Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 wrz 2009, 12:08

Hej

U nas pogoda w kratke to slonce to deszcz. Ogolenie juz caly sierpnien zimny, ale to nie wyklucza ze puchne :ico_noniewiem:
Wlasnie robie rosolek i pyzy z miesem, narazie chwila przerwy na mode na sukces na norweskiej tv, bo duzo do przodu od naszej :ico_oczko:

Wiecie co, ja mysle ze nie ma nie zazdrosnych dzieci o rodzenstwo, sa poprostu bardziej okazujacy zazdros i mniej. Moj Milan to do tych bardziej nalezal, na prawde strasznie bylo. Zobaczymy jak teraz bedzie

Na pomoc meza w domu nie mam co narzekac, bo co wpoeim to zrobi, toc on facet nie domysli sie ze trzeba poodkurzac czy podlogi pomyc :ico_oczko:
Ale kuchnie sam sprzata :-)
A ja chyba jakas twarda jestem bo tam jakos nie kreca mnie przytulania, dla mnie wystraczy ze jest blisko. A czulosci to mam nadmiar od dzieci :ico_haha_01:

mikusia1, moj Milan tez nie za ciekawie zostaje w przedszkolu, ale wiem ze mu sie podoba, choc za kazdym razem gdy sie go zostawia to placze, w sumie to dla mnie normalna reakcja, bo jak maz idzie do pracy czy ja wychodze to tez placze, moze ztego wyrosnie. choc dzis pierwszy raz jak Milan pomachal w przedszkolu dla taty papa, a juz miesiac chodzi. Bedzie dobrze , najgorzej to chyba te poczatki

matikasia, ale ty juz widze pelna wyprawke prawie masz :ico_brawa_01: , ja wczoraj sobie zamowilam darmowy zestaw taka wyprawke dla maluszka i trzeba odebrac w aptece a nikomu nie chce sie ruszyc.

kilolek, a ty bedziesz z dwojka maluszkow w domu ??? Czy Kube chcesz dac do przedszkola?

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

02 wrz 2009, 12:31

U nas znowu cały sierpień upalny i już mi się go odechciewa. Jeszcze nigdy nie czekałam tak na jesień:) zresztą jak by nie było człowiekowi nigdy nie dogodzisz:)

Co do mężów jeszcze to fakt, że trzeba im wszystko pokazać. A jak mi się już nudzi i czekanie i pokazywanie to potem on mówi mogłaś powiedzieć;) i bądź tu mądry:)

Tak ja już mam wszystko kupione. Chyba oprócz pampersów, wyparzacza do butelek i piżam do karmienia, ale to już za tymi piżamami muszę pochodzić po mieście bo na allegro nie mogę dojść do ładu z tymi rozmiarami.

Mati stwierdził, że idziemy się bawić do domu, więc ugotowałam kompocik z gruszek, sobie brokułka by żelazo podnieść i chyba wywalę tą stertę jego ubrań i zrobię porządek. A mały się bawi w sklep i co chwila woła na zakupy:)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 wrz 2009, 13:22

A miałam jeszcze zrobić porządek w ubrankach Mateuszka i poodrzucać te nienadające się na jesień, ale to już chyba jutro.
ja to zrobilam kilka dni temu i przeżyłam szok z którego nie mogę wyjśc do tej pory. Kuba wyrósł praktycznie ze wszystkiego. Została jedna para spdni, kilka blzeczek i kurtka całe szczęście (dobrze,z e kupiłam sporo za duża na wiosnę i podwijałam rękawy). Najjgorzej z butami. Trzeba kupić tenisówki, pólbuty, kaloszki, a później jeszcze zimowe :ico_olaboga: a te dziecięce buciki dużo droższe od tych dla dorosłych

[ Dodano: 2009-09-02, 13:23 ]
Także myślę, że jak będziemy swoje pociechy tak angażować do roli starszego rodzeństwa, to obejdzie się bez większych scen zazdrości;) i aby nie powróciły pampersy i picie mleka z butelki:)
butla, jak butla ja to się o cyca boję, ze będzie chciał z zazdrości :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-09-02, 13:28 ]
kilolek, a ty bedziesz z dwojka maluszkow w domu ??? Czy Kube chcesz dac do przedszkola?
w domu. Na przedszkole za mały. A u nas nie ma żłobka. Z rresztą i tak by mu nie przyługiwało miejsce skoro nie pracuję. U nas masakra z miejscem w przedszkolu. W tym roku w mieście z powodu braku miejsc do przedszkoli nie dostało się 200 dzieci i to tylko tych które miały prawo się ubiegac o miejsce w przedszkolu, bo jak któryś rodzic nie pracuje to wogóle nie przyjmują karty zgłoszeniowej.

[ Dodano: 2009-09-02, 13:29 ]
A co do zakupów to ja już mam wszystko poza wózkiem :ico_noniewiem: mąz ma dostać w tym miesiącu (raczej pod koniec) jakąs ekstra kasę za zlecenie to wtedy kupimy bo ta to cienko niestety przędziemy

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

02 wrz 2009, 14:19

Ja za wszelką cenę się zawezmę by Mati już nie chciał butli, a cyca to wiadomo, że nie dostanie:)

Teraz się uśmiałam z niego. Leżałam sobie, a on wziął swojego laptopa. Włączył muzykę i położył koło brzuszka. Tak mu się spodobało, że dzidzia kopie, że doniósł cymbałki, grał i śpiewał:)

Teraz zjemy obiadek i pójdziemy na spacerek do wioski obok zapalić znicze teściowej.


Jednak zrobiłam te porządki i obyło się bez szoku. Kilka ubranek schowałam na przyszły rok. Kilka za małych. Kilka brzydkich wyrzuciłam. Zostało mi spodki na podwórko z 5 par na wyjście też tyle. Bluzek chyba ze 20. Niektóre starczą na 2 sezony. Mama mi trochę przywiozła z Niemiec, a resztę ja kupiłam. Chyba jest tego za dużo:) sweterki też mam i kurtki też. Adidaski są dwie pary, kapciuszki też, kaloszki jeszcze dobre. Muszę dokupić tylko kozaki w październiku i może kurtkę jedną zimową bo jeszcze nie mierzyłam z tamtego roku.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 wrz 2009, 14:34

ja tez zimówki jeszcze nie mierzyłam, a jest na strychu, nie chce mi sie teraz ściągąc.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 wrz 2009, 19:59

matikasia, ja nigdy nie uzywalam wypazacza do butelek, normalnie tylko mylam tak jak reszte naczyn, plynem i woda, w sumie nie wiem po co wypazanie butelei i wypazacze , :ico_noniewiem: bo moim chlopakom nic nie bylo

kilolek, to strasznie z tymi miejscami w przedszkolach, tu moe za zlobkow, sa poprostu przedszkola od 0-6 i dzieci podzielone na grupy 0-3 i 3-6, do tego na grupe 12 dzieci przypadaja 3 opiekunki, w grupie gdzie sa niemowlaki tych opiekunek jest tu wiecej.
Ale jak slysze ze normalnie nie ma miejsc w przedszkolach w poslce a jak sa to 2 panie na 30 dzieci , to szok, mogli by cos z tym zrobic. Bo czasem by sie chcialo by dziecko mialo wiekszy kontakt z rowiesnikiami niz siedziec w domu z mama bo nie pracuje i isc dopiero do szkoly.
Ja za wszelką cenę się zawezmę by Mati już nie chciał butli,
o co chodzi, bo nie zakumalam , ze Mati dalej pije z butli??

[ Dodano: 2009-09-02, 20:00 ]
Mi strasznie brzuch opadl do dolu do tego od kilku dni caly czas ciagnie mnie do dolu, jesli jutro sie obudze i bedzie to samo to pojde do lekarza nich mi gada co mi tu jest, bo juz sama nie wiem, niby 3 ciza, ale nigdy tak brzuch mi nie polecial do dolu i tak nie ciagal, nawet no spy nie pomagaja

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

02 wrz 2009, 20:08

siunia, to nie ma zartow, jutro lec zapytac gina tak dla pewnosci.
Mnie tez strasznie ciagnie w kroku w dol, nawet nogi dzwignac nie moge :ico_olaboga: :ico_olaboga: ale lekarz sprawdzil wszystko ok, wiec chyba taki moj urok

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

02 wrz 2009, 20:59

Ewka_82, ja dzisiaj poszlam odebrac Milana z przedszkola a to 2 min od domu i normlanie myslalam ze wymiekne, strasznie nogi mnie bolaly, bez sensu normalnie nie mialam tak nigdy

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

02 wrz 2009, 21:04

siunia, zmeczenie, ciezar juz robia swoje. A ty cfiagle na wysokich obrotach to organizm domaga sie odpoczynku

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

02 wrz 2009, 21:10

Ale jak slysze ze normalnie nie ma miejsc w przedszkolach w poslce a jak sa to 2 panie na 30 dzieci
2 panie to byłby luksus! Owszem niby są 2, ale jedna pracuje 8-12a druga 12-16 więc realnie jest jedna. To jest naprawdę masakra co się u nas dzieje w przedszkolach.

Siunia a może ci się opuścił już przed porodem? I dlatego czujesz dyskomfort?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość