Awatar użytkownika
Alka30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:00

16 lip 2012, 14:58

Ehh no nie ma to jak cudne wspomnienia :) Dobrze że mam nagrane jak cyca cyca :) ;) przy drugim maleństwie będę starała się dłużej karmić, nie będę miała wtedy studiów więc może będzie lżej :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

17 lip 2012, 21:38

hmmm nie wiem, może to tylko takie moje zdanie, ale...
z tego co piszecie wynika że chłopcy dużej przy cycusiu zostają :-D od samego początki wiedzą co dobre :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 lip 2012, 21:54

:-D Dobre :-) choć u mnie było odwrotnie.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

17 lip 2012, 22:05

u mnie tez raczej sie to nie sprawdzilo,bo Andrzejek sam sie odstawil od cycusia,a Zuzka jeszcze dluzej by pila,ale mleka zabraklo :ico_placzek: Dwa zapalenia piersi,stres i jakos tak bylo coraz mniej mleczka.

Szymek za to,mimo,ze byl dokarmiany,to zdecydowanie preferowal piers,do tego stopnia wlasnie,ze tak fajnie mi rozbujala laktacje,ze teraz jest tylko na cycusiu :ico_brawa_01:

Mi sie wydaje,ze te maluszki,ktore zaraz po urodzeniu trafiaja do cycusia,jakos takie bardziej cycowe sa,tzn jest im latwiej - bo wlasnie z Zuzka tak mialam,urodzilam ja i zaraz po umyciu i zmierzeniu dali mi ja do piersi na 2 godziny i ona ssala pieknie,a z chlopcami gorzej,bo Andrzejka po paru godzinach oddali mi,a Szymka po 10 dniach pierwszy raz spokojnie karmilam,juz jak w domu bylismy i dopiero od miesiaca pieknie je :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 lip 2012, 22:30

e teraz jest tylko na cycusiu :ico_brawa_01:
:-D :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kaja
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2184
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:53

18 lip 2012, 09:27

z tym cycaniem to różnie bywa ja starszą córę i synka przystawiałam do cyca dopiero jak mieli ok 7 dni bo wcześniej byli na kroplówce a środkową córę karmiłam od pierwszego dnia życia i cała trójka pierwsze 6 miesięcy życia była praktycznie na samym cycu i jedynie Kuba ma teraz wprowadzaną MM bo od sierpnia wracam do pracy i chcę mu wyregulowac karmienia tak żeby nie było problemów

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

18 lip 2012, 09:31

wszystko zależy od dziecka
każde moje dziecie było w pierwszych minutach do cyca przystawione a tylko jedno miało chęć, siłę i samozaparcie żeby cycać dłużej

lilo

18 lip 2012, 12:36

wszystko zależy od dziecka
No nie wszystko, dużo zależy od matki, od jej nastawienia - taka jest prawda - chyba najwięcej :ico_sorki:

U mnie córa dłużej cycała ale przy Piotrusiu to była moja decyzja żeby przestać wcześniej bo mnie okrutnie gryzł i nie szło go odzwyczaić. Chwała Bogu że mu późno zęby wyszły :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

18 lip 2012, 13:59

Chwała Bogu że mu późno zęby wyszły :ico_haha_01:
- :-D :-D :-D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

18 lip 2012, 15:51

Ja pierwsza córe karmiłam rok i sama ją odstawiłam.
Drugą córe karmiłam 4 msc z tym, że po 4 tyg od porodu ja wylądowałam w szpitalu, byłam 2 dni bez jedzenia na samej kroplowce. Hania ze wzgledu na karmienie piersia była ze mna w szpitalu ale z braku jedzenia zaczeła robic zielone kupkimega wodniste i musialam ja w tym szpitalu dokarmiac a ja zaczelam tracic mleko az wkoncu je straciłam.
Wyszlam ze szpitala po mega wielkiej awanturze ze przez 2 dni zadnych badan mi nie zrobili i przez to ze ja do badania musze byc na czczo to mi nic nie dawali poza kroplowka a ja wydarlam sie po tym jak sie okazalo stracilam mleko az wkoncu dali mnie na to badanie i potem wyszlam na wlasne zadanie. siedzialam w domu i ryczałam i przez 2 dni siedzialam po 8godz albo i wiecej z laktatorem na cycach az udalo mi sie wywolac mleko. karmilam do 4 msc bo tak zaczela mnie gryżć ze mi ropa z krwia leciała a ja z bolu ryczałam, wiec ja odstawiłąm. ale ona nawet nie zauwazyla zmiany mleka. :ico_haha_01:
Jakbym miala 3 dzieciatko tez bym robila wszystko zeby karmic kocham to uczucie. oczywiscie jak jest wszystko OK, bo ten bol jak krew z ropa leciala był niemilosierny.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość