Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

18 maja 2009, 23:04

poradzic z urodzeniem a oni powyzej 4 kg sugeruja cc
Tak powyzej 4kg to cesarka, ale nie martw sie za wczesnie, bo waga z USG potrafi sie mylic o bardzo duzo. Tak mi lekarka powiedziala, ze czasami lekarze decyduja cesarki a okazuje sie, ze dziecko jest o wile mniejsze niz USG pokazalo.
Ja ostatnio sie pytalam ile ma cm ten moj brzuszek, no to ja mam 36cm. Tez sadze, ze moje dziecko bedzie duze, wogole czuje ze ma ciasno bardzo sie wyciaga i martwi mnie to, ze nie rusza sie tak duzo jak kiedys (miesiac temu czy dwa). Tez zauwazylyscie ta roznice?

wychodzi ze to poczatek 38 tygodnia
Chyba szybciutko sie dziewczynka rozwija, no ale jak lekarka wyczuwa nisko glowke to moze jdnak przyjdzie Zuzanka na poczatku czerwca :ico_oczko:
A i to moje kłucie w srodku to po prostu zaczynajace sie skurcze
Ja pamietam te klucia w mojej pierwszej ciazy, zaczely mi sie miesiac przed porodem. Czulam, ze poprostu dziecko sie pcha do wyjscia. Teraz tego narazie nie odczuwam. Czasami bardzo mi jezdzi po pecherzu, az odczuwam taki dziwny bol.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 maja 2009, 23:25

bo waga z USG potrafi sie mylic o bardzo duzo. Tak mi lekarka powiedziala, ze czasami lekarze decyduja cesarki a okazuje sie, ze dziecko jest o wile mniejsze niz USG pokazalo.
to prawda :ico_sorki: choc lekarka mowila ze granica bledu to ok 10 % :ico_noniewiem:
martwi mnie to, ze nie rusza sie tak duzo jak kiedys (miesiac temu czy dwa). Tez zauwazylyscie ta roznice?
ja czuje roznice ale na odwrot zupełnie, Zuzia rusza sie cały dzien chyba nigdy nie spi albo spi ale wierci sie jakby robaki miała :ico_olaboga: czesto boli bo miejsca ma mało a wyciaga sie jak tylko moze :ico_noniewiem:
Czulam, ze poprostu dziecko sie pcha do wyjscia. Teraz tego narazie nie odczuwam.
no wlasnie ja tez mam takie wrazenie jakby wychodziła, moj maz sie smieje ze mnie bo ja staje w miejscu i zaciskam nogi jak mnie zaboli :ico_puknij:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

19 maja 2009, 00:28

Moj Oliwierek to strasznie sie wypycha. Wydaje mi sie,ze wogole sie nie miesci juz w moim brzuchu, a z dnia na dzien coraz wiekszy :ico_szoking: przynajmniej takie wrazenie odnosze. Wy przynajmniej macie jakies pojecie ile waza wasze malenstwa. Ja bladego pojecia nie mam, bo ostatnie usg mialam robione 15 stycznia.
Tez slyszalam,ze czesto usg podaje bledna wage, kobiety w ciazy sie tylko niepotrzebnie martwia. W kazdym badz razie ramonka musisz sie uzbroic w cierpliwosc do 1 czerwca i zobaczymy co bedzie dalej :ico_oczko:

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

19 maja 2009, 01:53

Ja bladego pojecia nie mam, bo ostatnie usg mialam robione 15 stycznia.
No ja ostatnie USG mialam tez dawno, ale tylko przypuszczam ze bedzie duze, bo pierwsze dziecko mialam duze.

Ostatnio juz mnie wkurzaja uwagi co niektorych kolezanek, ze mam duzy brzuch, troche mam juz dosyc tego sluchania, ze jakas tam kolezanka nie miala takiego duzego brzucha jak ja mam. Pewni ludzie chyba nie rozumieja, zeby sie zamknac w odpowiednim momencie i nie mowic takich rzeczy kobiecie w ciazy. Przeciez nie kazda dziewczyna ma taki sam brzuch i nosi ciaze inaczej, ja jestem niska i waska w biodrach, doslownie caly brzuszek mam na wierzchu. Ale jak tak patrze na brzuszki dziewczyn na forum to wcale nie sadze, ze jestem taka ogromna. Moze duzy jest, ale przeciez to nie jest moja wina, on nie jest duzy z obzarstwa. Ale mowie Wam dziewczyny, mam troche tego dosyc.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

19 maja 2009, 09:15

To prawda usg czasem się myli przy wadze dzidzi, w dzień porodu robili mi usg i niby mała miała ważyć 3300g a urodziła się 2740 wiec pomylili się o 600g to dużo jak na mój gust.

Ja czuje ruchy dość rzadko aktywne kopniaki zaczynają się wieczorkiem jak chce sobie odpocząć :ico_haha_01:

<Mam pytanko :ico_wstydzioch: przytulacie się jeszcze z swoimi partnerami.

Wczoraj kuzyn przywiózł mi ubranka i wanienkę. Czekam tez na kuriera z paczka wiec wyprawka gotowa. Teraz tylko pranie, prasowanie i czekamy na dzidziusia. U mnie od rana pada, wiec pranie mogę powiesić tylko w łazience :ico_zly:

:ico_zly: :ico_zly:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 maja 2009, 10:12

Moze duzy jest, ale przeciez to nie jest moja wina, on nie jest duzy z obzarstwa.
kochana nie przejmuj sie tym gadaniem głupim, ja idac ulica mam wrazenie ze wszyscy sie na mnie gapią i tez mnie to wkurza :ico_zly:
To Twoj brzuszek i jest najpiekniejszy na swiecie a cała reszta niech sie w D**** pocałuje :ico_oczko:
niby mała miała ważyć 3300g a urodziła się 2740 wiec pomylili się o 600g to dużo jak na mój gust.
to strasznie duzo, z reguły USG sie myli, chyba bardzo zadko zdarza sie dziecko urodzone w takiej samej wadze, z tym ze srednio powinno byc to ok 350g w jedna strone. Im nowsze USG tym niby mniejsza granica błedu, ale tak jak pisałam lekarka mowila mi ze zawsze te 10 % trzeba liczyc.
przytulacie się jeszcze z swoimi partnerami.
ja tak choc teraz rzadko bo tylko w weekendy, w sumie szyjka zamknieta, no chyba ze sie rozmiekczyła od tego :ico_noniewiem:
U nas na szkole połozne mowily zeby pare tyg przed porodem tego nie robic ale to juz chyba indywidualna decyzja kazdego :ico_oczko:
Teraz tylko pranie, prasowanie i czekamy na dzidziusia. U mnie od rana pada, wiec pranie mogę powiesić tylko w łazience
ja pralam i prasowałam cały tydzien i nameczylam sie troche przy tym :ico_olaboga: dobrze ze juz wszystko masz gotowe :ico_sorki:

U nas dzis sliczna pogoda :ico_brawa_01:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

19 maja 2009, 10:51

myszka_f napisał/a:
przytulacie się jeszcze z swoimi partnerami.

ja tak choc teraz rzadko bo tylko w weekendy, w sumie szyjka zamknieta, no chyba ze sie rozmiekczyła od tego
U nas na szkole połozne mowily zeby pare tyg przed porodem tego nie robic ale to juz chyba indywidualna decyzja kazdego
podobno jeśli nie ma przeciwskazan to mozna do samego końca ja ostatnio po dostałam skurcze ale sie mąż przestraszył
ziolo007, często Cie boli brzuch w nocy? silny jest ten ból? bo mnie strasznie boli aż spać nie moge i jest to ciągły ból a do tego od czasu do czasu skurcz tej nocy mąż chciał mnie na pogotowie zawiesc ale co mi tam pomoga wezma mnie na oddział i beda dawali kroplowki rozkurczowe. do poniedziałku jakoś wytrzymam do wizyty u lekarza

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 maja 2009, 11:32

co mi tam pomoga wezma mnie na oddział i beda dawali kroplowki rozkurczowe
watpie zeby w skonczonym 38 tyg dawali rozkurczowe kropolowki :ico_noniewiem:
pewnie zbadaliby cie i gdyby nic sie nie działo to wysłali by do domu :ico_noniewiem:
Juz niedługo i sie rozkreci :ico_sorki:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

19 maja 2009, 12:48

Ilka79 napisał/a:
Moze duzy jest, ale przeciez to nie jest moja wina, on nie jest duzy z obzarstwa.
kochana nie przejmuj sie tym gadaniem głupim, ja idac ulica mam wrazenie ze wszyscy sie na mnie gapią i tez mnie to wkurza :ico_zly:
To Twoj brzuszek i jest najpiekniejszy na swiecie a cała reszta niech sie w D**** pocałuje :ico_oczko:
Jeszce bardziej pokazywać brzuszki niech zazdroszczą :ico_haha_01: . Wielkośc brzuszka to indywidualna sprawa przy każdej ciąży jak chodziłam z Dominiką to do 9 miesiąca miałam mały brzuszek a teraz mnie wybiło :ico_haha_01:

Przytulanie no właśnie dzisiaj rano próbowaliśmy i jakoś nam nie wyszło chyba się już wstrzymamy do końca połogu. Miałam wrażenie że jest za dużo miejsca, albo jest tak miękko :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: Szyjkę mam zamkniętą sprawdzałam po wiec ok.

[ Dodano: 2009-05-19, 12:50 ]
monis, 38 tyg ciąża jet już donoszona więc raczej zbadali by cię i jakby się okazało ze ok to pościli by cie do domu i kazali czekać na rozwój sytuacji. :-D

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 maja 2009, 13:22

Szyjkę mam zamkniętą sprawdzałam po wiec ok.
:ico_szoking: :ico_szoking: fajnie ze wiesz jak to sprawdzic, ja pojecia nie mam :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość