wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

02 kwie 2012, 20:33

a tych dlugich podpasek ile kupiliscie?

[ Dodano: 02-04-2012, 20:35 ]
a nie pisalam wam. wczoraj sprzedalismy auto mielismy rowera a dzis juz maz kupil nowy i mamy mazde 6 w kombi

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

02 kwie 2012, 20:36

Przypuszcza, ze urodzi sie 3-3,5

- no to ksiazkowo,to sie cieszymy i gratuluje
ja bym sie cieszyła jakby faktycznie tak było, bo to przeciez róznie moze byc.... Patrz Zuzia

[ Dodano: 02-04-2012, 20:37 ]
a tych dlugich podpasek ile kupiliscie?
mi starczyła paczka, potem wskoczyłam na alwaysy

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

02 kwie 2012, 20:48

HEj dziewczyny!

Ja dzis zalatana.... ale wszystko mnie boli jak i Was, tyle dobrze ze na lezaco na bokach mi dobrze i spie jak kamien :-)

Zdrowka dla chorych dzieciaczkow!
Sylwia, wiele dzieci ktore bylo alergikami za niemowlaka, np alergia skorna, uczulenia na zywnosc dostaje astmy w pozniejszym wieku: wyrasta z pokarmowej a wchodza w oddechowa. Zazwyczaj sa to przypadki lagodne i przy odpowiedniej profilaktyce te dzieciaki normalnie zyja, wiele z nich wyrasta i w wieku nastu lat juz nie ma sladu astmy. Niektore dzieciaki maja astme tak zwana "przeziebieniowa" (moja Zuzia). Ona tylko przy wirusowkach dostaje atakow, i wtedy dostaje zazwyczaj na noc cos na rozszerzenie drog oddechowych aby jej sie lepiej oddychalo, np salbutamol (ventolina) albo cos na morfinie w razie juz mega ataku. Ale jak infekcja mija to wsio mija. Zuzia miala wlasnie jako niemowle uczlenie na laktoze mleka i potem jej sie zamienilo.

Su i Wisnia, STO LAT dla dzieciaczkow!!!!!!!!!!!! :ico_tort:
Wisnia, pieknie focie: Zuzia podobna do Ciebie i slodka strasznie!!!! :ico_brawa_01:

Gusia, trzymam kciuki aby szybciutko sie rozkrecilo&&&&&&

Brodzikowa, zdrowka dla chlopcow!!!!!

Biniu, Cezary jest sliiiczny!!! A ten usmieszek, no zacalowac pyszczka :*
Co do kolek, to naprawde polecam INFACOL , ma taka fajna pipete do odmiezania i dawac przed kazdym karmieniem! To jest najwazniejsze. Nie wystarczy 3 razy dziennie :ico_nienie:

Zoltaczka fizjologiczna to jak sama nazwa brzmi zupelnie normalna sprawa, Sama zniknie do 2-3 tygodni. Znika od dolu do gory a poznaje sie ja po tym ze przy nacisku na skore i szybkim puszczeniu zostaje na chwilke zolta plamka zanim skora stanie sie na nowo rozowa. Potem zostaje biala jak zoltaczka zniknie.

A z karmieniem trzeba umiec wyczuc, Jak dziecko jest grubasne to 4-5 godz czasami miedzy posilkami to nic takiego, ale juz przy drobnym dziecku lepiej karmic troszke czesciej i mozna to robic na spiocha :-D

Ja karmilam Zuzie na spiocha, przy sobie bo ona jadla nawet w nocy co 2-3 godziny. a Nell dostawala butle na noc i budzila sie tylko raz na poczatku to karmilam ja, odbijalam i odkladalaam do lozeczka. No i wazne ze przy karmieniu piersia nie ma potrzeby odbijac dziecka ale przy butelce jest to zalecane. No i te kolkowe dzieciaczki tez warto odbijac.

A no i co do tego niespania w nocy, tio tez norma. wiele dzieci nie umie zasnac mocno i wlasnie rozglada sie, kweka, charczy, piszczy, pomrukuje i wtedy nie trzeba ich brac na rece i wybudzac do reszty. Doppiero jak jest placz to sie karmi. W innym przypadku niech sobie lezy i odpoczywa a w wiekszosci przypadkow usnie nam dzieciaczek sam z powrotem..

Boziu, pisze tego posta juz chyba 40 minut, co rusz cos mi przerywa :-)

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

02 kwie 2012, 21:00

iw_rybka, mama_zuzi1980,
dziękuje :ico_sorki: oby pomogły leki, zasnąć nie może tak go dusi pierwszy raz tak ma,do tego katar zatkany nos wydmuchac się nie da :-( wybudzalam go dwa razy przykładając chusteczke ale dmucha i nic nie leci :-( :-( ehh a tak go męczy
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 21:04 przez Sylwia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

02 kwie 2012, 21:01

a majtki poporodowe mam jeszcze
- mi tez po Zuzce zostaly :ico_oczko:
zuzyłam moze 4 i całe pudło wyrzuciłam,
- a ja wlasnie znalazlam patyczki z ogranicznikiem i wlasnie prawie cala pake wkladek laktacyjnych,wiec nie musze kupowac :ico_oczko:
a tych dlugich podpasek ile kupiliscie?
- ja nie biore wcale,bo u nas w szpitalu daja ale kupilam jedna pake belli takich duzych :ico_sorki:
i mamy mazde 6 w kombi
- super :ico_brawa_01:

My juz mamy kaske odlozona na koncie i sledzimy oferty,jak cos fajnego sie pojawi w kombi wlasnie,to tez kupujemy :ico_sorki:
Patrz Zuzia
- ale ja z Zuzka mialam duzy brzusio,chociaz fakt,ze roznie jest,bo byl mniejszy niz ten andrzejkowy,a on bym lzejszy :ico_wstydzioch:
Boziu, pisze tego posta juz chyba 40 minut, co rusz cos mi przerywa :-)
- no a cos od siebie?Jak sie czujesz?Jakies zwiastuny porodu?Kiedy jakas wizyta?

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

02 kwie 2012, 21:39

Od siebie juz nie zdarzylam :-D

Oprocz bolu wszystkiego co znajduje sie poniezej cyckow, dusznosci, goraca i ogolnej slabosci nie mam zadnych objawow zblizajacego sie porodu :-D Wizyta dopiero 20 kwietnia ale to lekarska wiec mnie zbada wewnetrznie, oby juz wtedy cos bylo bo to 40 tydz bedzie chyba juz. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

02 kwie 2012, 21:49

aha :-D Czyli widze jak my wszystkie :ico_oczko:

[ Dodano: 02-04-2012, 21:50 ]
ale moglabys wiecej pomarudzic na samopoczucie,bo nas w kompleksy wpedzisz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 kwie 2012, 21:51

Sylwia, z tego co wiem, aby stwierdzic astmę musi cię skierowac na spirometrię z dzieckiem. Do alergologa chodzicie? To była alergolog ta lekarka?
U Damiana było podejrzenie astmy.
Podejrzenie właśnie, bo nie miał spirometrii, ale jesli faktycznie już ma astmę, to warto mieć to na papierze bo dostajesz wtedy leki na "P" i są (były w każdym razie) taniutkie wtedy.
Ja nie pamiętam kiedy ostatnio D był na antybiotyku. Zapalenia oskrzeli leczymy głównie inhalacjami. Jest to pumicort i berodual. Ale też jak widze tylko począteczki jakiegoś "dyszenia" startuję z inhalacjami zwykłą solą fizjo i zwykle przechodzi... plus oklepywanie.

No i ponoć nie jest to prawdziwa astma. Tylko takie występujące przy alergii zwężenie jakichś... kanalików/pecherzyków cholera wie. Które to występuje przy chorobie.

U nas była taka kolejność, że takie podejrzenie alergii zaczeło się od oddechowego.
Teraz mamy skórę okropną jak jasna cholera. Zwłaszcza ręce. Ale i na buzi ma już zmiany... Trzeba to leczyć, bo nieleczone przybiera wredne, coraz gorsze formy...
U nas czas na testy. Do tej pory był za mały i na testy na alergie i na testy spirometryczne....


mamo_zuzi, o szczęściara jesteś, że mogłaś karmić dziecko na śpiocha. Moje śpiochy jak zasnęły to nie wetknęłas im cyca, ani butli nawet :ico_noniewiem:
Milena zwłaszcza nie chciała jeść (usypiała), za chwilę wołala więcej i znowu to samo.
A powinno być tak, że dziecko je te min 15 minut minimum (a: mleko pierwszej fazy- wodniste, ale ma dużo laktozy; b:treściwsze- bardziej sycące c:najtłustsze mleczko najlepiej tuczące pod koniec karmienia). Ona jadła max 2 min i spała.
Dopiero jakoś po 3 tygodniach życia zaczęła jeść normalnie, i do tej pory wpierdziela :ico_oczko:
A i chyba 30 min i 40 min karmienia to norma. Damian tyle cyckował :ico_oczko:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

02 kwie 2012, 21:59

binius jaki słodziak z Cezarego :-D i ten uśmiech przepiękny :ico_brawa_01:


wisnia sto lat dla Zuzi...dopiero teraz zobaczyłam ze Twoja też jubilatka bedzie :ico_brawa_01: mimo ze wczesniej patrzylam na zdjecia z tortem :ico_puknij:

moj miał żołtaczke i był naświetlany , to tez kazali mi go budzić...co trzy godzinki...

dzisiaj musze pochwalic swego Patrysia...miał dzis dwie drzemki trzygodzinne...i nie musiałam go bujac non stop, i przy karmieniu nie wierzgał nogami.. :ico_szoking: wreszcie moj maz ma porządny obiad...troche posprzątałam i pobawiłam sie z Dawidem...prosze o takie dni :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

dodam ze to trzecie doba gdy nie podaje żelaza...moze dopiero teraz wszystko wróci do normy... :ico_sorki:

dobranoc

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

02 kwie 2012, 22:03

i są (były w każdym razie)
- wlasnie z naciskiem na byly,teraz tak namieszali z tymi lekami,ze wczesniej byly ne po 1 grosz,a teraz po 20-27 na maksymalnej znizce :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
Jest to pumicort i berodual.
- to samo u nas :ico_sorki: tak nas leczyla pediatra,teraz alergolog dala nam juz inne leki na stale :ico_sorki:


Ale też jak widze tylko począteczki jakiegoś "dyszenia" startuję z inhalacjami zwykłą solą fizjo i zwykle przechodzi... plus oklepywanie.
- podpisuje sie :ico_sorki:

[ Dodano: 02-04-2012, 22:04 ]
dodam ze to trzecie doba gdy nie podaje żelaza...
- a juz mu sie poprwily wyniki?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość