurcze jakies juz masz? :) termin juz niedlugo :):)
Glizdunia przesliczna masz coreczke :-) mam nadzieje, ze z ta cukrzyca sie rozprawicie.. ehh ciezka sprawa, oby wszystko lagodnie przebiegalo.. srednio sie na tym znam :/

A u nas ogolem jest wszystko ok, maly rosnie szybciutko, juz 4450g wazy, a ma miesiac :D Zaczyna sie coraz czesciej smiac, rozgladac sie i w ogole jest coraz bardziej kumaty :D Taki moj slodziak kochany :)) Zmykam ogladac film poki Oli spi, bede czesciej tu do Was zagladac, buziaki :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

28 sie 2011, 22:58

Agus, czuje się już jak słonica, mam wrażenie że 2 lata w tej ciąży chodze, nudze się już w domu a dopiero 3 tydzień bez pracy hahahahaha. Skurcze bywają jakieś ale nie ma jeszcze regularnych niestety, a już miałam nadzieje, bo wczoraj pobolewał brzucho jak na miesiaczke ale niestety maluszek chce pobyć ze mną jeszcze troszke.

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

29 sie 2011, 11:34

hejka
martalka,wydaje mi sie ze mozesz dolaczyc notke o zmienia adresu,wyslac to i za kilka dni zadzwonic upewnic sie ze zmienili adres :ico_noniewiem: wydaje mi sie ze problemow nie bedzie,wiesz jak oni tutaj,jak cos sie nie zgadza to skreslaja i obok pisza nowe,zazwyczaj problemow nie ma :ico_sorki:

Agus,dzieki,dla mnie najpiekniejsza :-D :ico_oczko: ...ale Twoj synek rownie rozkoszny,jeszcze taki pachnacy mleczkiem co? :-)

Elibell,no ale juz blizej niz dalej...dokulasz sie jakos do tego porodu,a potem to pewnie bedziesz miala co robic i nuda ci nie bedzie straszna :ico_haha_01:

my dzisiaj na show jedziemy gdzies na pola,ma byc stanowisko cukrzykow okolicy wiec fajnie byloby poznac jakas mamuske :ico_sorki: ..przy okazji chwale sie moim odswiezonym salonem,z nowa wykladzina i odswiezonymi scianami,teraz tylko reszta dodatkow i bede zadowolona :ico_sorki: ikea mi potrzebna a to do Bristolu musze jechac,niby godzinka drogi ale zawsze pod gorke :ico_noniewiem:
Obrazek
Obrazek

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

29 sie 2011, 14:39

bardzo łądny salon, a czemu musisz jechać, zamów przez neta i dostawa do domu, bez wychodzenia z niego hihihihih

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

29 sie 2011, 18:03

no moznaby zamowic,ale chce najpierw"macąć" :ico_oczko: rozgladnac sie jeszcze bo to zawsze inaczej na zywo,a musze i szklaneczki dokupic i inne pierdolki..poczekam az mi sie jeszcze kilka szklanek zbije to bedzie powazniejszy argument :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

30 sie 2011, 09:48

Mąż do nich zadzwoni w sprawie tego błędnego adresu.
Chociaż dzwoniąc tam ostatnio z 5 razy pod rząd, każdy konsultant mowił co innego.
jeden twoerdził na przykład że do obliczenia taxów liczy się zarobek z Polski z zeszłego roku :ico_haha_01:
Inni chcieli obliczone pi razy oko to co teraz ma.
Także o adresie też spodziewam się, że mają kilka różnych wersji :ico_haha_01:


Śliczny salonik!! Taki jasny! Super. I całkiem przestronny widzę.
Duży macie ogród?


A nie chwaliłam się- wczoraj posadzilam cebulki różnych kwiatów wiosennych :D Teraz pozostało czekać do wiosny :) :ico_oczko:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

30 sie 2011, 14:12

martalka,a wiesz ze ja tez slyszalam ze dochod z pl przeliczaja w jakis tam sposob i na tej podstawie obliczaja,tzn chodzi o to ze zawsze bierze sie pod uwage dochody za rok miniony i moze byc tak ze dadza Wam duzo za to ze np. nie mieliscie dochodu a za rok bedziecie musieli zwrocic im jesli okaze sie ze w tym roku dochod byl za duzy...mam znajomych ktorzy zwracali,ale mogli w ratach :ico_noniewiem: ...ja z wlasnego doswiadczenia nic nie dodam bo nie pobieralismy taxow przez pierwsze 2 lata pobytu tutaj,pozniej dostalismy jakies 20f miesiecznie bo brali pod uwage nasze zarobki za rok wczesniejszy a byly wysokie,i dopiero po kolejnych latach kiedy ja juz nie pracowalam suma ta nieco sie zwiekszyla ale i tak sa to male kwoty z CTC ,ale my mamy 1 dziecko wiec wiadomo :ico_oczko:

ale tak jak mowisz,kto odbiera tel. dodaje cos od siebie i moze sie to nieco roznic od poprzednikow :ico_haha_01: ...w kazdym bardzo razie kaski nigdy za duzo,oby pomyslnie i szybko rozpatrzyli&&

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

30 sie 2011, 18:47

nie chciałabym potem spłacać ich nadpłaty. :P Także niech liczą szacunkowo za obecny rok, zwłaszcza, że stawka stała, kontrakt stały, więc o co cho :D

Czasem niech to sobie będą i małe pieniądze, ale np. kurs angielskiego miałby M za darmo, ale to już sporo pomocy (prawie 500 na semestr!) i ja może w takim wypadku coś bym dla siebie znalazła ciekawego. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

30 sie 2011, 19:59

martalka,a czy kursy nie sa czasem darmowe jak sie ma WTC? :ico_noniewiem: bo wiem ze my sie nie kwalifikujemy bo nie mamy wtc i innych taxow..przynali nam tylko CTC i CHB wiadomo...choc prawdopodobnie wam dadza WTC jak tylko twoj maz pracuje narazie :ico_noniewiem: ...eh urzedy i papierzyska nie? :ico_haha_01:

od poniedzialku szkola :ico_szoking: ..niemoge uwierzyc ze moja coreczka ktora niedawno sie rodzila juz idzie do szkoly :-D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość