Awatar użytkownika
JPo
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 716
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:04

06 sie 2007, 19:30

Jak wejdziesz w tę optymalizację GIF to musisz na pierwszej zakładce (Przezroczystość) zaznaczyć to na samym dole czyli "obszary psujące do tego koloru" i ja tam mam biały kolor i tolerancją ustawiam siłę przekształcenia bieli w przezroczystość...

[ Dodano: Pon 06 Sie, 2007 23:38 ]
zrobiłam te sznureczki których nie można ściągnąć... :D
inspiracja wg tego zestawu

Obrazek

oczywiście zapraszam na bloga

[ Dodano: Pon 06 Sie, 2007 23:39 ]
i taki prosty, prawie pusty skrapek... i taki różowy aż oczy bolą :mrgreen:

tradycyjnie wszystko zrobiłam sama, czcionki: Goudy Stout, Bambino...

Obrazek

edi
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1885
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:51

07 sie 2007, 07:59

pomocy dalej mi nie wychodzi.juz próbowałam na wszytskie sposoby.jak robiłam w gimpie szło wszystko ok a tu dalej czarne tło.prosze podaj mi moze wszystkie dane co ile ma byc.ja gdzies m,usze miec ustwione cos nie tak.
acha podałas mi ta opcje dla gifa ze
"obszary psujące do tego koloru" i ja tam mam biały kolor i tolerancją ustawiam siłę przekształcenia bieli w przezroczystość...

a u mnie tolerancja ma byc okreslona w liczbie.ustawione mam na 1.

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

07 sie 2007, 08:32

Witam w przerwie miedzy zabawami z Wiki stworzylam cos takiego.
tlo-wlasne dodatki z internetu i corela.
Obrazek

Awatar użytkownika
fufi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1015
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:38

07 sie 2007, 10:36

szkrab, bardzo ładne to zdjęcie... :-D

Jpo twój skrapek jest NAPRAWDĘ rózowy, ale przy okazji bardzo słodki i śliczny.

Witaj Osita ja tez narzekam na brak czasu, zaglądam przewaznie a zdjec nie mam kiedy zrobic. Teraz w tych krajach sródziemnomorskich najwiekszy szał, a dopiero zaczął sie miesiąc urlopowy............................ U nas podczas weekendu nie mozna nad morzem szpilki wcisnac, w sklepach pustki, nie ma mowy o zaparkowaniu samochodu gdzies w miscie, poprostu masakra- tyle ludzi.

Awatar użytkownika
JPo
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 716
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:04

07 sie 2007, 10:43

edi pisze:pomocy dalej mi nie wychodzi.juz próbowałam na wszytskie sposoby.jak robiłam w gimpie szło wszystko ok a tu dalej czarne tło.prosze podaj mi moze wszystkie dane co ile ma byc.ja gdzies m,usze miec ustwione cos nie tak.
acha podałas mi ta opcje dla gifa ze
"obszary psujące do tego koloru" i ja tam mam biały kolor i tolerancją ustawiam siłę przekształcenia bieli w przezroczystość...

a u mnie tolerancja ma byc okreslona w liczbie.ustawione mam na 1.


zapisując w .png masz zachowaną przezroczystość...
fotosik też taką przezroczystość zachowuje, bo ja w tym Twoim przykładzie nie widzę czarnego tła...
to InternetExplorer nie potrafi sobie poradzić z wyświetlaniem poprawnie plików png... ja w Firefoxie nie widzę czarnego tła...

zapisując pracę w gif dużo traci się na jakości bo gif ogranicza liczbę kolorów do 256...
no i przy takim zapisywaniu straci się kolor, który jest wybrany w okienku (w tym przypadku biały, ale można go zmienić na inny - taki który nie występuje na obrazku)...
Trudno mi podać ustawienia, bo one są inne dla każdego obrazka... ja ustawiam te parametry patrząc na podgląd i wybierając najlepszy wygląd... - robię to zarówno na pierwszej jak i drugiej zakładce (Przezroczystość i Częściowa przezroczystość)

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 11:21 ]
napisałam instrukcję na takie literki przeplecione sznurkiem jak w ostatnim moim skrapku...

Obrazek

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

07 sie 2007, 14:40

witam!
Obserwuję Was od dawna i jestem pełna podziwu, super zdjęcia robicie, moje chylę czoła :ico_sorki: brawa dla wszystkich :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Tez bardzo bym chciała się nauczyć robić takie, marzy mi się odlotowy album zdjęciowy dla mojej Waneski, tyle ze jestem tak zielona i chyba tępa, bo nic nie rozumiem z terminologii :ico_placzek:

Czego potrzebuję zeby móc wykonywać takie prace?
Przyznam się ze keidyś próbowałam i ściągnęłam Corel Paint.... darmową wersję, ale załkiem nie miałam potem czasu by coś zrobić i 30 dni juz minęły :ico_placzek:
Musze chyba wykupić produkt, co?

JPo chcąc korzystać z twoich scrapków zapewne trzeba mieć program PSP??

Będę bardzo dźwięczna jezeli mnie popilotujecie do zdjęciowego sukcesu :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

07 sie 2007, 14:48

Witam ja korzystajac JPO z twoich instukcji stworzylam cos takiego zszyfki dorobie kiedys jak bede miec odrobinke czasu :-)
Obrazek

[ Dodano: 2007-08-07, 14:50 ]
Alineczq najlepiej wejdz na blog JPO tam jest wszystko .Ona jest poprostu wielka i najlepsza w te klocki :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

07 sie 2007, 16:58

witam
widze kilka nowych osób , witam wszystkich bardzo serdecznie
dziewczynki jeszcze troszke musze sie pomeczyc z brakiem netu ,ale juz renegocjuje umowe z tpsa , niestety ale musze wrucic do nich , jak znajde troszke wiecej czasu to wam opisze wszystko

prace codne
szkrab, widze ze sie rozwijasz brawo :ico_brawa_01:
JPo, twoje prace zawsze mnie zachwycaja :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
fufi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1015
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:38

07 sie 2007, 17:14

szkrab, super Ci wyszło.

Alineczq, musisz sciagnąc sobie ten program,bo bez niego ani rusz. Tylko nie wiem czy jak juz raz miałas to Ci sie uda. Moze spróbuj z innego zródła niz wtedy. jak juz program bedziesz miała poprowadzimy Cie przez resztę. Witamy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

07 sie 2007, 17:45

odswiezylam troche swoje umiejetnosci i niestety, malo co pamietam :ico_noniewiem: Nie wiem, wszystko juz na czuja robie, nie pamietam co skad i dlaczego :ico_puknij:
[center]Obrazek[/center]

zmienilam bo dopiero na duzym powiekszeniu zobaczylam, ze zapomnialo mi sie usunac szumy :ico_puknij: Rany, co za skleroza...

JPo dzieki :-D Oczywiscie podgladalam twoje kaczki w Skalnym Miescie... Ja naprawde juz nic nie pamietam :ico_chory:
Ostatnio zmieniony 07 sie 2007, 18:10 przez osita, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość