asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

30 sie 2008, 19:01

Młgoska dobrze,że Twoi rodzice cali.


Smutno trochę bez Joanny dobrze,ze jest rogaliza na zastępstwo :-)


Rogaliza ale masz na imię jak która córka Agasza?


Co do pobudek nocnych ja juz tak bardzo się przyzwyczaiłam,ze nie jest to dla mnie jakiś wielki problem ale mogłoby być lepiej.


Rogaliza ja nie mam czasu wypoczywać przed nocka bo ja jestem kobieta pracująca :-D

[ Dodano: 2008-08-30, 19:02 ]
A dzisaj zrobiłam sobie prezent i kupiłam 2 fioletowe storczyki. Ślicznie wyglądaja na parapecie.

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

31 sie 2008, 03:25

asika82 pisze:Rogaliza ale masz na imię jak która córka Agasza?
troche sie posmialam :) ale owszem trafne ptanie, otoz mam na imie jak mlodsza coreczka AgaSzy.
asika82 pisze:ja nie mam czasu wypoczywać przed nocka bo ja jestem kobieta pracująca
pracujesz zawodowo?

asika macie fajne zdjecie z mezem. sami sobie robiliscie?

czesc malgoska!
zazdroszcze przygotowan do chrzcin. My, jak sie uda, zrobimy w lutym ale takie male tylko z rodzicami chrzestnymi. Moze z Tomka rodziny bedzie mama i siostra ale z mojej na pewno nikomu nie uda sie przyleciec. Eh zycie.
Bedzie za to moja ukochana przyjaciolka z Hiszpanii (matka chrzestna) z narzeczonym hiszpanem. Juz sobie wyobrazam nasze rozmowy polsko hiszpansko amerykanskie. Chyba bede musiala duzo wodki kupic :)

Dziewczyny, polecialam dzis do marketu po sloiczki i takie tam.
Stanelam jak wryta. Kilka firm, sto smakow. Na poczatku nie wiedzialam jak i co ale zaraz sie okazalo, ze sa jedynki te na poczatek a potem numerami w gore.
Kupilam marchewke i jabuszko. Tu polecaja wprowadzac najpierw wszytkie warzywa bo po slodkosciach dzieci nie chca warzyw. Poczatek ma byc z marchewka dynia i ziemniaczkiem a z owocow pierwsze polecaja wprowadzac gruszke.Ale ja tam po polskiemu:) marcheweczka i jabuszko :) Polecaja nowe pokarmy wprowadzac po dwie lyzeczki.
W skrocie rano cycki, po dwoch godzinach sniadanie - 2 lyzki gruszki, obiad cycki, kolacja 2 lyzeczki gruszki. Obiady i kolacja uzupelniac cyckami (lub butelka jak kto woli).
Dziwnie co? Ja myslalam, ze gruszka to troche ciezkostrawna :)


No ale podjelam decyzje, ze sloiczki podam za dwa tygodnie a teraz zaczne od kaszki ryzowej.
Karmilam przed 19 Alana cyckami i nie chcial mleka modyfikowanego a juz mialam zrobione wiec w tym mleku w 60 ml rozrobilam te kaszke.
chcialam mu dac lyzeczke, moze dwie jak sie uda (lyzeczki mam maluskie wchodzi na nie tyle co maluski paznokiec), zeby sprobowal czy mu smakuje.
Alan otwieral buzie tak szybko, ze Tomek nie nadazal nabierac tej kaszki. Po kilkunastu lyzeczkach zabralam miseczke. Troche sie boje zeby Alan dobrze zniosl taka ilosc nowego pokarmu ale na razie spi od 19 a jest 21 i ma sie dobrze. Zobaczymy jaka noc bedzie. Wczoraj jak usnal o 19 tak wstal o 5.30, niezle co? Zjadl cycki i poszedl spac :)

A martwic sie bede o kazdy nowy pokarm i bede wszystko wprowadzac pojedynczo bo okazalo sie, ze alan ma Atopowe zapalenie skory. Tu sie to nazywa Egzema. Na lewym policzku pokazuje sie co jakis czas kilka krostek z woda ktore pekaja i robi sie strupek. To sie goi co jakis czas ale jednak wraca. Lekarze tu mowia, ze z tym sie dziecko rodzi i koniec i nie da sie tego wyleczyc. Moge uzywac masci i to sie bedzie goic ale te masci tego nie lecza. Moze to trwac jakis czas nawet do 3 lat i minac a moze przekszatalcic sie w alergie lub astme. Ale podobno u wiekszosci dzieci mija. Alan ma to na jednym policzku i peka mu skorka pod kolanami od wewnetrznej strony. Smaruje mu i wtedy po jakims czasie znika ale za chwile znow sie pojawia.
Czytalam o tym na polskich stronach i z netu wiem dosc duzo na ten temat ale chcialam was zapytac albo prosic zebyscie zapytaly swoich lekarzy o AZS. Bardzo ciekawa jestem co lekarze w polsce na to powiedza.

Kurcze koncze bo nie wiem czy mozna az tak sie rozpisywac na tiktaku :) hihi

A jeszcze wam opowiem krotka historie mojej kolezanki tutaj. Poszla na jakies szkolenie ze swoim noworodkiem. Jak karmic czy cos w tym stylu. Bylo ze 40 dziewczyn. Pani instruktor pyta czy ktos karmi piersia. Ona reka do gory, chwila ciszy i za raz cala sala wstala i zaczela jej brawo bic :) Biedna nie wiedziala o co chodzi. ... Tu rzadko ktora dziewczyna decyduje sie karmic piersia. Podziwiaja nas tu wszyscy jak bohaterow wojennych.

Niestety musze zapytac o cos jeszcze: Ktore krzeselko lepsze?
http://www.walmart.com/catalog/product. ... d=10099840
czy
http://www.amazon.com/Fisher-Price-Heal ... BS41D9G68F

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

31 sie 2008, 17:16

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 13:21 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

31 sie 2008, 18:47

malgoska pisze:ale ja osobiście adnego z tych bym nie kupiła.

czemu? a co proponujesz?

napisz cos wiecej o chrzcinach :)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

31 sie 2008, 21:00

Rogaliza fajne fotki w podpisie. U mnie przed domem rośnie choinka a u Ciebie... palma , troszkę zazdroszczę.

rogaliza pisze:asika macie fajne zdjecie z mezem. sami sobie robiliscie?
Nie jesteśmy małżenstwem a robił je Marek - to ten nie mój mąż.


rogaliza pisze:pracujesz zawodowo?
tak pracuje, prowadzę laboratorium mikrobiologiczne,które mam w domu więc łączę pracę i opiekę nad Antosiem. Tak czy inaczej nie ma czasu na odpoczynek w ciągu dnia.


rogaliza pisze:usnal o 19 tak wstal o 5.30
reeeeeewelacja!!!!! U nas mimo kaszki na noc z łatwoscią liczę po 6 pobudek w nocy na karmienie.


Małgoska jak po chrzcinach????

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

01 wrz 2008, 00:49

asika82 pisze:Nie jesteśmy małżenstwem
My tez nie choc 11 lat za nami :)
asika82 pisze:U mnie przed domem rośnie choinka a u Ciebie... palma
a ja wole iglaste :)
asika82 pisze:prowadzę laboratorium mikrobiologiczne
no to kochana pozazdrosic i pogratulowac samoorganizacji :) moze napiszesz jak sobie to wszystko rozplanowalas :)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

01 wrz 2008, 09:57

Rogaliza to jesteśmy dwie panienki z dziecmi bo reszta kwietniówek to mężatki. Jak ja sobie radzę? Bardzo sprawnie. Antos jest grzeczny więc ułatwia mi pracę. Najgorzej jest jak karmię a klient pod dzwiami i wtedy z cyckiem na wierzchu go obsługuje żeby Antosia nie stresowac odrywaniem go od piersi gdy jeszcze nie najedzony.


Małgośka zdjęcia :ico_zly:

Awatar użytkownika
eVe80
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 574
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:22

01 wrz 2008, 14:06

witajcie kochane

Ja już po pracy, uff.
Igor mi nie chce jeść mleka bebika, :ico_zly: tylko bebilon mu pasuje. Szkarb jeden to droższe to owszem. Wczoraj dostał czyste mleczko sztuczne bez zagęszczacza na noc i spał tyle samo co jak kleik dostaje. Chyba nie będę mu zagęszczać w takim razie na noc. Dostaje o 21, czasem o 22.30 budzi się jeszcze raz i później ok 1.30, 3.30, 5.30 i 7. Masakra z tym wstawaniem. Jutro już będę mieć podgrzewacz do butelek i spróbuję mu wodę w nocy przemycić zamiast mleka, może się oduczy wstawania.

[ Dodano: 2008-09-01, 14:08 ]
asika82 śliczne zdjęcie w podpisie.

rogaliza to pierwsze krzesełko do karmienia jest moim zdaniem fajniejsze.

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

01 wrz 2008, 14:47

heja
dziewczyny jestem przerazona 4 klasa :ico_olaboga: nowa wychowawczyni do najsympatyczniejszych chyba nie nalezy,jakos chlodno sie odnosila i do dzieci i do rodzicow :ico_zly: szkoda ze pani z poczatkowego nauczania nie moze byc do 6 klasy.
do tego zab mnie boli jak cholerka :ico_zly: dzis w nocy kacperek ładnie spał a ja wstawalam po tabletki przeciwbolowe :ico_zly: ogolnie dzien do bani :ico_zly:
rogaliza pisze:Ktore krzeselko lepsze?
mi sie to drugie wydaje bardziej praktyczne a ładniejsze to pierwsze :-) cięzki wybor :ico_olaboga:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

01 wrz 2008, 15:16

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 13:21 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość