Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

12 maja 2009, 09:22

ramonka, racja nacięcie przyspiesza poród bo maleństwo ma więcej miejsca.
jeszcze myślałam nad Krzysiem i Mateuszkiem. ja też lubię imiona które brzmią dorosłe ale za to można je ślicznie zdrobnić. 40 Letnia dyrektor banku Magister Maja .... :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 09:35

40 Letnia dyrektor banku Magister Maja ....
hehe no wlasnie :-)
Mi sie Krzys podoba :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

12 maja 2009, 10:14

Cześć dziewczyny:)
Widzę, że rozmowy rozgorzały - super:) Ja z mężem myśleliśmy długo nad imieniem dla naszego syna:) i powiem, że bardzo chciałam by był Szymon ale mojego męża brat ma tak na imię i niestety nie bardzo się dało takie dać. Poza tym interesowaliśmy się imieniem Błażej, Franciszek i Fryderyk ale ostatecznie został Mikołaj:) czy to dobrze, czy nie będą się z niego śmiali w czasie świąt - nie przejmuję się tym. Powiem, że wolę normalne imiona aniżeli strasznie wymyślne. Pracowałam w szkole i wiem jakie cudeńka powstają i nie wiem czy dzieci dobrze się z tym czują:)
Co do decyzji każdy ma swój gust i to jego wybór. Ja jestem przekonana, że imie determinuje człowieka więc to było dla mnie ważne i niestety z tego też powodu Franciszek został wyeliminowany.
A co wy myślicie o tym moim podejściu do imion. Bo jak czytam opis swojego, męża czy kogoś kogo dobrze znam to powiem, że to mi się sprawdza.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 10:23

Ja jestem przekonana, że imie determinuje człowieka więc to było dla mnie ważne i niestety z tego też powodu Franciszek został wyeliminowany
powiem szczerze ze nigdy nie nazwałabym tak dziecka. Franio, Tosia, Zosia - nie brzmia zle ale Franciszek, Antoni to mnie przeraza :ico_szoking: :ico_szoking:
Mikołaj mi sie podoba - Miki :-D jest i fajne zdrobnienie :-)
Mi sie wydaje ze imie powinno pasowac do nazwiska i ładnie sie komponowac :-)

Ja tez czytałam opisy( rozumiem ze chodzi o znaczenie imion) i powiem szczerze ze cos w tym jest choc w opisie imienia mojego meza pisze ze to alkoholik i hazardzista :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

12 maja 2009, 13:56

Witajcie Kochane,
ja jak najbardziej wierze, ze opisy do imienia czesto sie sprawdzaja. Ja najpierw wybralam imie dla synka, a pozniej probowalam znalezc znczenie i spodobalo mi sie :)
Na poczatku chcialam wybrac imie Kacper, ale maz stwierdzil ze brzmi jak piwo Calzberg. Z tego co sie orientuje, to chyba teraz to imie jest na topie.
Dla dziewczynki bardzo podoba mi sie Eliza, ale opis do imienia jest chyba najgorszy ze wszystkich.
ramonka, ja wyczytalam o tym masazu szyjki i rzeczywiscie jest pomocny. Tylko nigdzie nie pisze czy to ma byc zaraz przy wejsciu do pochwy czy gdzies glebiej :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 18:21

Tylko nigdzie nie pisze czy to ma byc zaraz przy wejsciu do pochwy czy gdzies glebiej
kochana to ma byc tak na glebokosc palcow , teoretycznie szyjki chyba nie dosiegnie sie ale chodzi o to zeby jakos przygotowac miesnie pochwy bo ponoc pozniej wyjsc malenstwu :-D :-D
Na poczatku chcialam wybrac imie Kacper
mojemu mezowi podoba sie to imie a mi tak srednio :ico_oczko:
Dla dziewczynki bardzo podoba mi sie Eliza
ja znam jedna Elize i moge powiedziec ze to najwiekszy oszołom jakiego spotkałam :ico_oczko: bardzo jej nie lubie i jakos mam uraz do tego imienia :-D

Ja byłam u rodzicow - od razu załapałam sie na obiad :-) Dzien szybko miną a jutro juz sroda i blizej piatku niz dalej :ico_brawa_01: juz nie moge sie doczekac kiedy T przyjedzie :ico_sorki: :ico_sorki: bo smutno mi samej :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

12 maja 2009, 18:37

ramonka, ta samotnosc to rozumiem. Tez wyczekuje zawsze kiedy maz wroci. Wiesz tak wlasnie sie sklada,ze malo kto lubi Elizy. Moja siostra zna jedna i jej nie znosi. Twierdzi,ze nikt jej w klasie nie lubi, wiec cos w tym musi byc.
Zlapaly mnie dzisiaj skurcze, wiec nie poszlam na zakupy, a teraz to juz mi sie nie chce :ico_wstydzioch:
Te skurcze to nie sa zbyt czeste. Tak zdarzaja sie po kilka razy dziennie. Oliwiwer zaczal rozrabiac. Dziwie sie,ze jest taki ruchliwy o tej porze.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

12 maja 2009, 18:48

Te skurcze to nie sa zbyt czeste. Tak zdarzaja sie po kilka razy dziennie
pewnie teraz dopiero zacznie sie rozkrecac :-D
Ja to mam jeszcze czas na skurcze, wogole nie czuje ze za miesiac mam urodzic :ico_szoking: tylko skarpetek juz nie moge załozyc normalnie :ico_oczko: :ico_oczko:

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

12 maja 2009, 18:59

tak ze bede umierac z bolu przez skurcze wywołane herbata a rozwarcie postepowac nie bedzie
Tez tak moze byc, u mnie tak bylo, nie moglam sie otworzyc a skurcze bolace mialam, chyba epidural wtedy to troszke zwolnil.

Dla dziewczynki bardzo podoba mi sie Eliza
Mnie tez sie podoba to imie, tylko ze moj maz stwierdzil, ze nie. Praktycznie to my imienia nie mamy, sama nie wiem co wybierzemy jak sie dziecko urodzi, zreszta u mnie to jeszcze n a 100% nie wiadomo co to bedzie czy chlopczyk czy dziewczynka. mamy pare propozycji, ale jeszcze nic stwierdzonego...

ramonka, a U Was bedzie Zuzanna, nic sie nie zmienilo??

[ Dodano: 2009-05-12, 19:02 ]
powiem szczerze ze nigdy nie nazwałabym tak dziecka. Franio, Tosia, Zosia - nie brzmia zle ale Franciszek, Antoni to mnie przeraza
jestem tego samego zdania co ramonka, jakos mi te imiona nie podchodza.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

12 maja 2009, 19:02

ramonka, niestety nie jestem w stanie przewidziec kiedy urodze, czy przed terminem czy po. Czasami kobiety maja skurcze kilka tygodni przed porodem, a inne kilka dni. Zaczne robic te masaze szyjki i moze sie rozkreci. Najgorsze to chyba jest czekanie jak juz sie jest po terminie.
Ide cos zjesc, bo glodna sie zrobilam. Chyba mam niewielki wybor w lodowce, ale tak to jest jak sie nie chce ruszyc do sklepu.

[ Dodano: 2009-05-12, 19:05 ]
Ilka79, moj maz mowi czasem do mnie Tosia, zdrabniajac imie Kasia :-D nie przeszkadza mi to, ale dziecka bym tak nie nazwala :ico_nienie: mgr Tosia hehe

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość