elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

31 sie 2011, 14:05

u nas za to Litwini, Łotysze, polacy no i oczywiście Hindusi - jej nie lubię jak mówimy na nich ciapaki czy też pakolce, jak to u mnie gadają, jakoś tak obraźliwie strasznie to brzmi:) I w sumie mimo ich akcentu i tak podziwiam, ze łapią ten język tak szybko, a znam wiele osób 9w tym siebie) że ciężko mi się nauczyć jezyka, mimo, że w szkole nie miałam z nim w ogóle problemów - a tutaj żyjac nagle mam, dobrze że mąż otwarty i języki to pochłania jak gąbka, jaby pomieszkał z Hindusami to po ichnemu pewno by tez zaraz nawijał:):):):)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

31 sie 2011, 20:06

Mi się wydaje, że oni do dzieci ciągle mówią po angielsku, i stąd to chyba wynika. Jak widze ich z maluszkami na placach zabaw, to głównie po angielsku mówią, ale kaleczą mocno, to i dziecko od małego ten akcent łapie, uczy się z błędami jakby.
Co innego jakby mówili po ichniemu, a dziecko łapałoby głównie dobry, naturalny akcent anglików poza domem.


Ja też nie przepadam za mówieniem o nich ciapki... ale mam wrażenie też, to sporo tych nacii tutaj jest objętych tą nazwą, pewnie nie sami Hindusi, więc nie wiedziałam jak na nich mówić... O naszym lokalnym sklepikarzu mówimy Marian :ico_haha_01: bo sklep jaki mieliśmy w PL pod nosem prowadzil niejaki marian, i przyjęło sie, że "idziemy do p. Mariana po chleb" albo po lody itd. Także tu też u Mariana kupujemy :ico_haha_01:

idę dzieci wziąć na placyk zabaw. Niech pobiegają sobie. Chociaż jestem zdechła...
zdrzemnęłam się jak Mila spała i teraz jestem jak wykręcona przez wyrzymaczkę. :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

31 sie 2011, 20:46

oj ja dziś się nie czuję, choć obiadek zrobiłam, nawet w 2 wersjach, i ciasto upichciłam i pranko było i posprzatałam ale poza dom nie wyszłam, jakoś się już boję łazić sama, że padnę gdzieś, że sisi się zachce, a już do wc biegam co 5 min. Na szczęście jutro zajecia w przedszkolu to choć tyle mała poszaleje sobie

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 sie 2011, 21:30

Dziewczyny w związku z tym że już jest ponad 11tys odpowiedzi i 1100 stron tego watku musze go zamknąć i otworzyć nowy drugą część :-)
Poprostu watki ktore mają zbyt duzą ilość stron obciążąja forum.

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=12084

tu link do 2 czesci :-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość