julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 lut 2010, 20:59

Cześć Dziewczyny! Stawiam Wam dzisiaj za połóweczkę :ico_tort: , ale generalnie bardzoe nieciekawie mam.

Wczoraj strasznie mnie rozbolały zęby po lewej stronie i górne i dolne :ico_placzek: Nic nie mogłam zaradzić na ten ból - pomagało jedynie porzadne wyziębienie się, bo się obkurczają wówczas naczynia krwionośne i prawie pół nocy spacerowalismy z mężem na dworze, bo jak tylko wchodziliśmy do mieszkania i było trochę cieplej, zwijałam sie z bólu i wyłam :ico_placzek: . Lekarz powiedział, ze z przeciwbólowych mogę brać tylko Paracetamol, ale on mi nic nie pomagał.
Dzisiaj byłam u dentystki, zgromadziło się nade mną ich ze 4 i nic nie mogły zrozumieć. Wszystkie zęby ok, żadnego ubytku nie ma, żaden nie reagował na stukanie. No i niestety jedynym rozwiązaniem było zrobienie zdjecia rentgenowskiego całej szczęki :ico_olaboga: :ico_placzek: :ico_szoking: . Na początku nie zgadzałam sie, bo bałam się o Maluszka, ale innego rozwiązania nie było, więc zadzwoniłam do ginka i powiedział mi, że moge zrobić. Dodatkowo lekarka założyła mi na brzuch 2 fartuchy ochronne zamiast jednego. Potem sie okazało, że jakoś podejrzanie wyglada górna szóstka. Postanowili zatem zrobić eksperyment i ją znieczulic aby zobaczyc czy ból całej szczęki minie no i minął, ale nie na długo, bo oczywiscie dostałam małą dawkę znieczulenia ze względu na ciążę, a leczenie kanałowe musialam znosić prawie na żywca :ico_olaboga: . Narazie założyli mi trutkę na nerwa. Zobaczymy co sie będzie działo. Zęby bola nadal, choć już nie tak intensywnie jak wczoraj. Mam nadzieję, że to po ingerencji i ze to minie :ico_sorki: Uczucie okropne. Pani w aptece zaleciła mi jakąc maść do miejscowego smarowania dziąseł Dentinox N - to dla maluchów, którym zaczynają rosnać ząbki na bazie lidokainy, ale na ulotce napisane że nie zaleca sie w ciązy ze względu na brak badań. Już sama nie wiem co mam robić... Od smarowania nią moze i się powstrzymam, ale powiem szczezre, że pomimo pozwolenia mojego gina nadal strasznie sie martwię czy Maluszkowi nic nie zaszkodzi ten rentgen :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 lut 2010, 21:34

Julchik, musi być wszystko dobrze!! Nie martw się na zapas!! Na pewno infekcja w zębie mogłaby być równie ryzykowna dla malucha!
Biedna, współczuję tego kanałowego!!!


Dziewczyny, Emilly, Tibby, piszcie, piszcie!!!

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

04 lut 2010, 22:16

julchik22, ja mysle tak samo jak Martalka, gorsze dla malucha bylaby infekcja jeszcze troche i musialabys miec podany antybiotyk
ja w ciazy z Iga mialam wyrywana 8 na znieczuleniu i szte sciegna reki na slinym znieczuleniu calej reki i wszystko jest ok :-) wiec lekkim znieczuleniem zeba ja bym sie wogole nie przejmowala :ico_haha_02:
Iga dzis spala w dzien tylko godzine i szlala z kumplem pol dnia wiec po 7 juz lula w lozeczku a ja mam wiecej czasu dla siebie :ico_brawa_01:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

05 lut 2010, 10:53

Cześć Skarby! Dziś już lepiej - zęby nie bolą :ico_sorki: Oby faktycznie cały problem się skończył na tej nieszczesnej szóstce.
Martalka, mmarta, macie rację - pewnie infekcja mogłaby być gorsza.
mmarta, ja się nie martwiłam znieczuleniem, bo dostałam bardzo słabą dawkę - martwił mnie ten nieszczęsny Rentgen :ico_noniewiem:
Wczoraj wieczorem pogrzebałam trochę w necie na temat rtg w ciąży - niby nie powinno zaszkodzić Maluszkowi. A po drodze gdzieś natrafiłam na wypowiedź pewnej młodej mamy, której maluszek ma jakieś łysienie czy łuszczycę już nie pamietam, a lekarze stwiedzili ze to przez stres w ciąży :ico_szoking: Aż się boję - owszem mamy w tym życiu dużo sytuacji stresujących z którymi jakoś musimy sobie radzic, ale ja szczerze mówiąc myślę w tym momencie o tych straszliwych egzaminach, co przede mną - im towarzyszy ogromny stres i nie sądzę żebym umiała nad nim zapanować. Czasami mam sama do siebei pretensję, że może powinniśmy byli poczekać planowanie ciąży. Tak bardzo bym nie chciała jakkolwiek zaszkodzić Maleństwu :ico_placzek: . Myślicie, że za bardzo się nakręcam?

katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

05 lut 2010, 10:54

Stawiam torcik za 21 tc :ico_tort:

Tibby super ze dzidzia zdrowa

Juchlik - Nic sie nie martw z dzidzia wszystko bedzie dobrze

niechce krakac ale mnie chyba tez czeka wizyta u dentysty mialam jakis rok temu robiony zab i teraz sie odzywa nieboli mnie tyle zab co dziaslo , szczenka nie jest to bol nie dowytrzymania tak jak twoj wiec narazie zwlekam z wizyta u dent. ale zobaczymy co to z tego sie wylkuje

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

05 lut 2010, 11:19

Katinka, za Twój 21tc :ico_brawa_01:

A tak odnośnie tygodni ciąży i paseczków, to muszę swój zmodyfikować. Otóż jest ustawiony wg kalkulatora z sieci. termin wyliczył mi na 17tego czerwca. A z OM i z USG wychodzi dokładnie na 15go. Więc zmienię w wolnej chwili.

julchik, jedyne co mogę radzić to poznać i nauczyć się stosować techniki uspokajające/relaksacyjne... A resztą się nie przejmuj. Teoretycznie jest TYLE czynników wpływających na dziecko w brzuchu mamy, że musiałybyśmy się zamknąć w szczelnych pokojach z filtrowanym powietrzem, monitoringiem naszego ciśnienia i jeść tylko eko potrawy z odległej czystej ekologicznie głuszy, nie używać kosmetyków, leków, vit A, nie jeść marchewki, żeby nie przedawkować wit A (proszę się nie śmiać, ale ja dlatego w ciąży z Bartkiem przestałam pić Kubusie :ico_haha_01: i przestałam używać używać kremu z vit A :ico_puknij: ).
Generalnie, spróbuj wczuć się w swoje ciało. Ono Ci powie (np. brzuch stwardnieje- wtedy wiesz, że czas na 10 oddechów :ico_oczko: pyszną herbatkę i kilka minut przerwy na kanapie) Itd.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

05 lut 2010, 11:21

katinka, brawa za 21.tydzień!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Martalka, dla ciebie również za 21!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

julchik22, współczuję zęba... :-/ fajnie, że już jest lepiej. Nie zamartwiaj się na zapas. Ja też byłam w ciąży broniąc pracę i jakoś stres nie zaszkodził Tobiemu.

same oczka u was się sypią dziś. ;-) ;-) ;-)

my stawiamy torcik :ico_tort: i kawusię :ico_kawa: za 31.tydzień!!!!

i ja tam będę z wami pisać, bo tu u was super sympatycznie na wąteczku jest.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

05 lut 2010, 11:32

Dziękuję Tibby :ico_sorki: :) Właśnie zmieniłam suwaczek. Ale coś mi nie gra i tak..

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

05 lut 2010, 11:35

Ale coś mi nie gra i tak..
a to dlaczego?

Awatar użytkownika
emilly1975
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2228
Rejestracja: 11 sty 2009, 11:13

05 lut 2010, 11:45

Julchik22 wiem,że to slabe pocieszenie,ale również miałam prześwietlenie zęba w pierwszej ciąży. Mój syn ma się dobrze :ico_oczko: . Gorsze były chyba zastrzyki na korzonki -nie wiedziałam o swoim stanie i całą ciążę miałam stesss :ico_olaboga:
katinka, brawa za 21.tydzień!!!!!!
Martalka, dla ciebie również za 21!!!!!!!
:ico_zdrowko: za Wasz 21 tydzień :-)

Ja stawiam za skończone 16 tygodni :ico_kawa: :ico_kawusia: :564: :ico_zdrowko: i co kto woli :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość