Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

11 cze 2007, 19:49

Skurcze były nieregularne... Zupełnie inne od tych "okresowych". kasia1983, masz rację. Nie ma sensu panikowac ale troche sie wystraszyłam. :ico_wstydzioch:

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

11 cze 2007, 20:15

Ja też się zazynam powoli obawiać porodu... Tym bardziej, że cały czas nie wiem, jak bedzie. Ostatnio byliśmy zwiedzać porodówkę i doiedziałam się, że w naszym pieknym mieście brakuje anastezjiologów (na połozniczym w szpitalu gdzie chcem rodzić jest tylko jeden na dyżuże) i w związku z tym nie robią znieczuleń zewnątrzoponowych. :ico_puknij: A zzo to moja jedyna sznsa na poród naturalny. I teraz się muszę zastanowić nad wynajęciem anastezjioiloga prawatnie. Nie wiem jeszcze, czy to w ogóle mozliwe. Puki co w piatek idziemy do okulist, zobaczymy co powie. Kocham ten kraj. :ico_olaboga:
Ale Wisienko, przeżyjemy. To dość banalne stwierdzenie, ale nie my pierwsze i nie ostatnie będziemy rodzić. W szkole rodzenia położe mówią, że zwykle nie jest tak strasznie, jak kobietki sobie wyobrażają (na podstawie opowieści etc)
Mimo wszystko też mam stracha... a z drugiej strony nie mogę się doczekać :-D

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

11 cze 2007, 22:08

Czesc Dziewczyny :-D !
Ale straszny dzien!Nioc mi sie dzis nie udalo :ico_placzek: !Komp znowu padl, praca moja razem z nim, na szcescie mialam zapisane na ipodzie, ale on tez jakims dziwnym trafem sie popsul :ico_olaboga: !Juz myslalm ze sie nie obronie,ale przypomnialam sobie ze moja promotorka ma moja prace w kompie jak sprawdzala mi plagiat i uffff....obronie sie :ico_oczko: !Witaj Marto 27 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Co do imienia to my uwazamy ze to jest nasz przywilej jako rodzicow -nadanie imienia naszemu dziecku i tutaj twardo twierdze ze nikt nie ma prawa sie wtracac, tzn wyrazic opinie zawsze moze ale to my zdecydujemy ostatecznie!!!Tez mielismy przeboje z rodzicami, ale twardo twierdzimy ze bedzie tak jak powiedzielismy i nic ani nikt tego nie zmieni :ico_oczko: !!!
Ja porodu sie nie bije juz.Za to boje sie tego jak juz urodze i czy nie bede miala deprechy, dlatego duzo czytam o tym i robie sobie samam terapie wzmacniajaca i chroniaca przed depresja!Teraz jestem na etapie poszukiwan technik oddechowych przydastnych do porodu, ale nie chodzi mi o oddychanie przeponowe tylko techniki relaksacyjne, zmniejszajace bol.Znacie jakies???Moja Ciocia mi goraco poleca bo lagodzi bol i skraca porod....
Wisienko czekam z utesknieniem na zdjecia lozeczka i wszystkich gadzetow :ico_brawa_01:
Kasiu1983 ciesze sie ze wyjazd sie udal :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Mala myszo mam nadzieje ze rozwiarzesz problem z anestozjologiem :ico_brawa_01:
Kasiu 3 super ze tesciowa masz juz z glowy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
No to dobranoc ciezarowki!!!

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

11 cze 2007, 23:01

witam :-D ja nad morze jednak sie boje mam troche tych kilosow bo jestem z Jeleniej Góry a jazda samochodem zwlaszcza z moim mezem jest koszmarem a i to tez moze troche szkoda kasy bo to za wysoka ciaza zeby poszalec a jechac jak emeryt... nie wiem jak wy ale ja zrobilam sie strasznie nieporadna generalnie to mam problem z podniesieniem sie z łóżka
podniesieniem czegos z podlogi a ta pogoda mnie wykancza nogi pala ogniem a sandalki cisna KOSZMAR :ico_placzek: ja mam inne pytanie jak tam wasze pożycie u mnie totalna abstynecja ale moze nalezalo by jeszcze skożystac bo po porodzie to tez nie bedzie rozowo :ico_wstydzioch: co do porodu wiem ze jakos wszystkie to przezyly to ja tez ale i tak zaczynam panikowac i ta niewiedza ...

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

11 cze 2007, 23:36

Witajcie, już późno więc ja tylko na chwilkę....

Anita czasem ta niewiedza jest lepsza, ja to znowu boję się porodu już od jakiegoś czasu (ale czekam na niego już z niecierpliwością :-D ), teraz jak wiem jak to wygląda w rzeczywistości to te opisy innych rodzących trafiają do mnie dużo bardziej.... i czasem jak się mocno zaczynam zastanawiać to mnie to strasznie przeraża brrrr....

mnie osobiście świadomość zabija :ico_olaboga: , ale przeżyłam poród i nie mam najgorszych wspomnień, da się przeżyć ale jak myślę co by było gdyby to.... drżę.....

Kasia1983 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: śliczne zdjęcia, super że się zdecydowałaś, warto było prawda??? a byłaś na początku taka na NIE :ico_nienie: - ciąża to nie choroba i warto pomyśleć jeszcze o sobie :-D

Wisienka no teraz jak będziesz patrzyła na wszystkie rzeczy dla Kacperka, to w ogóle poród będzie Ci się śnił :-D - :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

12 cze 2007, 00:18

A mi panika juz troche przeszła, ale niepokój pozostał. Nie chodze do szkoły rodzenia, wiec poczytam sobie troche na ten temat, zeby nie byc taka nieświadomą... :ico_wstydzioch:
79anita pisze:zrobilam sie strasznie nieporadna generalnie to mam problem z podniesieniem sie z łóżka

Skąd ja to znam? Brzuch ogromny jak u wieloryba, cięzko, nieporęcznie... Jedynie pocieszenie, ze jeszcze tylko kilka tygodni. :ico_haha_01:
Aga78 pisze:Wisienka no teraz jak będziesz patrzyła na wszystkie rzeczy dla Kacperka, to w ogóle poród będzie Ci się śnił

Oj tak... :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-06-12, 00:20 ]
A mam jeszcze takie pytanko: czy Wy tez zaczynacie podsypiac sobie troche po południu? Bo nie wiem czy to wina pogody, cisnienia czy ciąży, że godzina 16 na zegarze i oczka same mi sie kleją... :ico_noniewiem:

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

12 cze 2007, 08:49

wisienko, ja od dawna przysypiam w ciągu dnia. Teraz, przy upałach tym bardziej. Tak chociaż na 15 minut. I też jestem ociężała jak mamut. Lepię w przedpokoju płaskorzeźbę na ścianie, normalnie zrobiłabym to w ciągu dwóch dni, a teraz wyciapkam kubełek gipsu i duszę jakbym tonę węgla przerzuciła. To są te uroki :-D
W temacie pożycia Anitko, to my od dawna mamy celbat.... bo ja jakoś nie mam ochoty. Jakoś sobie inaczej radzimy :ico_wstydzioch:

agasco
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:12

12 cze 2007, 08:58

witajcie :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:
ja po 2 tygodniowym leżakowaniu byłam wreszcie na zakupach dla mojego maleństwa ,jeszcze tylko kilka rzeczy nam brakuje ,oczywiście wyprawke dla siebie do szpitala też zkompletowałam :ico_brawa_01: dziś zaczął sie 31 tydzień ,a mój starszy syn urodził się w 36 tygodniu więc nie wiem co mnie czeka :ico_szoking:
pozdrawiam :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
Obrazek
Obrazek

beata84
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 114
Rejestracja: 12 mar 2007, 00:37

12 cze 2007, 11:14

czesc dziewczyny. przepraszam,ze tak dlugo u was nie bylam. mam nadzieje,ze mi wybaczycie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
nie mialam dostepu do internetu,a jak juz mialam to nia maialam sily nic napisac. ciagle jeszcze chodze do pracy i jestem strasznie zmeczona na koniec dnia.
dzisiaj wzielam sobie wolne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
bede teraz czesciej sie pokazywala. obiecuje :ico_sorki: :ico_sorki:
pozdrawiam was wszystkie :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2007-06-12, 11:29 ]
Obrazek

[ Dodano: 2007-06-12, 11:32 ]
a to ja i tatus naszego malenstwa. troszke mi sie przytylo. 16 kg. :ico_olaboga: :ico_szoking: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

12 cze 2007, 13:00

Hej dziewczynki!!! :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka:
beata84, strasznie dawno Cie nie było. :ico_szoking: Fajnie, ze w koncu do nas wpadłas. A dlaczego Ty jeszcze pracujesz? Powinnas teraz odpoczywac...

agasco, super, ze masz juz prawie wszystko. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

mala-mysz, Ty to musisz byc zdolniacha. Płaskorzeźba na ścianie to brzmi dla mnie jak ufo. Zazdroszczę Ci takiego talentu... :ico_wstydzioch:

A co do sexiku.. to u nas ostatnio susza. Mój R uwaza, że zrobiłby krzywde swojemu synkowi. Głupol jeden, ale przeciez zmuszac go nie bede... :ico_zly:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość